A Fideszből egyesek azt állítják, hogy a CEU a liberális világ tisztképzője, a CEU és a liberálisok ezzel szemben azt mondják, hogy a Soros-egyetem világszínvonalú képzést és tudományos eredményeket ad Magyarországnak – írja a Spíer.blog, amely a 2015-2016-os tanév CEU-s diplomamunkáiból szemezgetett, amelyek többek közt fiatal feminista férfiak izlandi tapasztalatait is feldolgozták.
CEU-s diplomamunkákból szemezgetett a Spíler.blog. Mint írják, a társadalomtudományi, gazdasági és bölcsészszakok dolgzataiból közölt rövid válogatás csak a 2015-2016-os tanévet tükrözi, bőven lehet tehát válogatni további disszertációk közül. Úgy fogalmaznak, a válogatás alapján mindenki eldöntheti, „ezek tudományos dolgozatnak vagy inkább politikai pamfleteknek tűnnek-e”.
A blog által szemlézett „Játék az identitással: tanulmány a budapesti szado-mazo közösségről” című munka a szado-mazót alkalmazók narratíváit elemzi, azon belül is kiemelt figyelmet szentel a játék szerepének. „A blaszfémia mint az intézményi kritika eszköze” című dolgozat esettanulmányokon keresztül mutatja be, hogy az istenkáromlásnak milyen szerepe van a posztszovjet politikai művészetben.
A „Létrejönni és létezni: fiatal feminista férfiak tapasztalatai Izlandon” – a témakörben megszületett diplomadolgozat betekintést ad az izlandi feminista férfiak tapasztalataiba és az elméleti háttér alapján bemutatja, hogyan lehet jobban bevonni a férfiakat a nemi egyenlőséget propagáló programokba. „A queer elmélet és a Korán: hogyan artikulálják a nem heteroszexuális londoni muszlim férfiak a szexuális narratívájukat” – elnevezésű disszertáció interjúkon keresztül mutatja be a londoni homoszexuális muszlim férfiak identitását. De természetesen nem marad ki a magyarországi problémákat feldolgozó diplomamunka sem. Az „Identitásképzés a magyar migrációs diskurzuson keresztül” – című dolgozat azt kívánja bemutatni, hogy a kirekesztő magyar bevándorláspolitika, és a kormány által kialakított ellenségkép, hogyan befolyásolta a magyarok identitását.
A teljes válogatást itt olvashatja.
Forrás: Spiler.Blog; fotó: hirado.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS