Egy a devizahitele miatt tönkrement asszony annak ellenére perelte be a bankot, hogy már a teljes tartozást visszafizette. A devizahitelekre és az ezzel összefüggő kártérítésekre szakosodott jogász szerint nyugodtan perelhetnek azok is, akik már visszafizették a hitelüket, semmisségre határidő nélkül lehet hivatkozni.
Sz. Zita 2007-ben 11 millió forintot vett fel japán jen alapon havi 25 ezer forintos törlesztéssel, de két év sem telt el, a törlesztőrészlet már 100 ezer forintra rúgott, mialatt az állását is elvesztette. Az asszony előremenekült, nyomott áron eladta lakását, melyből 2011 júniusában kifizette az eredetileg 11 milliós tartozását, amely ekkorra már 19 millió 400 ezer forintra rúgott. Abba azonban nem nyugodott bele, hogy a pénzintézet három év alatt 8,4 millió forintot keresett rajta – írja a Blikk.
Az asszony ügyvédje szerint a szerződést semmissé kell nyilvánítani. – A bank több ponton is megsértette a hitelintézeti törvényt. Ügyfelemet a szerződés megkötésekor nem tájékoztatták megfelelően az árfolyamrésről, az egyoldalú szerződésmódosítás feltételei nem voltak részletesen meghatározva, és a havi törlesztőrészlet összegét sem határozták meg pontosan – sorolta a lapnak dr. Szabó László. – Ha bebizonyosodik az igazunk, ügyfelemnek a 8,4 millió forint visszajár, és kártérítésre is jogosult – mondta.
A devizahitelekre és az ezzel összefüggő kártérítésekre szakosodott jogász szerint az ügy sokaknak adhat új reményt. – Nyugodtan perelhetnek azok is, akik már visszafizették a hitelüket, semmisségre határidő nélkül lehet hivatkozni. Ha pedig a bíróság szerint érvénytelen a szerződés, akkor az eredeti állapotot kell visszaállítani, vagyis a banknak vissza kell fizetnie a pénzt, amelyet kapott. Sőt, ha az adósnak még a házát is elárverezték, kártérítésre jogosult – szögezte le dr. Szabó.
Blikk / Fotó: Pozsonyi Zita
Facebook
Twitter
YouTube
RSS