Minden évben kiadja a Tel Aviv-i Egyetem az Antiszemitizmus Világszerte Jelentést, mely az idén vészjósló alcímmel jelent meg: „Aggodalom a zsidó élet jövőjéért Nyugaton”. A jelentés a zsidóüldözéssel kapcsolatos tavalyi adatokat tartalmazza a nyugati világ számos országában, írja a Mandiner.
A jelentés riasztó tendenciát mutat: az Egyesült Államokban 103 százalékkal nőtt az antiszemita incidensek száma 2022-hez képest (3697-ről 7523-ra), az októbertől decemberig tartó időszakban megnégyszereződött a szám. Franciaországban a növekmény 284 százalékos (436 helyett 1676 incidens), Nagy-Britanniában 147 százalékos, de még az antiszemitizmussal egész oktatási rendszerén átívelően kiemelten küzdő Németországban is sikerült 37 százalékos növekedést produkálni az antiszemita incidensek összesített számában, az október-decemberi időszakra vetítve pedig itt is több mint megnégyszereződtek az incidensek.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A geoglobal ismeretterjesztő Instagram-oldal most térképre tette a Tel Aviv-i Egyetem adatait, és arányosította az antiszemita indíttatású incidensek számát az egyes országok lakosságszámával. Ebből az derül ki: egész Európa legantiszemitább országa Ausztria, ahol egymillió főre 129 antiszemita incidens jut. A második legdurvább antiszemitizmus-helyzettel küzdő Nagy-Britanniában kevesebb mint feleennyi, 61 incidens jut egymillió főre, a soron következő 43 incidenssel Németország, majd 29 incidenssel Svédország, és szorosan utána 26 incidenssel Franciaország. Mindegyik ország a bevándorlással leginkább sújtott európai országok közé tartozik.
A bevándorlásellenes Közép-Európában eközben a probléma szinte nem is létezik: a legnyugatiasabb Csehországban is csak 8 incidens jut egymillió lakosra, az Észtországtól Bulgáriáig tartó volt keleti blokk 3-5 közötti számokat produkál. Magyarországon egymillió főre vetítve öt antiszemita incidens történt 2023-ban, ami az osztrák aránynál huszonhatszor, a britnél tizenkétszer jobb.
Forrás: Mandiner
Facebook
Twitter
YouTube
RSS