A konzervatív jobboldal versenyelőnye a baloldallal szemben, hogy realista. Ezért mi pontosan tudjuk, hogy minél inkább fokozza a nyugati elit a háborús uszítást és pszichózist, annál közelebb kerülünk egy globális, vagy több régiót érintő fegyveres konfliktushoz – így magyarázta meg a PestiSrácok.hu Mi kérdezünk című videóműsorában Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, hogy másfél hete, a washingtoni CPAC-en miért fogalmazta meg ijesztő jóslatát arról, hogy “puskalövésnyire vagyunk a harmadik világháborútól”. Szánthó szerint ugyanakkor a nyugati konzervatívok is ébredeznek, és egyre szélesebb a jobboldal globális összefogása a woke-ideológia és a szervezett illegális migráció ellen, illetve a béke érdekében.
Nagyon nem szeretném, ha váteszi valósággá válna, amit a harmadik világháborúról mondtam Washingtonban, de mégiscsak baljós, hogy Emmanuel Macron néhány napra rá, a párizsi Ukrajna-csúcson nyíltan beszélt a katonai beavatkozásról, majd kiszivárgott az az orosz katonai anyag, amiből kiderül, hogy Moszkva atomfegyver-bevetési ingerküszöbe sokkal alacsonyabb, mint ahogyan azt a nyugati hírszerzők sejtették. Azaz korántsem csak végső eszközként, hanem Oroszország védelme érdekében általában is készek bevetni a taktikai tölteteket
– érvelt Szánthó Miklós Huth Gergellyel, a PestiSrácok.hu főszerkesztőjével beszélgetve. Hozzátette: persze az orosz agresszor állításait sem kell túlbecsülni, de azért a Tucker Carlson által készített Putyin-interjúból kiderül, hogy az orosz vezetés nagyobb szerepet tulajdonít magának, mint gondolnánk. Egy olyan birodalomban gondolkodik, amelynek kiteljesedését mindig a Nyugat akadályozta. A másik oldalon eközben teljesen ideologikus, érzelmi alapú politizálás zajlik, és egy pillanat alatt váltottak át háborús hevületre a “make love no war” jellegű hippi békeideológiából. Robert Fico nyilatkozott úgy a párizsi csúcs után, hogy mellbevágó módon a béke és tűzszünet kifejezések el sem hangzottak ott.
Szánthó Miklóstól megkérdeztük azt is: várhatjuk-e Donald Trumptól, hogy ha győz, akkor az amerikai fegyverüzlet és ukrajnai hatalmi érdekek fölé helyezze a tűzszünet kivívását? A főigazgató szerint
Magyarország elemi érdeke, hogy Trump győzzön. Ő ugyanis érti, hogy az Egyesület Államoknak az az érdeke, hogy az eurázsiai térségben hatalmi egyensúly legyen.
Szánthó Miklósnak, aki a legközelebb április 25–26-ra összehívott CPAC Hungary főszervezője is, megjegyeztük: a számos rangos próbálkozás közül kétségtelenül a CPAC Hungary érte el a legtöbbet a magyar patrióta álláspont nemzetközi “exportjában”. Válaszul kifejtette:
Mindig is vallottam, hogy a baloldal ármánykodásáért és a történelmünk szerencsétlen alakulásáért úgy tudunk bosszút állni, ha a magyar jobboldalt sikeressé tesszük külföldön. Ez ma már műlködik és világosan visszatükröződik a siker, hiszen vezető politikusok hivatkoznak rendszeresen Orbán Viktorra és a világ számos pontján sikerült szövetségeseket találni. A libernyákok mindig is azt akarták elhitetni, hogy földhöz ragadt, nemzetieskedő erő vagyunk, s lám, mégis sikerült globális kapcsolatokat építenünk a woke-erőszak elleni közös fellépés mentén.
Szánthó Milóssal többek között arról is beszélgettünk még, hogy a megválasztott új államfő, Sulyok Tamás az Alkotmánybíróság elnökeként milyen konkrét munkát végzett a nemzeti szuverenitásunk védelmében:
Az Alkotmánybíróság az új alaptörvényünk alapján lefektette a szuverenitás alapelveit, amikor bevezette a szuverenitás- és identitáskontroll intézményét. Azaz nemcsak az EU vizsgálja, hogy mi megfelelünk-e a közösségi alapelveknek, hanem a magyar jogrendszer is alapjogi kontroll alá veszi a brüsszeli intézkedéseket, azaz megállapítja, hogy egy-egy adott döntés sérti-e az alaptörvényt. Ez mindenképpen előremutató teljesítmény Sulyok Tamástól.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS