“A kormány folytatja a munkáját, ez gazdasági növekedést, családtámogatást, biztos munkahelyeket, emelkedő béreket és biztonságos országot jelent az emberek számára. “– hangsúlyozta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Figyelő legfrissebb számában megjelent interjújában. Varga kiemelte, a polgári kormány azért dolgozik, hogy idén is minden ember egyet előre léphessen az életében.
A politikus emlékeztetett: újabb lépcsőfokához érkezett a családi adókedvezmény rendszere:
A gyed extra mellett már elérhető a diplomás gyed, a gyermeket nevelő jelzálog- vagy diákhitelesek is könnyítéseket kapnak, minden idők legjelentősebb otthonteremtési projektjének a folytatása pedig a családok saját otthonhoz jutását célozza meg. Az inflációt követő háromszázalékos nyugdíjemelés, a gazdasági növekedés alapján fizetendő nyugdíjprémium, valamint az ágazati béremelések is érdemi segítséget jelentenek szinte minden magyar ember számára. “
A nemzetgazdaságért felelős miniszter szerint a jövőben kulcstényezőnek kell lennie a kutatás-fejlesztés rendszerének, de hasonlóan fontos, hogy a fiatalok vállalkozói kedve javuljon. Arra az újságírói kérdésre, miszerint a kormány mit tesz a kis-és középvállalkozásokért, Budapest II. és III. kerületének országgyűlési képviselője kifejtette, számukra az igazi tehercsökkentést a kata, valamint a kiva adónemben már megvalósult könnyítések jelentik.
“Ezt a vállalkozói kört segíti, hogy az EU-s források mintegy 60 százalékát gazdaságfejlesztésre fordítja.”
Varga Mihály az interjújában kiemelte, hogy a rendszerváltás óta soha nem dolgoztak még ennyien, ugyanis a foglalkoztatottak száma megközelíti a 4,5 milliót. A miniszter beszélt még külföldön dolgozó magyarokról is, Szerinte a hazacsábításuknak a titka a fizetések folyamatos emelése. Kifejtette: megfordult a trend, és egyre kevesebb magyar dolgozik külföldön, 2017-ben majdnem 20 ezer fővel csökkent a létszámuk.
“A minimál- és a szakmunkásbér megemelésének hatására a visszaáramlás már megkezdődött bizonyos területeken, például az építőiparban.”
A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara konjunktúrafelmérésének eredményei szerint a megkérdezett vállalatok kétharmada jónak tekinti a helyzetet Magyarországon. Erre 2005 óta nem volt példa – elemzett a miniszter. Ezért voltak szükségesek az olyan első körös intézkedések, amelyek javították az üzleti környezetet, most jöhetnek a hosszú távra szóló intézkedések – tett hozzá a miniszter.
Fotó: Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS