Az előrehozott választás nem ígéret, hanem politikai cél; mindez a kormánytöbbségen múlik, csak békés, nyugodt módon szabad kormányt váltatni – mondta a Kossuth Rádió reggeli műsorában a DK újraválasztott elnöke, Gyurcsány Ferenc.
Az ország stabilitása, nyugalma sokkal fontosabb, mint a mi politikai szimpátiánk, ugyanakkor az előrehozott választás célja felhívás az ellenzéki pártok részére is: „gyorsítsák fel azt a folyamatot, hogy programmal, vezetővel, szervezettel rendelkezzenek, ne úgy gondolják, hogy ’18-ig ráérnek, hanem iparkodjanak. Mi is iparkodunk. A DK-nak az a célja, hogy 2016-ra kormányzóképes pártnak mutassa magát” – fogalmazott Gyurcsány Ferenc.
Hozzátette: úgy látja, a jelenlegi kormány „minden nap árt az országnak”, ezért „nem kell elfogadni automatikusan, hogy kitöltse a négyéves mandátumát”.
A DK elnöke beszélt arról is: azt hitte, hogy az újabb kétharmad nyugodt, kiszámítható kormányzást hoz, „ehhez képest elveszítettek csaknem 1 millió szavazót, iszonyatos feszültségek mutatják meg magukat a kormánypárton belül, tegnap pedig veszítettek egy akkorát, amit én egyébként a legszebb álmaimban sem gondoltam” – utalt a veszprémi választásra Gyurcsány Ferenc.
A Demokratikus Koalíció „Polgári Magyarország” szlogenjét firtató kérdésre a pártelnök úgy válaszolt: örül, hogy sok év után kihallották a beszédéből a polgári Magyarország igényét. Hozzátette: ő ezt először Medgyessy Péter tanácsadójaként 2002-ben javasolta megfogalmazni. „Abban hiszek, hogy egy olyan országot kell csinálni, amelyben nyugodtak vagyunk, szabadok vagyunk, sokféleképpen gondolkodhatunk, a kormány nem gondolja magát az ország urának (…). Egy nyugodt, józan világról beszélek, amikor polgári Magyarországról beszélek”.
Kész Zoltán vasárnapi győzelméről szólva Gyurcsány Ferenc kijelentette: a mai történelmi és választási helyzetben a baloldali demokratikus pártoknak együtt kell működniük. Ez a választás is azt mutatja, hogy akkor van siker, ha együttműködnek – mondta a DK elnöke a 180 percben.
Forrás: hirado.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS