“Dobrev Klára majdnem 2 millió forintot keres az Altus Befektetési Zrt. vezérigazgatójaként” – állítja a Menedzsment Fórum. A törvényi kötelezettségeknek megfelelően a Gyurcsány-család érdekeltségébe tartozó vállalkozás, az Altus Befektetési Zrt. is közzétette a 2017-es évről szóló üzleti jelentését, amelyet most revideált a lap újságírója. Az elemzés szerint Fletóék szerény évet zártak, a korábbi forgalom és bevétel tizedére zsugorodtak eredményeik.
A cikk felütése szerint a Gyurcsány-család az elmúlt években fokozatosan vonult ki az üzleti életből, azonban ez akár tudatos irányszabásnak is mondható, hiszen Gyurcsányunk hitvallásának alapja: egy politikusnak ne legyenek vállalkozásai. Az utolsó megmaradt aktív cég az Altus Befektetési Zrt., amelyet Gyurcsány felesége, Dobrev Klára irányít tulajdonosként. A cég többek között azzal került be a hírdarálóba, hogy brüsszeli megbízásokat kaptak, amelyek a kormánypárti politikusok nyilatkozatai szerint valójában rejtett pártfinanszírozást szolgáltak. Ezt természetesen Gyurcsányék cáfolták.
Az elemzésből kiderül, hogy a tavalyi évükben nem is nagyon lett volna miből csepegtetni a DK-nak, mert az Altus kifejezetten gyenge évet zárt. Árbevételük 80,8 millió forintra esett vissza az egy évvel korábbi 290,3 millióról, az üzemi tevékenységük eredménye pedig 4,99 millióra olvadt a 2016-os 32,1 millióról. Az eredménykimutatás szerint miközben az anyagjellegű ráfordításaik csökkentek (234 millióról 44 millióra), a személyi jellegű kifizetések emelkedtek (19,9 millióról 27 millióra). Az cikkben feldolgozott “kiegészítő jelentés” szerint a bérköltség a cégnél 20,228 millió forint volt, ami átlagosan 5 fős állományi létszámra jutott. A Menedzsment Fórum cikkéből kiderül, hogy vezető tisztségviselő – aki nem lehet más, mint a vezérigazgató, Dobrev Klára bérjövedelme 1 932 000 forint volt.
“Az üzleti folyamatok alapján nem okozott meglepetést, hogy az Altus adózás előtti eredménye egy év alatt 30,9 millióról 3,1 millióra apadt. Az adózás utáni eredményt – 2,99 milliót – a cég kifizette osztalékként a tulajdonosoknak. Köztük a dolgozóknak, 2017 elején ugyanis 3,5 millió forint értékben dolgozói részvényt bocsátott ki a társaság az eredménytartaléka terhére. (Szintén az eredménytartaléka terhére növelte meg az év novemberében 49,9 millió forintra a jegyzett tőkéjét a társaság.)” – írja a mfor. Ami a Gyurcsány-család másik cégét, a családi vagyonkezelésre fenntartott Altus Protfólió Kft.-t illeti, a két évvel ezelőtti 1,3 milliárdos adózott eredmény 10,1 millió forintos veszteségbe fordult át 2017-ben. Ennek az oka az, – a cikk állítása szerint – , hogy a cégen keresztül folyhatott át Gyurcsány időközben értékesített cégeinek, a MOTIM-nak és a Béta-Roll-nak az eladásából származó összege, amit osztalékként ki is vettek belőle, hogy legyen pénz ír whiskyre, ha Ferencünk megszomjazna az európai értelemben vett politikacsinálás közben.
mfor.hu/PS; Fotó: PS/HPGY
Facebook
Twitter
YouTube
RSS