A Fidesz szerint a következő években várható béremelések a gazdaság és az emberek valós teljesítményén alapulnak, nem pedig kölcsönökön, ahogy a korábbi kormányok idején.
Németh Szilárd, a kormánypárt alelnöke szombati budapesti sajtótájékoztatóján kifejtette:
Az Orbán-kormány egyértelműen a munkaalapú gazdaság és a családközpontú társadalom mellett teszi le a voksot, szemben a szocialista és liberális kabinetekkel, amelyek spekulációra és segélyekre alapuló magyarellenes gazdaságpolitikát folytattak.
Kiemelte, ennek a politikának kiemelkedően fontos elemei a fizetésemelés, az adócsökkentés, valamint a rezsicsökkentés megvédése.
“Kölcsönből nem volt béremelés a Fidesz-kormányok alatt” – jelentette ki, majd hozzátette: a béremeléssel újabb ösztönzést kaphat a gazdaság, a családoknál pedig több pénz maradhat, amit a családi adókedvezmény, valamint az egykulcsos személyi jövedelemadó is tovább támogat.
Németh Szilárd a béremelések között a minimálbér és a garantált szakmunkásbér növekedését nevezte a legjelentősebbeknek.
Hangsúlyozta, 2010-2018 között 88 százalékkal emelkedik a minimálbér, 73 500 forintról 137 800 forintra, míg a szakmunkás bérminimum a kétszeresére nő ugyanezen időszak alatt: 89 500 forintról 180 600 forintra. Németh Szilárd emlékeztetett arra is, hogy 2002-2010 között jóval kisebb mértékben emelkedett a minimálbér, hiszen akkor 50 ezer forintról indult a legkisebb kereset, az első Orbán-kormány előzetes emelését követően.
A Fidesz alelnöke szólt arról is, hogy a minimálbér növelése kihat az egész jövedelemrendszerre, mivel a szociális juttatások egy része a minimálbérhez van kötve.
Németh Szilárd a közös teherviselés szempontjából óriási eredménynek nevezte, hogy miközben jelenleg 780 ezerrel többen dolgoznak, mint 2010-ben, addig az adózók száma még jelentősebben bővült, a korábbi 1,8 millióról 4,4 millióra és kiterjed valamennyi munkavállalóra.
A kabinet gazdaságpolitikája összességében azt hozta magával, hogy Magyarország ma egy stabil emelkedő gazdasági pályán van, amelyen a GDP-növekedés a jelenlegi 2-3 százalékról 4-5 százalékra is emelkedhet jövőre – fejtette ki.
A kormánypárti politikus emellett a rezsicsökkentést is a kormány fontos gazdaságpolitikájának részeként említette, amely szerinte igazságot szolgáltat azzal, hogy visszaadja az embereknek a “2010 előtt mondvacsinált okokkal elvett pénzeket”. Példaként említette erre a korábbi tizenötszöri lakossági gáz- és villanyáremeléseket.
Németh Szilárd szerint a rezsicsökkentés amellett, hogy szociális segítséget is nyújt a családoknak, rendszerszintű hatásokkal jár, mivel segít tartósan alacsonyan tartani az inflációt, a lakosság növekvő megtakarításai pedig serkentik a kiskereskedelem, valamint az állampapírok forgalmát is.
“Hülyeséget beszélnek” – válaszolta a Fidesz alelnöke arra a kérdésre reagálva, amely szerint egyes gazdasági szakemberek úgy látják, a jelenlegi energiapiaci árak a mostaninál alacsonyabb rezsiköltségeket tennének lehetővé. Kiemelte, ezt a véleményt azok fogalmazzák meg, akik korábban támadták a rezsicsökkentést, most pedig szeretnének “pápábbak lenni a pápánál”.
Forrás: MTI; Fotó: cdn.blog.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS