Ismét a saját maguk hatása alá kerültek a baloldali összeborulás vezérei, akik a nagy majálisozás közepette mintha elfelejtették volna, hogy április 6-án hogyan is vélekedtek róluk a választók, mint ahogy már arra sem emlékeznek, az ő kormányzásuk idején mit tettek, miket mondtak. Megtesszük hát helyettük mi! Ők ígérgetnek, mi szembesítünk! Május elsejei összeállításunkból azt is megtudhatja, mikor vonul vissza Gyurcsány Ferenc, hogy az őszi választások után mi lesz a munkája Horváth Csabának, hol állítaná fel a Szabadság térre tervezett náci megszállás áldozatainak emlékművét Szanyi Tibor és hogy kikért aggódik a leginkább Bajnai Gordon.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
Bajnai Gordon
Miniszterelnöksége idején a munkanélküliség szökött magasra, most azonban a munkát ünnepelte az Együtt-PM fővárosi, Szabadság téren tartott majálisán Bajnai Gordon, a pártszövetség vezetője.
„Május 1-jéről azt szokták mondani, hogy az a munka ünnepe; manapság kiemelten kell ünnepelni, ha van munka, amiből meg lehet élni” – mondta Bajnai Gordon.
Kiemelte, az Együtt-PM szövetség már megalakulásakor stratégiai szövetséget kötött a Magyar Szolidaritás Mozgalom, amely szerinte kifejezetten a dolgozók képviseletére jött létre.
Bajnai leszögezte, programjukban kiemelten szerepeltek a munkahelyteremtő intézkedések, amelyek egyúttal azt is segítették volna, hogy a munkából meg lehessen élni.
Bajnai Gorodon ugyanakkor nem mindig tekintett ilyen hangsúlyosan a munkahelyteremtésre. 2010 májusában, a Bajnai kormány távozásakor 483 ezer embernek nem volt munkája, miközben a legfrissebb KSH adatok szerint jelenleg 369 ezerre rúg a munkanélküliek száma Magyarországon. Mindez azt jelenti, hogy
most száztizenháromezerrel többen dolgoznak, mint Bajnai Gordon regnálása idején.
Bajnai brutális megszorításai miatt 11,4 százalékra ugrott a munkanélküliségi ráta, miközben ma 8,3 százalékos. A megmásíthatatlan statisztikai adatokkal valószínűleg Bajnai Gordon is tisztában van, mert ugyan mai beszédében nem, de újságírói kérdésre már magát próbálta mentegetni. „A történelem egyik legnagyobb gazdasági válságának idején lettem miniszterelnök, ezért az egyik legfontosabb célom a társadalom egyben tartása, a munkahelyek megőrzése volt” – szabadkozott sikertelenül Bajnai, majd hozzátette, ő százezer munkahelyet mentett meg.
Érdekes, tavaly novemberben még nem a foglalkoztatottság növeléséről, hanem fájdalmas intézkedésekről beszélt Bajnai.
„Mindig készek vagyunk megtenni, amit a nemzet jövője érdekében meg kell tenni. Akkor is, ha ki kell mondanunk, hogy ez fájni fog. Fájni fog”
– ezt mondta november 9-én Bajnai gazdasági programjáról.
Bajnai Gordon szinte szó szerint ugyanezt mondta 2009-ben is, miután ő lett az MSZP és az SZDSZ miniszterelnök-jelöltje. Ismert, 2009-ben megszüntették a 13. havi fizetést a közszférában, nem fizették tovább a 13. havi nyugdíjat, csökkentették a gázár-kompenzációt, a táppénz, a gyes és a gyed pedig legfeljebb két évig járt.
Mesterházy Attila
Nem tudjuk, hogy az április 6-i választási eredmények miatt volt-e szűkszavú az MSZP elnöke, de tény, Mesterházy Attila kevesebb mint tíz percben foglalta össze május elsejei gondolatait. Pedig „erősen” kezdett. Felütésként az „egyre többen vannak azok, akik egyik napról a másikra élnek” mondattal hozta lázba a hallgatóságot. Mesterházy Attila kettős ünnepnek nevezte május 1-jét: egyrészt a munka ünnepének, másrészt Magyarország uniós csatlakozása évfordulójának. Azt mondta, a csatlakozás óta ez a nap a magyar baloldal számára szimbolikusan is összeköti a munka és a dolgozó ember megbecsülését, jogainak védelmét és a nyugatos, modern Magyarország eszményét. Történelmi példák pedig azt mutatják, hogy azok az országok élnek jól, ahol ezt a két értéket összekötik – tette hozzá. Az MSZP Városligetben tartott majálisán nem kevesebbet állított Mesterházy, mint hogy
„napról napra távolodik az ország Európától, a szabadságtól, a demokratikus rendtől, a biztonságtól és a nemzeti modernizációtól, mert Magyarországot Orbán Viktor populista, nacionalista politikája történelmi zsákutcába vezeti.”
Persze az MSZP soha nem vezette zsákutcába az országot, mint ahogy Mesterházy sem a pártját…
„Az elmúlt tíz évben az ország összességében nem tudott élni az unió adta lehetőségekkel” – közölte az MSZP elnöke, akiről kiderült, még mindig Orbán-fóbiában szenved.
Mesterházy ezúttal unióellenességgel vádolta a miniszterelnököt.
Mesterházy Attila szerint tehát óriási probléma, hogy nem éltünk az unió adta lehetőségekkel. Az MSZP-s kormányzásról egy szót sem szólt a szocialisták első embere, pedig a tíz évből hat esztendeig az ő kezükben volt a kormánybot, mint ahogy azt is elfelejtette megemlíteni, hogy miért van az, hogy
az Orbán-kormány ötször több uniós forrást hívott le, mint a szocialisták.
Az Európai Bizottság legfrissebb 2013. április 19-i adatai szerint javuló lehívás mellett kicsivel az uniós átlag alatt, 46,18%-on áll a magyar kohéziós források kifizetése. Eddig, nem egészen hat és fél év alatt, a 2007-2013-as programozási időszak kereteiből 11,5 milliárd euró érkezett Magyarországra. Az Európai Bizottság értékelése alapján kiderült: az Orbán-kormány alatt jelentősen növekedtek a Magyarországra beérkezett uniós támogatások.
A Gyurcsány-Bajnai szocialista kormányok a 2007-2013 között rendelkezésre álló összegnek csak mintegy 5,5%-át, 1,4 milliárd forintot tudtak saját erőből lehívni 2007 és 2010 között. Ugyanakkor az elmúlt három évben a kormány jelentősen felgyorsította a kifizetéseket és a fejlesztési programokat, 7,7 milliárd euró uniós forrást hoztak be az országba, ez a szocialisták teljesítményének ötszöröse.
Mesterházy Attilát a majálisi hangulat is elragadtathatta a Városligetben akkor, amikor a május 25-i választásokra utalva úgy zárta beszédét, hogy itt a lehetőség, hogy a baloldal többséget szerezzen az Európai Parlamentben…
Szanyi Tibor
Az MSZP EP-listavezetőjét feltehetően főnöke víziója tüzelhette fel, mert Szanyi Tibor egyenesen odáig ment, hogy megelőlegezte a főpolgármesterséget Horváth Csabának. Szanyi egy kérést is megfogalmazott.
Arra kérte Horváth Csabát, hogy ha ősszel főpolgármester lesz, akkor azonnal vitesse el a Szabadság térre tervezett, a náci megszállás áldozataink emlékművét és a szobrot állíttassa fel a “felcsúti stadion közepén”.
Horváth Csaba
A főpolgármester-jelölt ugyan ezt nem ígérte meg Szanyi kapitánynak, és ezúttal ingyenes budapesti tömegközlekedésről sem beszélt, de továbbra sem szokott le az ambíciózus ígérgetésekről.
Horváth szerint ugyanis nyerni fognak Budapesten az őszi önkormányzati választáson.
A majális hangulata Horváth Csabát is megérinthette, miután még az új városvezetés eredményeit is saját maguknak tulajdonította.
„Száz-százhúsz éve nem volt olyan fejlődés Budapesten, mint most. Ezeket a sok milliárdos beruházásokat azonban 2010 előtt indították el, az MSZP EP-képviselői, a baloldali kormányok és a balliberális városvezetés járta ki” – magyarázta Horváth.
Horváth Csaba egyébként már nem csak az ingyenes tömegközlekedésnek bedőlőket haragította magára, hanem az autósokat is. Idén januárban egy rádióinterjúban úgy fogalmazott, „akinek nincs jogosítványa, az együgyű”.
Gyurcsány Ferenc
Bár évek óta már a szocialisták sem kérnek belőle, és a választók is kifejezték véleményüket Gyurcsány Ferencről, de az őszödi igazmondót senki sem tántoríthatja el a politikától. Ma elárulta, mikor vonul vissza.
„A Gyurcsányok hosszú életűek. Kilencven évig fogok élni, és 89 éves koromig fogok politizálni. Azért csak addig, mert az utolsó évben már csak főzök. Még kifőzök valamit az utódaimnak”
– ijesztgetett a DK elnöke a Közlekedési Múzeumnál.
Gyurcsány Ferenc azt a hajmeresztő következtetést vonta le az április 6-i választási eredményekből, hogy
„Orbánék kisebbségben fognak kormányozni.”
Szerencsére Gyurcsány magyarázatot is mellékelt a mondat megértéséhez. „Többen szavaztak április 6-án a kormány ellen, mint a kormány mellett. Ez azt jelenti, hogy el akarták küldeni Orbán Viktort, de Orbán ezt nem fogadja el” – fejtette ki.
A Demokratikus Koalíció elnöke arról beszélt még, hogy Szent István európai volt, és ők István örökösei, míg Orbán Viktor Koppányé. A pártelnök szavai szerint:
“mi előre akarnak menni Európába, Orbán Viktor pedig legszívesebben visszamenne Levédiába és Etelközbe. Levédia legyen a jelenlegi miniszterelnök hazája, a mienk viszont Európa, és ebből nem engedünk.”
A volt kormányfő azt mondta, hogy május 1-jén egy jobb, élhetőbb, szebb világról álmodnak, ahol több az ember becsülete és megbecsülése. Egy olyan világról, ahol azt érzi munkások sokasága, hogy nem a kiszolgáltatottság fenyegeti, hanem becsülik tehetségét, szorgalmát és munkáját. Ahol a családok munkájuk megérdemelt béréből nevelhetik gyermekeiket, unokáikat, kifizetik számláikat, és akármi is a munkájuk, megbecsülés az osztályrészük – fogalmazott. Ma sokakat fenyeget a munka hiánya, és sokan már akkor is boldogok, ha szinte éhbérért dolgozhatnak – tette hozzá.
Baloldali szövetségeseihez hasonlóan ő sem beszélt arról, hogy ők mit tettek a munkásokért, a megélhetésért, a bérekért. Mi persze nem felejtünk, és ugyan az olvasót most nem kívánjuk azzal terhelni, hogyan k.rta el Gyurcsány, és nem kívánjuk a több száz oldalas Gyurcsány botránykrónikát elővenni, de politikai életműve alapelvét azért nem tudjuk kihagyni.
„Nincsen sok választás. Azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. Annyival vagyunk túl az ország lehetőségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi. És közben egyébként nem csináltunk semmit négy évig. Semmit.”
Hát így! Így ünnepeltek a baloldali összeborulás bukott alakjai városszerte.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS