Ugyanazon a napon rakott be Welsz Tamás egyik barátja egy, a Simon Gábor adataival, de álnéven, afrikai útlevéllel nyitott budapesti bankszámlára pénzt, amikor az egész sajtó az MSZP volt elnökhelyettesét üldözte – derül ki az Index birtokába került jelentésből.
Hat nappal azután, február 10-én nyitott bankszámlát Welsz Tamás „Gabriel Derdák” névre a budapesti Magnet Bankban, hogy a Magyar Nemzet megírta: Simon Gábor, az MSZP elnökhelyettesének egy eltitkolt osztrák bankszámláján több százmillió forintnyi deviza pihen – derül ki egy, a nyomozás eddigi állomásait összefoglaló jelentésből, amelynek egy része az Index birtokába került.
A jelentés azért is érdekes, mert nincs szó benne arról, hogy a számlával Simon egyáltalán „érintkezett” volna. Viszont kiderült belőle az, hogy a számlán található 250 ezer eurót Welsz egyik ismerőse, K. József tette be a bankba, méghozzá február 12-én, két nappal a számlanyitás után.
A jelentésből kiderül, hogy a nyomozók március 3-án gyanúsítottként hallgatták ki Welszt és azt a K. Józsefet is, aki az Index információi szerint régi barátja volt a nemrég – furcsa körülmények között – elhunyt férfinak. Gyanúsítotti kihallgatásában Welsz elismerte, hogy a Gabriel Derdák névre, de Simon adataival kiállított útlevéllel ő nyitotta meg a számlát. Vallomásában azt állította: az MSZP volt elnökhelyettese arra kérte, hogy segítsen számára abban, hogy milyen módon tudná vagyonát „legalizálni”, miként tudná igazolni, hogy a rendelkezésre álló összeg nem tőle származik.
Welsz szerint Simon arra is kérte őt, hogy „biztosítson számára nyugodt lakást, életkörülményeket”. A férfi a vallomásában azt is állította, hogy Simon mindezzel részben azt akarta igazolni: a vagyona külföldről származik, és azt is, hogy az a pénz, ami először egy svájci bankszámlán volt, „hogyan és milyen úton került át Ausztriába”.
Welsz a nyomozóknak arról beszélt, hogy Simon ellentétes információkat adott neki a pénz eredetéről, így ő nem tudja, az valóban honnan származott és mire kellett. Azt állította, hogy a 250 ezer eurót Simontól kapta, készpénzben, majd azt odaadta K. Józsefnek azzal a céllal, hogy tegye be Gabriel Derdak számlájára.
Azt, hogy az afrikai útlevelek valóban Welsztől származtak, a házkutatások is valószínűsítik. A jelentés szerint a nyomozók Welsz érdi házában két bűnjelzsáknyi külföldi rendszámot, tíz darab amerikai, közép-amerikai forgalmi engedélyt, egy laptopon pedig „nagy mennyiségű” digitalizált útlevél képeket foglaltak le. A jelentés szerint Welsz és K. József „egymással együttműködve, üzletszerűen foglalkozhattak személyazonosításra alkalmas dokumentumok, valamint gépjármű legalizálására alkalmas dokumentumok beszerzésével, értékesítésével”.
A teljes cikket az Index.hu-n olvashatja
Facebook
Twitter
YouTube
RSS