Ismét segítséget kér Baranyi Krisztina, az Együtt ferencvárosi képviselője: ezúttal a Tiszából vett minták mérésének költségeihez van szüksége anyagi segítségre Juhász Péterék pártjának. Kérdés, hogy ezt is visszautasítja-e majd később a képviselő, mint az általa kérelmezett, majd visszamondott önkormányzati bérlakást. Miközben Baranyi visszautasított egy jóval a piaci ár alatt számára kiutalt piaci alapú bérlakást, a kerületben közel 1500 rászoruló kérelmét tartja nyilván az önkormányzat.
Érdekes momentum, hogy Baranyi Krisztina szeptember elsejei Facebook bejegyzésében tudatta követőivel az örömhírt, miszerint első fokon pert nyert a ferencvárosi önkormányzat vagyonkezelő cégével szemben, akik egy januári bejegyzése miatt jóhírnév megsértése miatt perelték az Együtt képviselőjét. Az év eleji posztban Baranyi azt írta, január 28-án ülésezett Ferencváros képviselő-testülete, ezzel pedig a képviselő szerint tovább folytatódik a kerület ingatlanjainak áron alul történő eladása, elherdálása.
A ferencvárosi ingatlanokért akkor azonban nem izgult ilyen vehemenciával Baranyi Krisztina, amikor a Fideszes polgármester augusztus 24-én kiutalt neki és családjának egy IX. kerületi 78 négyzetméteres, háromszobás lakást.
Az Együtt képviselője, miközben éppen a Tiszából halássza a „szart”, anyagi körülményeire és három gyermekére hivatkozva kért és kapott az önkormányzattól piaci alapú bérlakást. Ez annyit tesz, hogy bérleti díjat ugyan kellene a lakás után fizetnie, annak összeg mégis jóval az ingatlanpiaci ár alatt van. Míg Baranyinak mindössze 103.045 forintot kellett volna fizetnie havi bérleti díjként, az ingatlan.com-on egy 45 négyzetméteres lakást is 160 ezerért adnak ki. Kérelmében az Együtt egyik élharcosa azt írta:
„Nyolc éve élünk családommal (négy gyerekkel, ez évtől hárommal) Ferencvárosban, bérelt, magántulajdonú lakásban. A lakás tulajdonosa most fel kívánja mondani a bérleti szerződést, mert az általa kért (65 %-os!) bérleti díj emelést nem tudjuk megfizetni, illetve elmondása szerint a lakást rövid időn belül értékesíteni kívánja. Gyorsan kell megoldást találnunk, mert a bérbeadó szeretné, ha minél előbb kiköltöznénk. Jelenleg sem Ferencvárosban, sem a környező kerületekben nincs számunkra megfelelő méretű és megfizethető árú lakás, ahová el tudnánk költözni.”
Évődését Baranyi Krisztina így follytatta:
„Ferencvárosban szeretnénk maradni, mert képviselői munkám mellett ide köt 8 éves gyermekünk iskolája (a kitűnő Bakáts Téri Ének-Zenei Általános Iskola), zeneiskolája (Ádám Jenő zeneiskola), barátaink, ismerőseink, kedvenc helyeink.Családunk jövedelme lehetővé teszi, hogy egy, a kerület tulajdonában álló, piaci alapon bérbe adható lakás piaci bérleti díját, összes költségét fedezni tudjuk, így egy ilyen lakás bérlése megoldaná lakhatási gondunkat.”
Megkerestük az önkormányzatot is, arra keresve a választ, hogy mi indokolta az ellenzéki politikus ily módon történő megsegítését. Az önkormányzat válaszából kiderült, hogy piaci alapon évente legfeljebb 10 esetben utalhatnak ki lakást, amiről a polgármester dönt, az okok között pedig mások mellett megemlítik, hogy a Ferencvárosi Önkormányzat rendelete alapján akkor juthat a kérelmező ilyen módon piaci alapú bérlakáshoz, ha
„ a kérelmező vagy a vele együttköltöző létfenntartása veszélybe kerülhet, veszélyeztetett vagy ellehetetlenül, vagy a kérelmezővel élő kiskorú gyermek/ek családban nevelése veszélybe kerülhet, veszélyeztetett vagy ellehetetlenül, vagy a kérelmezővel élő beteg gyermek megfelelő elhelyezése, ápolása más módon nem biztosítható, a kérelmező önhibáján kívül vesztette el korábbi lakását.”
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy Baranyi az Index információi szerint köszönte szépen, de nem kért a fideszes önkormányzat segítségéből. A portálnak Baranyi azt mondta, hogy nem párttársai miatt döntöttek úgy, hogy mégsem veszik igénybe az önkormányzat segítségét, hanem családon belül döntötték el, hogy nem élnek a lehetőséggel, hanem kifizetik a megemelt bérleti díjat. A Ferencvárosi Önkormányzat tájékoztatása szerint egyébként közel 1500 rászoruló lakáskérelmét tartják nyilván.
Baranyi Krisztina azóta a Felső-Tiszán sétálgat, hogy megtudja hol „a folyót borító szarfolyam vége”. Mint írta:
„Meg fogom találni hogy ki ezért a felelős és nem nyugszom addig, amíg a Tisza, nemzeti kincsünk millió köbméter emberi szennyet hordoz a hátán.” Ehhez közönsége segítségét is kéri: „Segítsetek nekem! Mintákat vettem a folyóból, az iszapból, harcsából, kérészből, gyűjtsük össze a mérések költségét!”
Forrás: PestiSrácok.hu, fotó: hirado.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS