A Magyarország ellen zajló brüsszeli hadjáratnak semmi köze nincs az uniós joghoz. A most elfogadott jelentés politikailag instruált, szubjektív és inkorrekt. Ami mégis biztató az őszi plenáris ülésre nézve, hogy ezt a vádiratot nem sikerült nagy többséggel elfogadtatni, mert ha egy baloldali bizottságban nem volt kétharmados a döntés, akkor talán a plenárison sem lesz többségük – mondta a Sargentini-jelentés bizottsági elfogadása után Gál Kinga, a Fidesz európai parlamenti képviselője. A jelentéstevő holland zöldpárt képviselő is válaszolt a magyar újságírók kérdéseire. Judith Sargentini elégedett. Szerinte biztató a szavazás eredménye, hiszen azt többséggel elfogadták. A politikus szerint lépésről lépésre haladnak a cél felé, ami magyar kormány politikájának megváltoztatása.
A politikus megismételte, amit már a vita során is hangsúlyozott, miszerint a jogállamiságunkról szóló jelentés büntetés. Egy olyan ítélet, ami úgy hirdettek ki, hogy az egyik fél meg sem hallgattatott. Magyarországot tehát most egy koncepciós perben ítélték el, amelyben a másik fél meg sem hallgattatott.
Bosszút állnak rajtunk, amiért megnyertük a választásokat és megbüntetnek, mert nem hátrálunk meg, nem változtatunk és következetesen kiállunk a migrációs politikánkban a betelepítés ellen és kimondtuk, hogy Magyarországra nem telepíthető be idegen népesség – vélekedett Gál Kinga.
Az EP képviselő kiemelt néhány részletet a jelentésből, amelyek szerinte tökéletesen mutatják, hogy egy politikailag irányított eljárásról van szó. Kifogásolja például a jelentés, hogy a magyar tankönyvek szerint a nők feladata az anyaság.
Ha ez a jelentés megáll, akkor számtalan tagállam ellen lehetne eljárást indítani. Hasonló elvek akár jogszabályokban, akár a gyakorlatban, de számtalan tagállamban megvannak, mégis csak Magyarország ül a vádlottak padján – mondta az EP képviselő.
Kiemelte, a Sargentini-jelentés elfogadásával ma a LIBE-bizottság többsége azt döntötte el, hogy jobban tudják mi kell nekünk magyaroknak, mint a magyar emberek és ez elfogadhatatlan.
Judith Sargntini magyar újságíróknak a szavazást követően azt mondta, nem érti a magyar kritikákat, hiszen szerinte a jelentése nem kizárólag a migrációs politikánkkal foglalkozik, hanem “a civil szervezetek korlátozásával”, “a menekülteket segítő tevékenységük kriminalizálásával”, az “antidemokratikus” választási törvénnyel, és a magyarországi sajtó helyzetével.
A zöldpárti holland képviselő szerint jogállamiság szempontjából rendkívül súlyos helyzettel állnak szemben és mivel azóta, hogy figyelmeztették a magyar kormányt, a helyzet tovább romlott, azonnal lépni kell.
Elégedetlenségét fejezte ki, amiért az Európai Tanács szerinte tehetetlen, vagyis nem tesz semmit a magyar jogsértés ellen. Mint mondta, véleménye szerint az eheti, csütörtök-pénteki Európai Tanács ülésen a lengyel jogállamiság mellett a magyar állapotokról is tárgyalni kellene.
Kötelességünk kiállni az európai értékek és magyar állampolgárok jogaiért – fogalmazott Judith Sargentini.
Hölvényi György kereszténydemokrata képviselő, aki 2003 óta dolgozik az Európai Parlamentben, korábban munkatársként, jelenleg pedig képviselőként a PestiSrácok kérdésére úgy fogalmazott, hogy példátlan az az eljárás, amit az európai balliberális oldal Magyarországgal szemben folytat.
Teljesen elfogult, lezárt ügyeket taglal a jelentés, amely az általam egyébként tisztelt Európai Parlament tekintélyét is rombolja – fogalmazott a politikus.
Hozzátette, hogy a bizottsági szavazás eredménye csak részeredmény. A LIBE-bizottság abszolút baloldali többsége ezt így gondolja. Nincs többről szó.
Évek óta dolgozunk azon, hogy Európában a migrációs ügyre megoldás szülessen. Ennek az eredményei bizonyos értelemben pont ezekben a napokban, hetekben látszanak. Itt a LIBE bizottságban gyakorlatilag megkéstek. Egy büntetést akarnak ránk róni. Egyenes testtartással, egy Magyarországon nemrég megtartott választást követő erős felhatlamzással állunk ki a nemzeti érdekek mellett – hangsúlyozta Hölvényi György.
Emlékeztetett, európai parlamenti választások előtt állunk, amelyben az általunk is képviselt politika sikerét hozhatja.
Addig is egyet kellene megtanulnia az egész magyar politikai elitnek: Magyarország belső politikai vitáit ne vigyük ki az ország határain kívülre. Persze máshol, más tagállamokban is vannak politikai viták, de amit a magyar baloldal csinál, ebben a kérdésben is, az példátlan az Európai Unióban – jegyezte meg az EP képviselő.
A vezető kép a szerző felvétele.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS