Egyesek ma úgy gondolják az MSZP-ben, hogy nem szabad finnyásdkodni, és mindenkivel össze kell fogni a 2018-as győzelem érdekében, így előfordulhat, hogy Gyurcsány Ferencet is visszaültetnék a Parlamentbe – jelentette ki Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke a tusnádfürdői szabadegyetemen tartott beszélgetésen. Hozzátette, Botka László és támogatói ugyanakkor azt a taktikát választanák, hogy nem fognak össze senkivel, így a kisebb ellenzéki pártok kiesnének, és 2022-re csak egy nagy balodlali ellenzéki erő maradna. Kósa Lajos arról is beszélt, a Jobbikban tartja magát egy legenda, hogy 2018 márciusában előjön Vona Gábor a csodafegyverrel, olyan információkat fog a Fideszről elmondani, hogy „a fal adja a másikat”, és a Vona ölébe hullik a győzelem. Hozzátette, a Jobbikon belül most olyasmiben reménykednek, hogy Simicska Lajos, vagy a Fideszből kiábrándult valaki, vagy egy titkos rekeszből származó információ, amelynek az irattárban Vona Gábor véletlenül nekidőlt, hozhatja el a Fidesz vesztét.
A Magyarország választás előtt című beszélgetésen Kósa Lajos arról beszélt, minden választás sorsdöntő. A Fidesz továbbra is azt szeretné, ha Magyarország megmaradna a magyarok országának, és maradjon meg továbbra európai országnak is, nemcsak földrajzi értelemben. Ahogy azt is szeretnék, hogy a németek németek maradjanak, a franciák pedig franciák, azaz az Európai Unió önazonosságukban erős nemzetek szövetsége legyen, nem egyfajta internacionalista olvasztótégely, ahol a kultúrák, nyelvek és népek közötti különbségek feloldódnak.
Kiderülhet, hogy erre a baloldalra nincs szükség
Kósa Lajos arról is beszélt, a jelenlegi ellenzéki pártok számára élet-halál harc lesz a választás, illetve ezt állítják ők maguk. Felidézte, Molnár Gyula, az MSZP elnöke azt mondta, ha nem győznek a választásokon, akkor mindenki számára nyilvánvalóvá válik, hogy erre a baloldalra ilyen formában nincs szükség. Kósa Lajos megjegyezte, véleménye szerint az egykori MSZMP utódpártjára eddig sem volt szükség, olyan baloldal hiányzik a magyar politikai közéletből, amely nem küzd azzal, hogy pártelődje behívta az oroszokat, vagy amelynek nevéhez vér és rengeteg szenvedés társul.
Vona számára is élet-halál kérdése a győzelem
A politikus felidézte azt is, Vona Gábor is tett a Molnár Gyuláéhoz hasonló kijelentést, miszerint győzelem, vagy halál. Mivel korábban arra kérte pártját, hogy támogassa a néppártosodást, ha ez a stratégia nem jön be, le fog lépni a politika színpadáról. A két középpárt vezetője tehát valóban élet-halál kérdéssé tette a választást. Az élethalál harc azonban azért súlyos kijelentés, mert az ilyen küzdelemben nincsenek szabályok, emiatt rendkívül durva választásra lehet számítani.
Arról is beszélt, ha a Fidesz esetleg nem nyerné meg a választást, ugyanazt képviselné ellenzékben is, ugyanakkor megjegyezte, hogy igenis lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni, azaz jöhet még olyan baloldali kormányzás, amely rombadönti az országot. Mint felidézte, Medgyessy Péter is úgy lett miniszterelnök, hogy a ’80-as években pénzügyminiszterként egyszer már tönkretette az országot. Aztán 2002-ben a választok után berontott a kincstárba, ami pénz volt ott, azt mind kiosztotta, aztán nézték egymást az ellenzékkel évekig, miközben Görögország szintjére süllyedt az ország.
Az ellenzéket a valóság sem zavarja össze, ha vádaskodik
Kósa Lajos szerint az ellenzéki erőknél olyan verseny is megfigyelhető, hogy ki a kormány igazi kihívója, ki tud minél durvább kampányt lefolytatni. Mint kifejtette, bár nem lesz unalmas a kampány, a Fidesz szavazókat ez nem fogja elbizonytalanítani. Ebben a politikai kommunikációban már a „rablógyilkos” kifejezés is csak egy szimpla jónapotnak felel meg, a maffiakormányhoz hasonló vádakat már meg sem indokolják, nem bizonyítják. Olyan érvelések hangzanak el a Parlamentben, miszerint 900 ezer gyerek éhezik Magyarországon, ami a valóság ismeretének teljes hiányát bizonyítja.
Botka kiszóratná a kisebb pártokat a Parlamentből
A pártok kampánystratégiája kapcsán Kósa Lajos elmondta, úgy látja, az MSZP-n belül két eltérő stratégia van, és még nem döntötték el, melyiket fogják alkalmazni, de a kettő ellentmond egymásnak. Az egyik elképzelés szerint, amelyet Botka László, Molnár Gyula és az őket támogatók képviselnek, abból indulnak ki, hogy 2018-ban nem lehet megverni a Fideszt, ezért 2022-re kell összpontosítani. A jelenlegi választási rendszer miatt akkor lehet nagy biztonsággal választást nyerni, ha a kormánypárt ellen csak egy ellenzéki erő áll ki, így az ellenzéki szavazatok nem oszlanak meg.
Pesto
Kósa szerint az ellenzék elvetette a technikai koalíció ötletét, mivel az esetleges győzelem esetén a kormány tagjai egymást sem fogja elviselni, és sikerként kellene elkönyvelni egy olyan kormányülést, ahol nem verekednek össze a képviselők. Az ellenzék ráadásul azt is érzékeli, hogy egy ember mögé azért problémás fölzárkózni, mert emiatt túl sok szavazatot veszítenének összesen. Az MSZP-n belül ezért is látják úgy egyesek, hogy nem szabad együttműködni senkivel, 2018-ban magas részvételi arányt kell elérni, így a kis pártok kihullanak és 2022-re egy világos kihívó marad. A szocialisák között a másik elképzelést a nagy öregek képviselik, akik szerint mindenkivel össze kell fogni, mivel 2022-ig nem éli túl a párt az újabb vereséget. Ezért úgy gondolják, nem szabad finnyáskodni, és akár Gyurcsány Ferencet is visszavinnék a parlamentbe, vagy Fodor Gábort.
Vona csodafegyverében reménykednek
A Jobbik azon stratégia alapján dolgozik hogy mivel a jobboldalról több szavazatot nem tudnak elhozni, ezért a baloldalról akarnak szavazatokat szerezni, többek közt a cukiságkampánnyal, kiskutyával és egyebekkel. Ez a stratégia viszont megzavarta a Jobbik eredeti szavazóit, így jobboldalól viszont szavazatokat veszítenek. Kósa Lajos úgy tudja, a Jobbikon belül tartja magát egy legenda, miszerint 2018 márciusában előjön Vona Gábor a csodafegyverrel, olyan információkat fog a Fideszről elmondani, hogy „a fal adja a másikat”, és a Vona ölébe hullik a győzelem. A csodafegyverek legfőbb jellemzőjen Kósa szerint az, hogy nem jönnek. Hozzátette, a Jobbikon belül most olyasmiben reménykednek, hogy Simicska Lajos, vagy a Fideszből kiábrándult valaki, vagy egy titkos rekeszből származó információ, amelynek az irattárban Vona Gábor véletlenül nekidőlt, hozhatja el a Fidesz vesztét.
A liberális oldalról szólva Kósa Lajos kijelentette, tudják, hogyha külön-külön indulnak el, akkor 2018-ban kölcsönösen kiszorítják egymást a parlamentből. Ezért a Momentumnak, az Együttnek, a Párbeszédnek és az LMP-nek együtt kell elindulniuk, ugyanakkor nehezen egyeznek meg. Kósa Ljos szerint ha ez sikerül, akkor körülbelül 7 százalékos támogatottságuk lehet.
Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője arról beszélt, jelenleg egyedül a Fidesz-KDNP az egyedüli kormányképes erő, minden más politikai erő a nyitott, multikulturális társadalom elvét valósítaná meg, ez az eszme azonban a gyakorlat vizsgáján már régen megbukott. A nyitott társadalom eszméjét képviselők üldöznek mindent, ami a hagyomány, a közösség, a vallás és a nemzet képvisel.
Forrás: PestiSrácok.hu; fotó: Veres Nándor/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS