A kormány célja a magyar családok jövőjének biztosítása – hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára szombaton, a csornai Mosolyvár Bölcsőde átadó ünnepségén.
Vitályos Eszter kiemelte: korábban nem volt még példa Magyarországon arra, hogy egy kormányzat átfogó keretek közé helyezze a bölcsődei ellátás átalakítását. Emlékeztetett, hogy soha nem volt még olyan sok bölcsődei férőhely Magyarországon, mint jelenleg, amikor a gyermekek csaknem 22 százalékának biztosítanak ellátást. Hozzátette: a férőhelyek száma 2010-től idén augusztusig 32 ezerről 61 ezerre nőtt, emellett további mintegy tízezer férőhely kialakításán még dolgoznak. Az államtitkár elmondta, hogy a négy csoportszobával és 56 férőhellyel működő Mosolyvár Bölcsőde közel 700 millió forint európai uniós és kormányzati forrásból, valamint 66 millió forint önkormányzati önrészből épült fel. Vitályos Eszter azt hangoztatta: nincs fontosabb gyermekeink boldogságánál, biztonságánál.
Gyopáros Alpár, a térség fideszes országgyűlési képviselője, a Miniszterelnökség modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztosa azt hangsúlyozta, hogy Csorna a város történetében soha nem fejlődött annyit, mint az elmúlt tíz évben. Példaként említette egyebek mellett, hogy megépült a csornai elkerülő út, az M85-ös gyorsforgalmi út Csornától Sopronig tartó szakasza, az M86-os út Csornától Szombathelyig tartó szakasza, megújult a 85-ös és 86-os utak közös szakasza, fejlesztették a Margit Kórházat, a városházát, a mentőállomást és a szennyvíztisztító telepet. Hozzátette: folytatódik a tanuszoda és a sportcsarnok építése, emellett hamarosan befejeződik a Csornai Járásbíróság épületének felújítása.
Bónáné Németh Katalin, Csorna polgármestere (Fidesz–KDNP) arról beszélt, hogy a Mosolyvár Bölcsőde alapkövét tavaly májusban tették le és reményeik szerint jövő szeptemberre újabb két csoportszobával bővítik az intézményt. Kiemelte, hogy a város elkötelezett a fiatal családok támogatásában: példaként említette a fiatalok első lakáshoz jutásának támogatását, az életkezdési támogatást, a 2019 óta működő Gólyahír programot, valamint a szociálisan rászoruló családok támogatását. Szűr Bernadett bölcsődevezető elmondta, hogy a Győr-Moson-Sopron vármegyei városban 1954 óta működik bölcsődei ellátás.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Katona Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS