“Mindent megváltoztatni, semmit nem megtartani“, ilyen, és ehhez hasonló magvas gondolatokkal megpakolva zajlott a több tíz érdeklődő által feszült figyelemmel végigkísért a “Nyilvánosság és a Nemzeti Együttműködés Rendszere” című keddi vita Gulyás Márton Agórájában. Pedig felvonult a hivatásos rettegők színe-java, a moderátor maga Haraszti Miklós SZDSZ-alapító, az EBESZ korábbi”sajtószabadság-felelőse” volt. A Gulyás által létrehozott Közös Ország Mozgalom célja a szerintük igazságtalan választási rendszer megváltoztatása.
Vásárhelyi Mária, a Magyar Tudományos Akadémia főmunkatársa, az ÉS durván szélsőséges kolumnistája hosszasan beszélt a jelenkor médiaszabályozásáról, amely szerinte oly mértékben korrupt és propagandista, hogy visszasírja a rendszerváltozás előtti időket, amikor még “át lehetett venni hagyományokat a médiavilág etikájából”. Kitért a G-napra is, amit egyrészről pozitívumként értékelt, mivel létrejött több kormányt kritizáló média, másrészről viszont szent meggyőződése, hogy egy újságíró úgy fütyül, ahogy fizetnek neki.
Az újságíró egy szolga. Az birtokolja, aki fizeti. Az újságírás romokban hever.
-mondta. Mindazonáltal hozzátette, nem is konkrétan a mai Orbán-kormány ideje alatt kezdtek el romlani a minőségi tendenciák, inkább valamikor a 2000-es évek környékén.
Polyák Gábor, a Mérték Médiaelemző Műhely vezetője hasonlóan kiforrott ötletekkel állt elő (nem), ezek között is talán amit leghangsúlyosabban kiemelt a “2010-óta létrejött kormánypropaganda” olyan szinten való elkaszálása, hogy a választásokkor egyáltalán ne lehessen a kormány által finanszírozott felületeken kampányolni, hirdetni.
Az Origótól kezdve a 888.hu-ig bezárólag mind kétséget kizáróan egy propagandagyár, amely a kormány hazugságait hirdeti. Minden ilyesfajta oldalon való hirdetést be kell tiltani, hogy lehetőségük se legyen megvezetni az embereket a kamuhírekkel.
-tette hozzá Polyák.
Személyes sértésnek éreztük, hogy portálunkról egyetlen szó sem esett.
Schlecht Csaba, Simicska Lajos a Kaya Ibrahim-ügyből jól ismert cégfantomizáló üzlettársa, ma a Lánchíd Rádió főszerkesztője sem tudott sajnos a hallgatóság számára hasznavehető gondolatokat közölni, leginkább ő is folytatta azt a gondolatmenetet, miszerint a rendszerváltozás előtti élet sokkal “élhetőbb” volt számukra. Az utána átalakult médiát “bűnben fogant médiaként” jellemezte, mivel szerinte mindenki úgy ugrál, ahogy az éppen aktuális felettese füttyent, bár hozzátette, mindenki szíve joga távozni egy olyan helyről, ahol meg akarják mondani, kinek mit kell megírnia.
Vezető kép: PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS