Ajjaj! – ezt mondta Schiffer András ügyvéd, volt politikus Huth Gergely és Stefka István felvetésére a Polbeatben, miszerint Fekete-Győr András múlt heti nyilatkozata szerint a választók kiemelték a DK-t és a Momentumot, így a 2020-as választáson már ez a két párt fogja meghatározni az ellenzéket. Vendégünk szerint ugyanis borzasztóan rossz a történelmi áthallás, hiszen 1945 után a magyar kommunista párt is avval házalt, hogy “túl sok a párt”. Schiffer András a Polbeatben is megismételte, amit az ATV-ben hétfőn elmondott, miszerint a rendszerváltás utáni legsúlyosabb bírósági botrány az, amit Füssy Angéla a PestiSrácok.hu-n föltárt. Az egyelőre nem létező “más” ellenzéki politika egykori meghirdetőjét Orbán Viktor múlt csütörtöki gondolatairól, az európai politika felosztásáról is kérdeztük.
Visszatérve Fegyőr szavaira: Schiffer András szerint végül is igazat mondott a Momentum elnöke, hiszen az ellenzéki térfélen ma már nem látni elveket.
Ma már mikroszkóppal sem lehet észrevenni hangsúlybeli különbségeket az ellenzéki pártok között, amelyek politikája az O1G-re redukálódott. Ezek után tényleg miért is maradna meg több párt, hiszen a verseny arról szól, ki tud jobban fenyegetőzni és ki tudja hangosabban szidni a miniszterelnököt!? Továbbmegyek: Gyurcsány már évekkel ezelőtt megmondta, hogy egyetlen ellenzéki pártban kell egyesülnie az ellenzéknek. Ebbe az irányba tartunk…
– fejtette ki Schiffer András, akinek a kormánypártokról sincs sokkal jobb véleménye.
Magyarországon a populista jobboldal és a neoliberális jobboldal verseng egymással és mindkettő a globális tőke pártján áll. Ha úgy tetszik, Orbán Viktor Soros Györggyel mozog egy porondon
– érvelt a neves ügyvéd, akit a műsorban (tiltakozása ellenére) Tamás Gáspár Miklós 2.0-nak is neveztünk, mire Stefka István közbevágta: a Fidesz-KDNP legfeljebb nemzeti alapon és érdekből globalista, miközben Sorosék marxista alapon azok. Ám ez Schiffert nem hatotta meg, mert szerinte a végeredmény ugyanaz: “Orbán és Soros is a globális szabadkereskedelem kiszélesítésén munkálkodik”. Annyiban azonban megengedő volt, hogy miközben szerinte a Fidesz politikája a gazdaság terén globalista, a szuverenizmussal azért ő is egyet tud érteni.
Ha jóindulatúan közelítek ahhoz, amit a miniszterelnök a csütörtöki sajtótájékoztatóján Európa politikai szembenállásáról kifejtett, akkor ki kell jelenteni, hogy az a törésvonal létezik. Hiszen vannak, akik szerint a közösségi identitás és a nemzeti identitás fölösleges, amin túl kell lépni, és vannak a szuverenisták, akik úgy gondolják, hogy a túlélésünket szolgálja, ha a hagyományos közösségek és az abból fakadó identitás megmarad. Én is szuverenista vagyok, és valóban ezt mondja Orbán Viktor is. Mégsem tudok ilyen egyszerű választ adni erre a kérdésre, mert nem tudom, hogy Orbán Viktor a jól kimunkált és immár külföldre is exportált szavain túl mit ért valójában liberális és mit kereszténydemokrácia alatt? A liberális jogállam ugyanis egy maradandó, védendő érték, a sokat idézett kereszténydemokrata Konrad Adenauer kancellár is ezt hirdette, Orbán Viktornak ugyanakkor a liberális jogállammal van vitája. Legalábbis ezt mutatják a bíróságok elleni kirohanásai
– véli Schiffer András. Nézze meg a teljes vitát!
Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben közvetítve a Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél.) Jöjjön el!
Készítette: László Petra és Susánszky Mátyás Pál/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS