A kormány továbbra is kiemelt ágazatként, nemzeti ügyként tekint a sportra – mondta el Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón. Lázár emellett még beszélt többek között Bayer Zsolt kitüntetéséről, a rendőri állomány növeléséről, határvédelemről, a népszavazás fontosságáról, illetve arról is, hogy Soros György tevékenysége már Magyarország érdekeit veszélyezteti.
A szerdai kormányülésen elején meghallgatták a külügyminisztérium beszámolóját az olaszországi földrengés kapcsán. A kormány kifejezte részvétét a katasztrófa áldozatai és minden olasz állampolgár iránt. Amennyiben Olaszország kéri és elfogadja, Magyarország kész humanitárius, vagy bármilyen más segítséget nyújtani. Magyar áldozatról jelenleg nincs információ – kezdte sajtótájékoztatóját a miniszter. Szóba került a riói olimpia is, a kormány nevében Lázár János minden résztvevőnek elismerését fejezte ki. A kormány megemeli kalapját az olimpiai bajnokok előtt, a következő kormányülésen átbeszélik az olimpia tapasztalatait, beleértve a feltételrendszert és a támogatásokat. A kormány a sportról stratégiai ágazatként, nemzeti ügyként gondolkodik, a sportnak nem pártkérdésnek, hanem az egész nemzet ügyének kell lennie – mondta a tárcavezető, aki kifejtette: a magyar sportolók riói és az elmúlt években nyújtott teljesítménye alkalmassá és méltóvá teszi az országot olimpia rendezésre, Magyarország a világ legsikeresebb sportnemzetei közé tartozik, és ezen országok közül már csak Magyarország nem rendezett olimpiát. A „kétkedők és kishitűek nem találnak választ” arra, hogy miért ne lehetne Budapesten olimpia, ugyanis ehhez minden feltétel adott – vélekedett, hozzátéve, hogy a kormány erősíti a sport iránti elkötelezettségét a jövőben, a mindennapos sporthoz, testneveléshez és az utánpótlás-neveléshez a kormány kötelessége a szükséges infrastruktúra és pénzügyi feltételek megteremtése.
Történelmi jelentőségű lesz az október 2-ai népszavazás
Lázár János kijelentette: a kormány erősíti a sport iránti elkötelezettségét a jövőben, a mindennapos sporthoz, testneveléshez és az utánpótlás-neveléshez a kormány kötelessége a szükséges infrastruktúra és pénzügyi feltételek megteremtése. Magyarország statisztikai adatokkal alátámaszthatóan az Európai Unió egyik legbiztonságosabb országa. Mindez köszönhető például annak, hogy nőtt a rendőrök száma, szigorodott a jogi háttér (példaként három csapást említette a miniszter), valamint többen vannak a börtönökben, így bűnözőket vontak ki a társadalomból – mondta el Lázár János. Az Európai Bizottság bürokratái nyolc döntést hoztak a kötelező kvótának az tagállamokra történő rákényszerítése érdekében, ezek végrehajtása részben el is kezdődött. A magyar kormány egyedül nem képes ez ellen tenni, ezért kéri a választópolgárok segítségét. Több európai politikai vezető és Magyarország is arra készül, hogy megváltoztassa ezt a szándékot. Ehhez erőt az emberektől kaphat, ezért fontos az október 2-i népszavazás – tette hozzá. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint történelmi jelentőségű és súlyú az októberi kvótareferendum, és remélhetőleg a választók világos, egyértelmű döntést hoznak, amely megerősíti a kormányt politikai küzdelmében az Európai Bizottsággal. A miniszter véleménye szerint tisztességtelen álláspont az, amikor egyes pártok, szervezetek a népszavazástól való távolmaradásra biztatják a választópolgárokat. Lázár János szerint ez abból a gyávaságból következik, hogy nem merik felvállalni az álláspontjukat. Sokkal tisztességesebbnek tarja azt a hozzáállást, amely nyíltan vállalja, hogy szerintük a bevándorlás nem jelent veszélyt, ezért ennek megfelelő voksolásra buzdítanak. Az is szóba került, hogy háromezer új rendőr áll majd szolgálatba, a jelenlegi 37.000 fő helyett a jövőben 40.000-en fognak szolgálni, hogy a határvédelem is biztosított legyen. Amennyiben nincs kerítés, nincs élőerős védelem, nem lehetne ellenőrizni az illegális bevándorlást – fejtette ki a miniszter.
Merkellel találkoznak a V4 vezetői
Orbán Viktor pénteken Varsóba utazik, ahol újabb V4 csúcstalálkozó lesz – mondta el a tárcavezető, aki hozzátette: Angela Merkel német kancellár azt kérte a visegrádi csoporttól, hogy hallgassák meg őt a bevándorlással kapcsolatban, ennek tesznek most eleget. Azt is közölte: pénteken Varsóba megy Orbán Viktor miniszterelnök a visegrádi csoport (V4) vezetőinek találkozójára. Magyarország a V4 révén egy olyan politikai csoportba tartozik az EU-n belül, amely ma a leginkább akcióképes, ez “a legsikeresebb külpolitikai vállalkozásunk” – vélekedett. Mint mondta, a V4-en belül teljes egység volt a Brexit utáni teendőkről, és a visegrádi együttműködésnek nagy szerepe volt abban is, hogy a délről Európára nehezedő nyomást képesek voltunk megállítani a határnál. Lázár János közölte, szeptemberben lesz még egy értekezlet. A V4-ek álláspontja sziklaszilárd az illegális bevándorlással kapcsolatban. Ha nincs a V4-es megállapodás, nem sikerült volna megfékezni az illegális bevándorlást Magyarországon – emelte ki a miniszter.
Soros tevékenysége hazánk érdekeit veszélyezteti
Soros György befolyása is szóba került a Kormányinfón. Lázár János elmondta, a pénzmogul igyekszik minél nagyobb befolyással bírni az európai bevándorláspolitikára. A miniszter emlékeztetett rá, ő maga nyilatkozta azt egy interjúban, hogy Orbán Viktor kormányának ő a fő ellenzéke, ezzel pedig politikai szereplővé nyilvánította magát. Szerinte Soros tevékenysége pedig Magyarország érdekeit veszélyezteti. Lázár János Soros György magyarországi tevékenységét is érintette, annak kapcsán, hogy kiderült, több médium is támogatást kapott a Soros nevéhez köthető szervezetektől. Ezek az újságíró kollégák sokszor kritikával illetik a köztévét, ízlés és mérlegelés kérdése, hogy melyik a nagyobb baj, az ország pénzéből, vagy Soros György pénzén újságíróskodni – tette hozzá egy kérdésre válaszolva Lázár János.
Bayer Zsolt kitüntetése
A miniszter emellett arról is beszélt, hogy nem is gondolkodik a kormány azon, hogy felkérje Bayer Zsoltot az állami kitüntetése visszaadására – mondta Lázár, aki szerint korábban, más kormányok alatt is voltak olyan kitüntetettek, akikkel ő személy szerint nem értett egyet, mégis tiszteletben tartotta, “mert ez olyan, mint a választási eredmény.” A kitüntetést nem a kormány adja, hanem a magyar állam – tette hozzá. A kormány álláspontja pedig az Bayer-ügyben, hogy “vannak olyan teljesítmények, melyek megkérdőjelezhetetlenek.” Bayer szabadszájú publicisztikai tevékenységével még Lázár János sem mindig ért egyet, de ez nem teszi semmissé más tevékenységét. “A többi ízlés kérdése” – tette hozzá a miniszter. Lázár hangsúlyozta azt is, hogy Közigazgatási felsőbíróság szervezésébe kezd a kormány, mert ez szerinte harminc éve megoldatlan feladat. A miniszter azt mondta, hogy ez nem valamilyen “csókos” bíróság lesz, hanem azt a célt szolgálja, hogy akinek közigazgatási ügye van (építészeti, adózási stb), annak minél előbb döntés szülessen a problémájában.“Azért, hogy minél előbb kiderüljön az igazság” – indokolta Lázár az új bíróság létrehozását, amelyről jelenleg csak egy törvénytervezet szól, és a kormány ötpárti egyeztetést fog kezdeményezni a kérdésben. Lázár azt is kiemelte, hogy a közigazgatási felsőbíróság a nemzetközi sztenderdekkel lesz összhangban.
Forrás: MTI/Magyar Idők/Index.hu/Origo.hu, fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS