Vitézy Dávid összevissza hazudik, és azt ajánlom mindenkinek, hogy ne csak a szavait figyelje, mert ő egy nagyon ügyes kommunikátor, hanem nézze a tekintetét is – mondta a volt főpolgármester a Mi kérdezünk című műsorunkban. Tarlós István elmondta, hogy ő korábban nem tudta, hogy ki az a Vitézy Dávid, nem is őt akarta a BKK élére, de nem a hármas metró ügye miatt váltak meg tőle. Kiemelte ugyanakkor, hogy furcsának tartja, hogy Szentkirályi Alexandrát piszkálja a kormányközeliségével, amikor húsz évig ő is a Fideszből élt. Beszélgettünk továbbá Budapest zászlajáról is, amit Tarlós tervezett és most Vitézy le akarja cserélni, ami a volt főpolgármester szerint egy kicsinyes bosszú, mert tudja, hogy érzelmi szálak fűzik ahhoz. Szerinte az LMP jelöltje sosem titkolta, hogy a sokszínűség híve, ahogy Demszky is sokszínűségről beszélt. Az ő sokszínűségük a piros sokszínű árnyalata a rózsaszíntől a mélybordóig – jegyezte meg Tarlós.
Szerdán tartotta kampánynyitó rendezvényét a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltje, Szentkirályi Alexandra, akit Tarlós István, Budapest korábbi vezetője már nagyon régóta ismer és mentorál. Mivel a kormánypártok jelöltje sokat beszélt eddig arról, hogy mennyi mindent nem csinált a jelenlegi fővárosi vezetés, sokan azt hiszik, hogy nincs víziója arról, hogy mit szeretne majd ő tenni Budapestért. Tarlós István szerint ez nem így van, hiszen például Szentkirályi ismeri azt a tervet, amit már évekkel ezelőtt Fürjes Balázzsal és Kocsis Mátéval állítottak össze az ötletekről, igényekről, amiket meg lehetne valósítani Budapesten. Kiemelte ugyanakkor, hogy a főpolgármester-jelöltek közül
Vitézy egy területhez ért, Karácsony főpolgármester úr egyhez sem, Alexandrának pedig van egy komoly áttekintése a főváros tevékenységének egészéről.
Mint mondta róla, bár humánpolitikai területen volt a helyettese, mégis sokat érdeklődött a városüzemeltetésről és a fejlesztési kérdésekről is. Hozzátette:
olyan ember mondja róla, hogy a kormány szócsöve, aki 20 évig a Fideszből élt és bő egy évvel ezelőtt még a Fidesz-kormány államtitkára volt, ami nekem meglehetősen furcsa. Összességében tehát Szentkirályinak egy átfogó képe van Budapest működéséről, ellenben Vitézy Dávid már tíz éve nincs a Fővárosi Önkormányzatnál.
Tarlós István segítségére számíthat Szentkirályi Alexandra
Mivel Tarlós István és Szentkirályi Alexandra korábban is dolgoztak együtt, ráadásul a volt főpolgármesternek nagy tapasztalata van Budapest vezetésében, felmerül a kérdés, hogy számíthat-e korábbi főnöke tanácsaira a fideszes jelölt. A válasz igen, de Tarlós István hivatalosan már ilyen szerepet nem akar vállalni, ugyanakkor, ha kikérik a véleményét, számíthat rá Szentkirályi a jövőben is.
Vitézy összevissza hazudik
A kampányt elnézve az embernek olyan érzése lehet, mintha Vitézy Dávid azt hinné, hogy Tarlós István is indul a választáson, hiszen őt támadja például a hármas metró ügyében, amiről azt állítja, hogy a korábbi főpolgármester nem akart új metrószerelvényeket. Ezt viszont cáfolta Tarlós, mert eredetileg ő is újakat akart, de nem volt rá lehetőség. Elmondta ugyanakkor, hogy nem akarta támadni Vitézyt, de kénytelen megtenni, mert az LMP jelöltje hazudik. Mint fogalmazott:
Vitézy Dávid összevissza hazudik, és azt ajánlom mindenkinek, hogy ne csak a szavait figyelje, mert ő egy nagyon ügyes kommunikátor, hanem nézze a tekintetét is.
Tarlós István egyébként nem érti, hogy miért vele foglalkozik Vitézy, hiszen ő nem indul a választáson. Azt viszont, hogy miért nem Karácsonnyal foglalkozik, érti, hiszen szerinte a főpolgármester a megbukott e-jegyrendszer miatt – amit Vitézy még BKK-vezérként egyedül kötött és hatalmas bukta lett – elővenné. Kiemelte:
Ott is nagyot hazudott Vitézy, hiszen azt mondta, ha ő marad ott, akkor az már rég kész lenne. Hát a választott bíróság állásfoglalásából nem éppen ez derül ki. Nyilván nem akarja, hogy ezt Karácsony elővegye.
Tarlós István mesélt arról is, hogy 2012-ben Vitézy olyanokat jelentethetett meg egy bizonyos lapban, amit akart. Példaként említette, hogy azt nyilatkozta, hogy Tarlós István kereste meg őt 2006-ban.
Kereste az ördög a Vitézyt, én azt sem tudtam, hogy a világon van. A családjáról sem hallottam, nemhogy róla
– fogalmazott.
Visszakanyarodva a hármas metró ügyére, Tarlós elmondta: Vitézy azt állítja, hogy őt a hármas metró ügyében vitt pozitív szerepe miatt rúgták ki a BKK-tól, felső utasításra. Emlékeztetett, hogy az Index már korábban is írt róla, hogy megválnának Vitézytől. Hol voltak akkor az oroszok? – tette fel a költői kérdést. Hozzátette, hogy egyébként ő eredetileg nem Vitézyt akarta a BKK élére tenni, hiszen akkor jött ki az egyetemről, nem tudott az emberekkel bánni stb. Továbbá Vitézy maga mondta, hogy már 2012-ben tárgyalt az oroszokkal trolitender-ügyben, majd júniusban kiírt erre egy tendert, amivel ellentmond saját magának. Tarlós István pedig a hármas metrón kitört tűzesetek miatt érdeklődött, hogy lehet-e egyáltalán ezeket a szerelvényeket még használni, felújítani, mivel így jelentős összeget tudnak megspórolni, amit Vitézy összemos a klímával. Tarlós írásban ötször javasolta, hogy új szerelvényeket vegyenek a hármas metró helyett, de ebben nemcsak az ő szava számított. Később viszont Vitézy is megszavazta, hogy legyenek felújított metrószerelvények. Most viszont azt sugallja, hogy ő valamit meg akart állítani, valami piszkos dolgot, és ezért váltak meg tőle. Ez Tarlós szerint aljas húzás.
Az LMP jelöltjének teljesítményét Tarlós szerint szimbolizálja a Közlekedési Múzeum állapota is, amelynek főigazgatója volt Vitézy.
Aki annyira el van ragadtatva Vitézy Dávid teljesítményétől, az sétáljon ki a Közlekedési Múzeumhoz és nézze meg, hogy ott azóta is mi van. Mondjuk pont semmi
– jegyezte meg.
Vitézy sokszínűsége a rózsaszíntől a mélybordóig terjed
Vitézy ugyanakkor amiatt is kritizálta Tarlós Istvánt, hogy 2011-ben készíttetett egy új zászlót Budapestnek, mivel az előző nagyon emlékeztetett a román lobogóra. A főváros zászlója viszont Vitézy szerint nem népszerű, nem tükrözi Budapest sokszínűségét, pedig a közgyűlés akkor megszavazta.
Vitézy sosem titkolta, hogy a sokszínűség híve, ahogy Demszky is sokszínűségről beszélt. Az ő sokszínűségük a piros sokszínű árnyalata a rózsaszíntől a mélybordóig
– mondta Tarlós István. A volt főpolgármester egyébként nem tudja, honnan veszi Vitézy, hogy nem népszerű a zászló, hiszen templomokban, polgármestereknél is látta már, és a hidak is ezzel vannak díszítve alkalomadtán. Tarlós szerint ez egy bosszú Vitézy részéről, ahogyan az is, hogy bevallotta, hogy 2019-ben Karácsony Gergelyre szavazott.
A baloldaliak akkor, ha egyszer Vitézynek ilyen jó véleménye volt Karácsonyról, hogy ma is azzal henceg, hogy rá szavazott, akkor a baloldaliak fogadjanak szót Vitézynek és ne őrá szavazzanak, hanem szavazzanak Karácsonyra
– fogalmazott.
Karácsonynak Zugló is túl nagy kabát volt, Vitézy pedig hobbi szinten ért a közlekedéshez
A jelöltekről Tarlósnak egyébként az a véleménye, hogy Karácsony Gergely a szociológiához és a közvélemény-kutatáshoz ért, a városvezetéshez nem. Ez a zuglói teljesítményén is látszott. Szentkirályi jogász, két nyelven beszél, van rálátása a főváros egészére. A jog ismerőjeként pedig többet tud arról, hogy mit lehet és mit nem. Vitézy kétségtelenül beleásta magát a közlekedésbe, de alapvetően közgazdász, még csak képviselő sem volt soha. Ráadásul követett el súlyos bakikat például 2011-ben, amikor a Budaörsi úton egyik napról a másikra lezárta az egyik forgalmi sávot és buszsávvá alakíttatta át. Ennek eredményeként az M1–M7 csomópont környékén gyorsan Székesfehérvárig állt a dugó. A Károly körúti forgalmi sávban pedig buszvégállomás volt az idejében. Vitézyvel kapcsolatban Tarlós személyes véleményét is megosztotta, miszerint a volt államtitkár szélsőségesen érdeklődik a közlekedés iránt, de
ő semmi más iránt, míg ott volt a Fővárosban, semmiféle érdeklődést nem mutatott.
Valami Vitézy jelölése körül nem stimmel
Felmerül a kérdés, hogy volt államtitkárként vajon jó kapcsolatot tudna-e ápolni Vitézy a kormánnyal. Tarlós István szerint valami nem stimmel Vitézy jelölésével, bár kétségtelenül ambíciózusnak tartja. Húsz éven keresztül viszont mindent a Fidesztől kapott, ennek ellenére ő vádolja Szentkirályit a kormányhoz való kötődésével. Összességében tehát Szentkirályi Alexandra mögött a kormánypártok, Karácsony mögött Gyurcsány, Vitézy mögött pedig Ungár Péter, vagyis az LMP áll.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS