Michael Ignatieff CEU-rektor bejelentette, hogy a következő tanévet is Budapesten tölti az egyetem – közölte a 444.hu. A CEU még mindig igazságtalannak tartja azon előjogai elvételét, amelyek 2004-es megkapását teljesen helyénvalónak tartja, és gyors megállapodást remél attól, hogy a magyar kormány és New York Állam telefonon már felvette egymással a kapcsolatot. A Soros-hálózatba tartozó portál eközben kicsit belezavarodott a CEU és a KEE kettősségébe, pedig szerinte csupán a kormány vádolja bonyolult trükközéssel az egyetemet.
Ignatieff hangsúlyozta, hogy a törvény a 2018 őszén kezdődő tanévet lehetetlenítené el, ezért a jövő tanévet még mindenképpen végig tudják vinni.
Budapest az otthonunk, itt maradunk
– mondta a kanadai rektor, hozzátéve, hogy ha lesz is költözés, az 2018 szeptemberétől lesz, de nyilván már jó előre elő kell készíteni. Ignatieff arról is beszélt, hogy két hónapja kezdődött a politikai támadás a magyar kormány részéről a Közép-Európai Egyetem ellen – tudatta a Soros György által fenntartott portál. Különösen annak fényében mókás ez, hogy ugyanebben a cikkben azt is írják, hogy „a kormányoldal […] úgy tesz, mintha átláthatatlanul bonyolult módon trükközne az egyetem”. A 444.hu-nak is sikerült ugyanis belezavarodnia abba, amiről szerinte csak a kormány állítja, hogy bonyolult, hiszen a törvénymódosítás valójában egyáltalán nem érinti a Közép-Európai Egyetemet, csupán a Central European University-t.
A CEU szerint rossz a törvény, amely elvette a korábbi privilégiumait
Enyedi Zsolt rektorhelyettes ismertette a jelenlegi helyzetet, miszerint Altusz Kristóf, a kormány részéről kinevezett tárgyaló lépését várják, továbbá az Európa Tanács velencei bizottságának véleményét és az Alkotmánybíróság állásfoglalását is a felsőoktatási törvény módosításáról. Az esetleges B-tervre vonatkozó újságírói kérdésre Ignatieff azt válaszolta, hogy ha ezzel a kormánnyal van dolgod, akkor mindig fel kell készülnöd mindenre, de a CEU nem fog belemenni az utcájukba, hogy „chicken game”-et játsszon. Ugyanebben a kérdéskörben, egy másik válaszában Kunhalmi Ágnest idézte:
a hídon majd akkor kell átkelni, amikor a folyóhoz érünk.
További újságírói kérdésekre válaszolva közölte a CEU kanadai rektora, hogy az egyetem nincs abban a helyzetben, hogy az általa rossznak tartott törvény visszavonását követelje a magyar kormánytól vagy a parlamenttől, az viszont nagy hiba lenne a kormány részéről, ha becsapná Andrew M. Cuomo New York-i kormányzót.
forrás: 444.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS