Minden eszközt megragad a baloldal annak érdekében, hogy még azzal is az Orbán-kormányt savazza, amihez valójában semmi köze. Ennek remek példája Zaid Naffa jordán tiszteletbeli konzul ügye, akit folyamatosan kormányközeliséggel vádolnak. A PestiSrácok-hu azonban külügyi forrásokból megtudta, Zaid Naffát 2003-ban, azaz a szocialisták kormányzása alatt iktatták be, hiába próbálja az LMP-s Demeter Márta ennek ellenkezőjét bizonyítani.
Demeter Márta a Magyar Nemzetnek korábban azt nyilatkozta, hogy Naffa nem 2016-ban igényelt először magyar állampolgárságot, hiszen már 2000 nyarán is próbálkozott az állampolgársági kérelem benyújtásával, de már akkor sem ment át a nemzetbiztonsági átvilágításon. Ezzel kapcsolatban Szijjártó Péter külügyminiszter a televíziónak elmondta, nem tud arról, hogy a magyar kormány kérte volna Zaid Naffa kinevezését. Elmondta azt is, hogy nincs beleszólásuk egy idegen ország diplomáciai kinevezési gyakorlatába.
Hogy egy tiszteletbeli konzuli mandátum mikor jár le, arról a döntést a tiszteletbeli konzult küldő országnak kell meghoznia. Tehát az nem a mi döntésünk, hogy egy másik ország kit nevez ki ide és kit tart meg itt tiszteletbeli konzulként. Tehát Zaid Naffa valószínűleg a jordánoknak fontos, nem nekünk .
– reagált Szijjártó Péter a HirTV-nek. Zaid Naffával kapcsolatban az verte ki a biztosítékot, hogy ő segítette a szaúdi milliárdos, a később elhunyt Ghaith Pharaon magyarországi beutazását. Azonban nemcsak Pharaon, hanem Naffa is magyar állampolgárságot akart – ekkor ellenőrizték őt a magyar hatóságok, ám megbukott az átvilágításon. Demeter Márta korábbi szocialista, jelenleg LMP-s országgyűlési képviselő az Indexnek azt mondta, Pharaon honosítási kérelme meglehetősen hiányos volt, nem derült ki például belőle, hogy a magyarul egyébként sem beszélő Pharaon miért akart magyar állampolgár lenni, és fényképet sem csatolt. Azonban nem Pharaon volt az egyetlen, aki állampolgárságot akart, hanem Naffa is. Összesen kilenc külföldi kérelmét adták be a jordániai tiszteletbeli konzulátusként is működő címről. Fontos megjegyezni: Pharaon, bár igényelte, végül nem kapta meg az állampolgárságot, 2016. december 16-án Áder János államfő elutasította azt.
PS; Fotó: kormany.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS