Bűncselekmény hiányában mentette fel hétfőn a kényszerítés vádja alól Vizoviczki Lászlót a II-III. kerületi bíróság. A Központi Nyomozó Főügyészség azt rója az éjszaka ura terhére, hogy anyósa az ő fenyegetésére vonta vissza a rá korábban tett terhelő vallomását. Az ügyészség fellebbezett az ítélet ellen, így az nem jogerős.
Vizoviczkit még 2014 tavaszán jelentette fel élettársának édesanyja, D. Erika az ügyészségen. Az ügy előzménye, hogy amikor egy évvel korábban az éjszaka császára házi őrizetbe került, egy házban lakott az asszonnyal. A rendőrök megvesztegetésével és költségvetési csalással is vádolt férfi idővel megtudta, mi szerepel anyósa vallomásában. A vád szerint ezután készíttetett egy többoldalas új vallomást, amelyben a nő visszavonja minden állítását. Az asszony szerint őt – ellentmondást nem tűrve – arra utasította veje, hogy írja alá az új vallomást, illetve megtiltotta, hogy a továbbiakban „szóba álljon” a nyomozóhatósággal . Mivel az asszony félt lánya élettársának haragjától, a családi béke miatt tanúk előtt aláírta az iratot. Ezt követően indítottak újabb büntetőeljárást a férfi ellen, majd az éjszaka urát kényszerítés hatósági eljárásban bűntettével vádolta meg a Központi Nyomozó Főügyészség.
A hétfői – zárt – tárgyaláson, az ítélethozatal előtt meghallgattak még egy, a családhoz közel álló tanút is, aki a vád állításait támasztotta alá, ugyanakkor ez a – hallomáson alapuló – vallomás is kevésnek bizonyult ahhoz, hogy Vizoviczki érintettségét meg lehessen állapítani. Kovács József bíró az ítélet indoklásában kitért rá, hogy az ügyészség az eljárás során nem tudta bizonyítani, hogy a vádlott bűncselekményt követett el. Ennek legfőbb oka, hogy maga a koronatanú, D. Erika „kiesett” a büntetőeljárásból. Az idős asszony ugyanis a bíróság előtt, mint családtag, élt a mentességével, emiatt a nyomozati szakban tett vallomásait sem tudta bizonyítékként felhasználni a bíróság – hangzott el a tárgyalás nyilvános részén. Az ügy bírája kiemelte azt is, hogy – a vád szerint – a ráhatással kierőszakolt közokirat aláírásánál jelen lévő tanúk sem számoltak be arról, hogy az idős asszony ellenkezett volna. A döntés nem jogerős, mivel az ügyészség fellebbezett az ítélet ellen, így másodfokon folytatódik a büntetőper.
Szöveg: PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS