Egyértelművé vált, hogy Vona Gábor lesz Orbán Viktor kihívója a 2018-as választásokon – jelentette ki Volner János a Magyar Nemzetnek adott interjújában. A Jobbik frakcióvezetője arról is beszélt, hogy pártja nem engedi el a letelepedési kötvények megszüntetésének ügyét, és ha a KDNP-s Rubovszky György vezette igazságügyi bizottság fideszes többsége el is buktatná az erről szóló alaptörvény-módosító javaslatot, Volner János ígérete szerint újra benyújtják majd, „egészen addig, míg el nem fogadják”.
A Magyar Nemzet azon kérdésére, hogyan telt a Jobbik munkája az őszi ülésszakban a távozott Novák Előd nélkül, Volner megjegyezte: hasonlóan telt az ülésszak, mint Novák Előd távozása előtt. Mindössze arról kellett dönteniük, hogy ki vegye át Előd távozása után a korábban általa vitt médiapolitikai kabinetet. Erre a legmegfelelőbb személyt Dúró Dórának tartották, akit vélhetően férje is ellát szakmai tanácsokkal.
A szegény migránsok ellen azzal lehetett a legtöbbet tenni, hogy megépült a fizikai védelem a határon, és azzal lehetne még fokozni, ha újra létrejönne a Jobbik által javasolt határőrség ”
– adott némiképp kitérő választ Volner azzal összefüggésben, nem bánták-e meg, hogy nem szavazták meg az alaptörvény-módosítást, így pedig „nem állították meg a szegény migránsokat”, ugyanakkor megjegyezte: „ez a kérdés egyáltalán nincs még lefutva”.
Miért erőlteti a Jobbik az alaptörvény-módosítást?
A frakcióvezető hangsúlyozta: nemzetközi jogászaik megerősítették a német alkotmánybíróság állásfoglalására reagálva, hogy egy adott ország alaptörvénye magasabb rendű jogszabály, mint egy másodlagos uniós jogforrásból származó kötelezettség, vagyis nem lehet Magyarországra migránsokat betelepíteni. Arra a kérdésre, hogyha Volner is egyetért a kormánnyal abban, hogy alkotmánymódosítás nélkül is van védelem, miért erőlteti a Jobbik is a módosítást úgy válaszolt:
Most is lehetőséget ad az alaptörvény a betelepítés elutasítására, azonban fontosnak tartjuk, hogy emeljük be egyenesen a szövegbe, és így tegyük egyértelművé, hogy Magyarországra nem telepíthető be idegen népesség. Ezzel pluszmegerősítést adunk a rendszernek.”
Az igazságügyi bizottság előtt lévő a letelepedési kötvényeket megszüntető javaslatukról szólva a Jobbik frakcióvezetője kifejtette: ha nem engedi tovább a fideszes többség, újra be fogják nyújtani, egészen addig, míg el nem fogadják.
Óriási a nyomás a kormányon, hogy a letelepedési kötvények intézménye megszűnjön, a közvélemény-kutatások alapján még a Fidesz szavazóinak is mindössze kilenc százaléka ért egyet ezzel a biznisszel.”
Majd hozzáfűzte:
Meggyőződésünk, hogy a nyomás hatására engedni fognak. Mi pedig azt szeretnénk, hogy ezután jogi garancia is legyen az alaptörvényben, hiszen már számtalanszor bebizonyosodott, Orbán Viktoréknak a pénz sokkal fontosabb, mint az ország érdeke.”
A Jobbik őszi ülésszakban elért sikerei közül Volner János kiemelte, hogy az egész ország már a Jobbikot kezdi váltópártnak tekinteni.
Egyértelművé vált, hogy Vona Gábor lesz a kihívója Orbán Viktornak, és a Jobbik lesz a váltópártja 2018-ban a Fidesznek. Manapság az MSZP és a baloldal a politikai küzdelmekben láthatatlan, súlytalan, nincs igazán jelentősége annak, amit mondanak vagy tesznek.”
A Magyar Nemzet újságírója ugyanakkor felhívta a frakcióvezető figyelmét arra, hogy a közvélemény-kutatások stabil Fidesz-vezetést mutatnak. Volner szerint azonban a kutatásokból az derül ki, hogy stagnál a Jobbik támogatottsága, de az is nyilvánvaló, ha a párt eljut szavazási helyzetig, akkor azok az emberek, akik most ellenzik a kormány politikáját, megjelennek majd a Jobbiknál.
Még azok a baloldaliak is a Jobbikra fognak szavazni, akik most még nem a mi szimpatizánsaink, egészen egyszerűen azért, mert óriási az igény a kormányváltásra, és meggyőződésem szerint ez csak nőni fog 2018 tavaszáig.”
Európai népszavazást kezdeményeznek a munkabér emelése céljából
A Jobbik jövőbeni terveit illetően Volner elmondta, hogy a munkabér emelésére koncentrálnak majd. Vona Gábor ezzel kapcsolatban bejelentett egy európai népszavazási kezdeményezést.
Célunk, hogy egymillió aláírást gyűjtsünk össze hét uniós országból, és el tudjuk érni, amire Orbán Viktor még kísérletet sem tett, hogy a magyar munkaerő bére emelkedhessen. A miniszterelnök soha semmilyen nemzetközi fórumon, egyetlen stratégiai szerződés aláírásakor sem szabta feltételül, hogy a magyar munkaerő bére kezdjen el felzárkózni. A kormány gazdaságpolitikájának következménye az olcsó és kiszolgáltatott munkaerő, a magyarok így egyre rosszabbul élnek, és a fiatalok közül egyre többen hagyják el Magyarországot.”
A teljes interjút a Magyar Nemzet keddi számában olvashatják.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS