Tudjuk jól, megint zárul az olló, megint megbukik a Fidesz, minket jobboldali újságírókat megint felakasztanak. Ahogy megszokhattuk, a baloldali elemzések alapján ahogy mindig, most is két választás között megint erős az ellenzék. Most éppen Magyar Péter számára fejtették meg, hogy a pártja legyőzte a kormánypártokat egy sosem volt országgyűlési választáson, de lássuk, hogy kinek a megbízásából méricskélnek ennyire pontatlanul.
A Tűzfalcsoport X-bejegyzésben emlékeztetett arra, hogy Magyar Péter pártját egyre több olyan balos cég is elkezdte felülmérni, akik korábban beismerték, hogy nem is a közvéleményt kutatják, hanem inkább befolyásolják azt. Az október 23-án megjelenő kutatás, amelyet a 21 Kutatóközpont készített a Partizán számára, és amelyben azt hozták ki, hogy a Tisza Párt megelőzte a Fideszt egy olyan módszertannal készült, amely a szakmán belül erősen megkérdőjelezhető. De maga a kutatóintézet elfogulatlansága ellen is több bizonyíték van, sőt az is kiderült, hogy kapcsolatban áll amerikai kötődésű szervezetekkel.
A tényfeltáró csapat megvizsgálta azt, hogy a balos kutatóintézetek milyen megrendelésre is dolgoznak, és, hogy miért és mennyiért próbálják meg befolyásolni a közvéleményt. A 21 Kutatóközpont azt írta, hogy „hibrid módszertannal” készült a mai kutatásuk. Ennek a kutatóközpontnak az igazgatója az a Róna Dániel, aki a 444-nek korábban beismerte, hogy: sok közvélemény kutatás:
Eleve azzal a céllal lettek publikálva, hogy befolyásolják az ellenzéki választókat.
Ha kicsit jobban megnézzük a kutatóközpont partnereit, megrendelőit, akkor láthatjuk, hogy itt lehetséges, hogy inkább a befolyásolásról, mintsem valós kutatásról van szó. A lenti fotón jól látszik, hogy a kutatóközpont egyik partnere az az Action for Democracy, amely vastagon benne volt a baloldali kampány-finanszírozási botrányba, amelyen keresztül Magyarországra érkeztek az amerikai pénzek. A külföldi kampányfinanszírozási ügyet vizsgáló titkosszolgálati jelentésben is említik a 21 Kutatóközpontot, amely szerint Korányi Dávidék 2,5 millió forintot utaltak a cégnek. Jól látható, hogy itt nem minden esetben szakszerű mérésről, sokkal inkább megrendelt mérésről van szó.
Már csak az a kérdés, hogy ezek a cégek, amelyek korábban amerikai kötődésű szervezetek és baloldali pártok fizetési listáján is szerepeltek most miért kezdték el hirtelen ennyire összehangoltan „felülmérni” Magyar Pétert? Elemezzük a baloldali „kutatásokat” Ahogy mondani szokás a fake news bombát először október 11-én a Závecz dobta le, ők azt állították, hogy a teljes népességet tekintve 300 ezer főre csökkent a Fidesz és a Magyar Péter vezette Tisza Párt szavazótábora közötti különbség, vagyis a két párt között lévő 6 százalékpontos különbség 4 százalékpontra csökkent. Závecz Tibor kutatócége egyébként nem áll minden esetben a helyzet magaslatán.
Egyik legismertebb mellényúlásuk az volt, amikor a 12. kerületben a legutóbbi ellenzéki előválasztáson a Momentumot hozták ki esélyesnek, holott aztán ott a Kutyapárt toronymagasan győzött. De ezt a 4 százalékpontos különbséget már korábban is eljátszották, történetesen 2021-ben, a 22-es választások előtt. Érdekes módon akkor is ugyanezt mérték. Lent látható két képernyőmentés 2021-ből, egyik a Telex, másik a HVG cikke, mindkét balos lap azt terjesztette, hogy a baloldali összefogás, – amely aztán történelmi vereséget szenvedett el – megközelítette a Fidesz népszerűségét. Ismert, a cég szerződési partnerségben állt a Párbeszéd frakcióval, akiktől 12,1 millió forintot kaptak. A 2022-es kampányév során közel 230 millió forint nettó árbevételt értek el. Nem meglepő módon a Závecz Research több baloldali önkormányzattal is szerződésben áll (Zugló, XV. kerület, II. kerület, VII. kerület). Továbbá az MSZP például 2018-ban 3,3 millió forintért rendelt kutatást a cégtől. Tavaly közös kutatást is készítettek a 2022-es választásról a Soros-egyetem úgynevezett „Demokrácia Intézetével”, amelyet a szintén az Egyesült Államokból finanszírozott Telexen publikáltak.
Forrás: X; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok
Facebook
Twitter
YouTube
RSS