Akár választói névjegyzék is készülhet a Jobbik levélben kiküldött konzultációs kérdőive alapján – legalábbis az erre utaló gyanút nem sikerült eloszlatnia az adatszolgáltatással kapcsolatban megszólalt Dúró Dórának. A Jobbik frakcióvezető-helyettese még önmagával is ellentmondásba keveredett, hiszen állításával ellentétben a konzultáció aláíróit többek közt választási tájékoztatással is megkeresheti a felmérést lebonyolító, jobbikos vezetésű alapítvány.
Emlékezetes, korábban Vona Gábor jelentette be, hogy a valódi nemzeti konzultáció első szakasza lezárult, a kiválasztott témakörökről – egészségügy, oktatás, korrupció – kérdőívek segítségével kérik ki a választók véleményét. Mint a pártelnök fogalmazott, a Jobbik Magyarország legerősebb ellenzéki pártja, a Fidesz legerősebb kihívója, és reményeik szerint le is váltják 2018-ban a jelenlegi kormányt.
Így mindenki, aki visszaküldi a kérdőíveket, a leendő kormányprogram megírásában vesz részt; a válaszokat november 30-ig lehet visszaküldeni
– mondta Vona Gábor.
Arról is beszélt, hogy a népszavazási kampány befejeztével a magyar közéletben is lezárult egy fejezet. Az elmúlt egy évben “a kormány a menekültpolitikába menekült, mindent a migráció szőnyege alá söpört“ – fogalmazott, hozzátéve, “a népszavazás kijózanító eredménye” rá kell, hogy ébressze a kormányt, nem lehet mindent ezzel az egy kérdéssel elfedni, szembe kell néznie a válságterületekkel.
Kizárható, hogy ne lenne információátadás
Kínosan az adatszolgáltatás kérdése köré rendezte ugyanakkor a jobbikos Dúró Dóra a Valódi Nemzeti Konzultációról szóló legújabb sajtótájékoztatóját, ahol már elöljáróban azt hangsúlyozta, a konzultáció a lebonyolításért felelős Híd a Nemzetért Egyesület semmilyen adatot nem ad át a pártnak. A frakcióvezető-helyettes tájékoztatása szerint az egyesület Ózdon lett bejegyezve 2016. tavaszán, és azért hozták létre, mert az Adatvédelmi és Információs Hatósággal folytatott egyeztetést követően ezt találták jogilag a legegyszerűbb megoldásnak. Dúró Dóra állítsa, miszerint az egyesület és a Jobbik közt nem lesz információcsere már csak azért is kérdéses, illetve azért is lehetetlen, mivel az egyesület elnöke a Jobbik egyik vezetője, ráadásul az egyesület többi tagjáról semmilyen információ nem ál rendelkezésre.
Ki finanszírozza még?
A sajtótájékoztatón Dúró Dóra hangsúlyozta, a konzultáció töredékébe – néhány tízmillió forintba – kerül majd, mint amennyit a kormány egyetlen konzultációra elköltött. Hozzátette a finanszírozás első bástyája a párt Állami Számvevőszék, is vizsgált törvényes bevételei. Ugyanakkor Dúró Dóra ezzel azonban nem zárta ki annak lehetőségét, hogy a párton kívül más finanszírozója is van a konzultációnak.
Választási névjegyzék is készülhet
Dúró Dóra arról is beszélt, a jobbik konzultációján nem szerepel vonalkód, és a személyes adatok megadása is opcionális. Amennyiben egy választópolgár megadja adatait, akkor is csak a konzultációval kapcsolatos hírekről lehet értesíteni. Hozzátette, sem a Jobbiknak sem az egyesületnek nem áll szándékában megsérteni a törvényt és átverni az állampolgárokat, valójában a feltett szakpolitikai kérdésekre adott válaszokra kíváncsiak.
A frakcióvezető-helyettes állításait ugyanakkor éppen a konzultációs levélben szereplő adatkezelési nyilatkozat cáfolja meg, eszerint ugyanis az aláíró hozzájárul, hogy „a Híd a Nemzetért Egyesület (…) további kapcsolattartás, véleménykérés, választási és egyéb tájékoztatás, adománygyűjtés céljából, az adatkezeléshez tett hozzájáruló nyilatkozat visszavonásáig kezelje.” Eszerint az adataikat megadó állampolgárokat az Egyesület nemcsak a konzultáció kapcsán, hanem választási, vagy egyéb tájékoztatás, illetve pénzgyűjtés céljából is megkereshetné a jövőben
Forrás: MTI/Valódi Nemzeti Konzultáció
Fotó: videk.ma
Facebook
Twitter
YouTube
RSS