A Fidesz néppárti tagságáról, a bevándorlásellenes politikai erők esetleges szövetségéről és Magyarország jövőbeni uniós megbüntetésének lehetőségéről kérdezte a PestiSrácok.hu Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető minisztert a mai Kormányinfón, amelyen Varga Mihály pénzügyminiszter is tájékoztatást adott a gazdaságvédelmi akciótervről. Gulyás Gergely hangsúlyozta: amíg a Fidesz és a KDNP néppárti tag, addig az Európai Néppárt frakciójába fognak beülni a kormánypárti képviselők. Igaz, esélylatolgatásunkra, hogy idén decemberben is néppárti tag lesz-e a Fidesz, a miniszter nem kívánt jóslatokba bocsátkozni. “Matteo Salvini olasz belügyminiszterrel és pártjával való közös frakciószövetségre csekély esélyt látok most, de ez azért van, mert a frakcióban vannak olyan tagok, akik ezt kizárják” – mondta a Miniszterelnökség vezetője. Kérdésünkre elárulta: a Magyarországgal szembeni jogállamisági eljárások politikai boszorkányüldözések. “Az Európai Parlamentben annyira gyűlölik a magyar kormányt, hogy politikai boszorkányüldözéseket folytatnak, és azért gyűlölik szívből a magyar kabinetet, mert bevándorlásellenes, mert keresztény és mert védi a kereszténységet. Ilyen volt az előző parlament” – emlékeztetett Gulyás Gergely.
Matteo Salvini videoüzenetével és reményével, hogy az olasz belügyminiszter a Fidesszel együtt kíván dolgozni, Gulyás Gergely kifejtette: Nyugat-Európa, az ottani politika olyan alapokon áll, hogy egyeseket nem tisztelnek. “Mi elutasítjuk azt, és azokat, akik nem adják meg a tiszteletet országoknak, vezetőknek, eredményeknek” – fogalmazott.
Gulyás Gergelynek feltettük a kérdést: lesz-e brüsszeli bosszú, a bevándorlásellenesség miatt felgyorsulhatnak-e a jogállamisági, kötelezettségszegési eljárások Magyarország ellen. “Kötelezettségszegési eljárások tekintetében hazánk az unió legjobb harmadában van, ellenünk indult az egyik legkevesebb ilyen típusú eljárás. A jogállamisági eljárások politikai boszorkányüldözések. Az Európai Parlamentben annyira gyűlölik a magyar kormányt, hogy politikai boszorkányüldözéseket folytatnak, és azért gyűlölik szívből a magyar kabinetet, mert bevándorlásellenes, mert keresztény és mert védi a kereszténységet. Ilyen volt az előző parlament” – szögezte le Gulyás Gergely. Hozzátette: Brüsszel szerint a jogállam minden olyan tagállamban tökéletes, ahol támogatják a bevándorlást, és minden olyan tagállammal baj van, amely bevándorlásellenes. “Ezek a támadások mindig lesznek, jogállami kérdésekben az Európai Parlament nem vehető komolyan” – egyértelműsítette a miniszter.
A tárcavezető az Európai Néppárttal kapcsolatban kifejtette: a néppárt döntése, hogy milyen irányba indul el a jövőben.
A kérdés az, hogy merre fordul az Európai Néppárt. Silvio Berlusconi volt olasz miniszterelnök is arra figyelmeztetett, hogy a néppártnak nyitva kell hagyni a kaput a jobboldal irányába, a néppártnak jobbra is nyitnia kell. Az Európai Néppárt 40 mandátumot veszített az előző választáshoz képest; ha ebből nem vonnak le nagy következtetéseket, akkor el fognak jelentéktelenedni. Mi nem engedünk abból, hogy bevándorlásellenesek vagyunk, hogy a kvóták ellen vagyunk, hogy a nemzetek Európáját képviseljük és hogy a keresztény kultúrát védjük. A Fidesz és a KDNP Magyarországon a mandátumok 60 százalékát megszerezte, miközben a néppárt az Európai Parlament 25 százalékát teszi ki. Ez megfontolandó, amikor arról van szó, hogy kinek kitől kellene tanácsot kérnie
– nyomatékosította Gulyás Gergely.
Az az erős felhatalmazás, amelyet a Fidesz-KDNP kapott az európai parlamenti (EP-) választáson, nagy segítséget nyújt az európai politikai vitákban – mondta Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a sajtótájékoztatón. Hangsúlyozta: kötöttnek veszik a választóktól kapott mandátumot, így a nemzetek Európájában gondolkodnak, továbbra is bevándorlásellenes állásponton vannak, és csak olyan európai vezetőket támogatnak, akik szintén így gondolkodnak. Emellett a keresztény kultúra védelmét is a legfontosabb célok között tartják számon. Megerősítette a miniszter, hogy sem a néppárti, sem a szocialista csúcsjelöltet, vagyis sem Manfred Webert, sem Frans Timmermanst nem támogatják az Európai Bizottság élére. Weberről azt mondta, hogy megsértette a magyar választókat, Timmermansszal kapcsolatban pedig úgy fogalmazott: a kabinet Európában sem szeretné, hogy Soros alapíthasson kormányt.
Gulyás Gergely a Kormányinfón a tegnapi dunai hajókatasztrófáról is beszélt, kiemelve, hogy büntetőeljárás keretében vizsgálják a baleset körülményeit, egyúttal pedig a kormány nevében is őszinte részvétet nyilvánított a tragédiában érintett családoknak és a koreai népnek, a mentésben résztvevőknek pedig köszönetet mondott. “A kormány a legszigorúbb vizsgálatot kérte” – árulta el Gulyás Gergely.
Vezető kép: Illyés Tibor/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS