A későn ébredők hevességével állt bele az egykor nagy reményű ökopártnak induló, mára a parlamenti küszöb alá sorvadt baloldali kalauzhal, a Lehet Más a Politika a Karácsony Gergely nyomán országos érdeklődést kiváltó klímavészhelyzetbe. A hevesen forgatott kommunikációs varázsfegyverrel persze főképpen a kormánypártok irányába döfködött Schmuck Erzsébet, az LMP országgyűlési képviselője; ennek nyomán a mai sajtótájékoztatón portálunk megtudta, hogy mindenért IS a kormány a felelős, valamint a kormány egyrészt nem ismeri fel, hogy nemsokára mind meghalunk, másrészt nem csinál semmit, és amit csinál, az rossz. Sajtótájékoztatón jártunk.
„Nagy a zavar a kormánypárt soraiban” – kezdte Schmuck Erzsébet a belpolitikai haszonszerzésre újrahasznosított zöldgondolat részletes kifejtését. Erre abból következtetett, hogy míg Orbán szerint a klímaváltozás nem bolsevista trükk, addig Hoppál Péter a havazással trollkodott a Facebookon, mindebből pedig azt szűrte le az LMP szakpolitikusa, hogy a kormány felelőssége a klímaváltozás. Arra a trükkre is felhívta a figyelmünket, hogy Áder Jánost is azért bízták meg a természetvédelem napirenden tartásával, hogy elfedjék a kormányzat valódi szándékát, a klímavészhelyzet tagadását. Pedig – mint fogalmazott – nagy a baj: „mi vagyunk az utolsó nemzedék”, amelyik érdemben tudna tenni az apokalipszis elhárítása ügyében. Schmuck kijelentette azt is, hogy a klímavészhelyzet kihirdetése nem kommunikációs fogás, hanem maga a rideg valóság, vagyis az utolsó lehetőség, az éghajlatvédők ardenneki offenzívája. (Természetesen nem így fogalmazott, csak mi nem bírunk magunkkal – a szerk.)
Cselekedni kell, tehát beszélgessünk!
Miután a képviselő kijelentette, hogy a világvége elhárítása nem tűr halasztást és azonnal cselekedni kell, váratlan fordulatként egy összpárti beszélgetés összehívását sürgette, ahol a pártok küldöttei mellett a tudomány képviselőinek társaságában megbeszélhetik egymással, mit kellene cselekedni beszélgetés helyett. A közösen megalkotni kívánt cselekvési terv szükségességét azzal indokolta Schmuck, hogy a kormánypárt híresztelésével szemben nem vagyunk klímabajnokok; az egy főre jutó széndioxid-kibocsátás csinos alakulása csak és kizárólag a rendszerváltozás utáni gazdasági összeomlásnak köszönhető, de 2016 óta újra emelkedik. A sajtótájékoztatót azzal zárta, hogy az összpárti beszélgetésnek arra kell irányulnia, hogy számba vegyük, miképpen lehet alkalmazkodni a nemsokára bekövetkező világvégéhez.
Klímaszkeptikus-e vagy?
A PestiSrácok.hu krónikása igyekezett néhány viszonylag értelmes kérdéssel (a délelőtti időpont ellenére) közelebb kerülni annak a megértéséhez, hogy miért érdemes begyömöszölni minden jelenséget a klímaváltozás gyűjtőfogalma alá, illetve hogyan lehet elkerülni, hogy a klímapánikból voluntarista, iparellenes demagógia szülessen. Schmuck Erzsébet ugyan kicsit meghökkent a szokatlan felvetéseinktől, de becsületesen megválaszolta őket. Ellenzéki politikusoktól szokatlan módon nem is minősítette portálunk munkatársát, csak egyszer adott hangot annak a gyanújának, hogy a kérdező feltehetően a klímaeretnekek közé tartozik.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS