A Jobbik elnöke támogatna egy olyan népszavazást, amely az EU-ból való kilépésről szólna. Szerinte ugyanis a magyar társadalom 12 éve naiv és idealista volt az EU-val kapcsolatban, és amire akkor igent mondtak a magyarok, alapvetően változott meg. Az ellenzéki politikus erről a Der Standard osztrák napilapnak beszélt. A teljes interjú magyar fordítását maga Vona Gábor is közzétette a Facebookon.
Nem lenne szerencsés most elhagyni az Európai Uniót, amikor esély van arra, hogy olyan irányba menjen, amit mi is elfogadhatónak és támogathatónak tartunk – nyilatkozta Vona Gábor a Der Standard című osztrák napilapnak. Ugyanakkor a Jobbik elnöke támogatna egy az EU-ból való kilépésről szóló népszavazást, mert szerinte amire akkor igent mondtak a magyarok, alapvetően változott meg. A magyar társadalom naiv és idealista volt az EU-val kapcsolatban.
Képmutatónak nevezte Európát és Németországot, mert a menekültválság kapcsán egy szempontról sosem beszélnek. Miszerint Nyugat-Európa és Németország a gazdaságát bevándorlókra építi. Szüksége van az olcsó munkaerőre ahhoz, hogy a világban a versenyképességét megtartsa. Vonának úgy tűnik, “mintha az egész egy szervezett munkaerő szerzési kísérlet lenne, csak ez a kíséret nagyon balul sült el.”
A Jobbik közismerten keresztény pártként definiálja magát, és maga Vona Gábor is római katolikus, de nem érte egyet Ferenc pápával a bevándorolók befogadásáról, mert a migráció nem csak egy humanitárius kérdés, hanem politikai. Szerinte Orbán Viktor másfél évvel ezelőtt a menekültpolitikába menekült. Vona szerint Orbán Viktor a menekültválságba belekapaszkodva mentette meg a kormány a belpolitikai stabilitását. Úgy látja, egyetlen egy dolog tartja a Fidesz népszerűségét, hogy az emberek félnek a migrációtól.
Az október 2-i kvótaellenes népszavazáson nemmel fog szavazni. Vona szavai szerint azért, mert nincs biztosíték arra, hogy
ha már felvettünk ötezer embert, akkor miért ne lehetne tíz? Ha tizenöt, miért ne lehetne húsz?
Álláspontja szerint a valódi kérdés az, hogy kinyissuk-e az ajtót, vagy sem? “Résnyire nem lehet kinyitni. Ha megtesszük, az ajtó idővel teljesen kinyílik.”
Mint mondja, a magyar társadalom nem tudna integrálni több tíz-, akár százezer embert egy egészen más kultúrkörből.
Nekünk inkább azzal kellene foglalkoznunk, hogy hogyan tudjuk a magyarországi cigányságot a mély szegénységből fölemelni és egy polgári életminőségre nevelni.
– teszi hozzá.
Vona örülne, ha a magyar keresztény egyházak a vallásból fakadó emberi, kulturális, szociális értékeket sokkal jobban meg tudnák jelenteni a társadalomban, mint ahogy az iszlám odahaza teszi. Mint mondja, az iszlám egy olyan vallás, amely őrzi a pozícióit a globalizmussal, a mindent eluraló liberalizmussal szemben. Fontos, hogy az iszlám és a keresztény kultúra békében éljen egymás mellett, de ez a tapasztalatok szerint nem megy együtt.
Vona Gábor cáfolta, hogy a Jobbik hasonlóan a francia Front National-hoz, is kapott orosz pénzeket és nevetségesnek nevezte az iráni finanszírozásról szóló híreket.
Vona „passzolta” a kérdést, miszerint „Kit látna szívesebben a Fehér Házban: Clintont vagy Trumpot?” Felelőtlen lépésnek tartja Orbán Viktor állásfoglalást a kérdésben. Szerinte, ha Clinton győz, nem fog jót tenni Magyarországnak, hogy Orbán Viktor a világon az első kormányfőként beállt az ellenfél mögé. Vona ebben a kérdésben alkotott magánvéleményét pedig majd az emlékirataiban megosztja – zárul az interjú.
Forrás: Der Standard/Facebook
Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS