Az Amerikai Egyesült Államokban Donald Trumpot lehúznák a szavazólapokról, Lengyelországban erőszakkal veszik át a közmédia irányítását és politikai tisztogatásokba kezdtek, Németországban betiltanák az egyébként nemzetbiztonsági megfigyelés alatt álló jobboldali AfD-t, Brüsszelben pedig tovább folytatják a nyomásgyakorlást Magyarország ellen amiért más a magyarok álláspontja a háború ügyében – mondta legújabb videóelemzésében Deák Dániel. A XXI. Század Intézet vezető elemzője kiemelte: mindez azt mutatja, hogy egyre antidemokratikusabb eszközökhöz nyúlnak a globalista erők miután az előrejelzések szerint mind Európában, mind Amerikában jelentősen meggyengülhetnek az idei választásokon. A kettős mércét jelzi, hogy mindeközben éppen ők vádolják Magyarországot a jogállamiság megsértésével.
Az elemzésben Deák Dániel feleleveníti, amikor Donald Trumpot le akarták venni a coloradói szavazólapról, s bár ez végül nem sikerült a próbálkozások más államokban sem hagytak alább. A XXI. Század Intézet vezető elemzője kiemelte: mindez azt jelzi, hogy a globalista erők tartanak attól, hogy az idén novemberben tartandó amerikai elnökválasztáson visszatérhet a hatalomba Orbán Viktor szövetségesének és barátjának számító Donald Trump.
Minden okuk megvan erre, hiszen a felmérések szerint Trump jóval népszerűbb a jelenleg hivatalban lévő Bidennél
-fogalmazott Deák.
Az elemző kitért Németországra is, ahol ezen a héten nagyszabású tiltakozás kezdődött a globalista balliberális–zöld kormánykoalícióval szemben. A gazdák lezárták az utakat, a vasutasok sztrájkolnak, de több szakma képviselői is csatlakoztak a tiltakozásokhoz, egész Németország megbénult, a kormány pedig meggyengült, amíg a jobboldal erőre kapott.
Mindezek fényében nem meglepő az elemző szerint, hogy a német globalista erők szintén egyre drasztikusabb eszközökhöz nyúlnának. Szászországban például óriási bukás várhat az SPD-re, emiatt egyre több baloldali politikusuk vizsgálná az AfD betiltásának lehetőségét. Ennek előzménye, hogy tavaly december első hetében a német belügyi hírszerzés drámai lépésre szánta el magát, és az egyébként már nemzetbiztonsági megfigyelés alatt álló AfD párt szászországi fiókját a demokráciára veszélyesnek minősítette. Ez lehetett az első lépés a párt teljes betiltása felé, amely véleményük szerint alkotmányellenesen működik.
Deák végül a lengyelországi helyzetre is kitért, ahol Donald Tusk törvénytelen módszerekkel építi ki saját rendszerét, miközben a jogállamiságért aggódó Európai Unió csak figyel, de nem szól semmit.
Mint mondta: a jelek szerint ezek a jogállamisággal össze nem egyeztethető lépések egyáltalán nem zavarják Brüsszelt, onnan továbbra is Magyarországot támadják különböző eszközökkel, például az uniós források háromnegyedének további visszatartásával – fogalmazott az elemző, hozzátéve: az is komoly riadalmat keltett a brüsszeli globalistákban, hogy ideiglenesen Orbán Viktor töltheti be az Európai Tanács elnöki pozícióját az év második felében.
Kiemelte: ebben a június 9-ei EP-választásig nem várható érdemi fordulat, az európai választópolgároknak ez alkalommal lesz lehetősége arra, hogy változtasson az európai folyamatokon és háttérbe szorítsa a bevándorlás- és háborúpárti globalista erőket. Az előrejelzések alapján erre jó esélye lesz a szuverenista politikai szereplőknek – zárta videóelemzését Deák Dániel.
Forrás: XXI. Század Intézet, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS