Az egykori szocialista igazságügy-miniszter, Bárándy Péter személyében új ügyvédje van Ahmed H.-nak, a tavaly novemberben terrorizmus vádjával első fokon elítélt szír bevándorlónak – értesült az Origó.
Kirendelt ügyvédként korábban Sebők Balázs szegedi ügyvéd védte Ahmed H.-t, és a június 15-re kitűzött másodfokra is úgy készült, hogy ő viszi tovább az ügyet, csakhogy váratlanul Bárándy Péter került a helyére. A portál elérte Sebőköt, aki megerősítette, hogy már nem ő védi a szír férfit. Azt mondta, hogy márciusban kapott egy értesítést arról, hogy megszüntették a megbízatását, és más ügyvédet kértek fel a 40 éves bevándorló védelmére. Arra nem tudott válaszolni, hogyan talált egymásra Bárándy és Ahmed H. Más forrásaira hivatkozva az Origó azt írta, hogy
véletlenek nincsenek.”
Azt ugyanakkor nem tudták megmondani, hogy Ahmed H. honnan és milyen pénzből fizeti majd Bárándy ügyvédi díját. Bárándy meghatalmazásáról a szír férfi családja dönthetett. Bárándy fia, Gergely jelenleg is a szocialista parlamenti frakcióban ül, a párt elnökségi tagjaként.
A nemzetközi liberális körökben gyakorlatilag egyből hőssé vált a szír férfi
Mint ismert, Ahmed H. az emlékezetes 2015. szeptember 16-i röszkei ostromban vállalt meghatározó szerepet. Kövekkel dobálta meg a magyar határt védő rendőröket, illetve arra szervezkedett, hogy a Szerbia felől feltorlódott tömeget maga mellé állítva rákényszerítse a magyar szerveket, hogy engedjék be az illegális migránsokat Magyarországra. Ezek miatt bíróság elé állították, tavaly november végén pedig tíz éves letöltendő büntetést kapott első fokon. A Szegedi Törvényszék döntése értelmében a szír menekült terrorcselekményben működött közre, illetve a határzár tiltott átlépésében is bűnösnek találták. Ahmed H.
a hazai és a nemzetközi liberális körökben gyakorlatilag egyből hőssé vált, tüntetést is szerveztek mellette,
az Egyesült Államok külügyminisztériuma pedig Barack Obama elnökségének utolsó hónapjaiban közleményben állt ki a férfi mellett. Ennél is tovább ment viszont az Európai Parlament (EP), amely egy májusi, Magyarországot kritizáló határozatában a kifogásolt ügyek között Ahmed H. elítélését is felemlegette.
Forrás: Origó, Magyar Idők, fotó: MTI/Földi Imre
Facebook
Twitter
YouTube
RSS