A XXI. Század Intézet legújabb elemzésében a Magyarországon is kiéleződött globalista–lokalista szembenállást vizsgálja meg, bemutatja a kormányzó jobboldal és a baloldali ellenzék között lévő meghatározó különbséget, ami a következő országgyűlési választások tétje is lesz egyben – tudatta az intézet lapunkhoz eljuttatott közleményében szerdán. Az elemzés, amelyet Nagy Ervin készített, rámutat arra, hogy a magyar jobboldal – európai szövetségesek támogatásával – az ország önrendelkezését készül megvédeni a globalista erőktől a 2022-es választásokon.
Az elemzés főbb megállapításai:
- Az elmúlt évtizedben a hagyományos bal- és jobboldalt részben felülíró új kulturális törésvonal, a globalista–lokalista szembenállás Magyarországon is átrendezte a politikai viszonyokat.
- A 2022-es választásokon a stabilan kormányzó, szuverenista politikát képviselő jobboldal és az ideológiájában egyre homogénebb, de belső vitákkal terhelt baloldalon egységesülő, globális érdekeket képviselő ellenzék fog szemben állni egymással.
- Miközben Európa három meghatározó politikusa, Orbán Viktor, Mateusz Morawiecki és Matteo Salvini építi az európai jobboldalt, addig a nemzetközi baloldal Magyarországon is egyre nagyobb erőforrásokkal támogatja az ellenzéket.
- A következő választások tétje többek között az lesz, hogy megmarad-e Magyarország önrendelkezése és folytatódik a független, érdekalapú külpolitika vagy az ellenzéki összefogás esetleges győzelmével megvalósulnak a progresszív politikai célok és az ország beilleszkedik a nemzetközi baloldali blokkba.
A következő országgyűlési választásokon két kultúra, két filozófia, a globalista–lokalista politikai viták mentén átalakult jobboldal és a baloldal fog egymással szemben állni.
Ha az ellenzéki összefogás elkerüli a jelentősebb szakadásokat és kiválásokat, ha nagyobb konfliktusok nélkül tudja kezelni a belső hatalmi csatározásokat, akkor 2022-ben a választópolgárok gyakorlatilag két, egymástól homlokegyenest eltérő politika között választhatnak majd.
– áll az elemzés konklúziójában.
A voksolásnak számos egyéb tétje (folytatódó családpolitika vagy a gender-ideológia győzelme, munkahelyteremtési beruházások vagy segélyalapú társadalom, migráció feltartóztatása vagy menedzselése, a határon túli magyarokhoz való viszony) mellett fontos következménye lesz az, hogy a következő kormány hol helyezi el az országot Európa kulturális és politikai dimenziójában. A legfontosabb tét az, hogy folytatódik-e az érdekalapú külpolitikán nyugvó, mintateremtő szuverenista kormányzás vagy egy mintakövető politikával Magyarország betagozódik az európai baloldali tömbbe? Megmarad-e az önrendelkezés és meg tudja-e védeni a magyar kormány a külföldi befolyástól az országot vagy részben feladva szabadságát követi a nemzetközi progresszív trendeket?
A teljes elemzés a XXI. Század Intézet honlapján olvasható.
Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS