Egy elítélt rendőr a megtámadott asszony új barátját vádolta meg – az ügyészség szerint valótlanul – azzal, hogy ő akart neki megbízást adni arra: bánjon el bestiálisan a lúgos orvosként ismert férfi áldozatával. Miután Bene Krisztiánt jogerősen elítélték, hamis tanúzás gyanújával rendeltek el nyomozást – írja a Magyar Idők.
Bírósági eljárásban elkövetett hamis tanúzás gyanújával rendelt el nyomozást a Fővárosi Főügyészség a lúgos orvosként elhíresült férfi ügyéhez kapcsolódóan. A Blikk szerint az eljárásnak egyelőre nincs gyanúsítottja. A Kúria előtti eljárásban Bene Krisztián védője egy 2017. május 2-án kelt levelet csatolt, amelyben az írás szerzője azt állította, hogy 2016-ban az egyik híradásban a sértett nő kísérőjében felismerte azt a férfit, aki őt korábban – még mielőtt bevonult a büntetés-végrehajtási intézetbe – meg akarta bízni a lúgos támadás elkövetésével. A levélben írtakkal kapcsolatban a híradásban szereplő férfi, a sértett új barátja tett feljelentést, a Fővárosi Főügyészség pedig beazonosította a szerzőt, és megállapította azt is, hogy a levél valótlan tartalmú.
Ismert, a Kúria jogerős ítéletében tizenegy éves börtönbüntetés kiszabása mellett végleg eltiltotta az orvosi pályától Bene Krisztiánt. Az egykori kórházigazgató az eljárás öt éve alatt végig tagadta, hogy ő támadta volna meg 2013. március 12-én reggel – arcát eltakarva, bukósisakban – volt szeretőjét annak lakásában. Az ítélet szerint a támadó a nyakánál fogva hasra fektette áldozatát, végtagjait megkötözte, altató és nyugtató injekciót adott neki, majd levetkőztette, és a fürdőkádban a nő altestére lúgos anyagot öntött. Az asszony másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett, amelyek több korrekciós műtét után is maradandónak bizonyultak. A sértett nem ismerte fel támadóját, és nem tudta azonosítani Benét. Az eljárásban kétszer hirdettek első- és kétszer másodfokú ítéletet, majd a Kúria hozott jogerős verdiktet. Az ítéletek csak közvetett bizonyítékokat tartalmaztak a volt főorvos bűnössége kapcsán.
A védelem által a Kúriának eljuttatott, a börtönből érkezett levél a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz került, ahol feljelentéskiegészítés keretében elutasították a nyomozást. A Fővárosi Főügyészség azonban már akkor jelezte, hogy az ügy jogerős lezárása után megteszi a szükséges lépéseket. A Magyar Idők úgy tudja, hogy a levelet író elítélt, egy volt rendőr többször is különböző „segítő szándékú” ajánlatokkal próbálkozott az elmarasztalt orvos családjánál, de elutasították. A törvény szerint aki a hamis tanúzást büntetőügyben követi el, egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Forrás: Magyar Idők; Vezető kép: MTI/Balogh Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS