Demszky Gábor közösségi bejegyzésében azt írja, hogy nem lehet demokráciának nevezni egy olyan berendezkedést, amelyben a kormány milliárdos elvonással fenyegetőzik, ha nem az általa preferált igazgatót nevezik ki egy fővárosi színház élére. Egy másik bejegyzésében pedig kifejti: változtatni azon a módon, ahogy a fővárosban az ellenzéki pártok által delegált képviselők működnek.
A volt SZDSZ-es főpolgármester közösségi oldalán tette közzé azt a bejegyézését, amelyben az új fővárosi önkormányzatot kritizálja. Ebben egyebek mellett elfogadhatatlannak nevezi, hogy egy ellenzéki párt a költségvetés megszavazását a saját jelöltjének elfogadásához köti.
Ami ma történt az elfogadhatatlan és tanulságos precedens. A fővárosnak vissza kell térnie ahhoz a gyakorlathoz, amely távol tartja a politikai pártokat a szinházaktól. Semmi keresnivalójuk nincs ezen a területen. A főpolgármesternek nemet kellett volna mondania a DK elnökének. Micsoda aránytévesztés egy közel kétmilliós főváros költségvetésének elfogadását egy személyi kérdéshez kötni, ez az álláspont a nyilvánosság előtt vállalhatatlan lett volna. Ilyenkor ki kell várni azt az időt, amikor már a józan ész és a formális logika szabályai érvényesíthetőek.
-írja a Facebookon, hozzátéve: olyan összetételű szakmai bizottság felállítását javasoja, amelynek döntéseit a Fővárosi Közgyűlés pártjai feltétel nélkül elfogadják. Véleménye szerint állhatna ez a “zsűri”, a főváros felügyelete alatt lévő színházak igazgatóiból, mintahogy ez anno, 20 éven át mindenki megelégedésére, jól működött. Arról is ír:
(…) változtatni azon a módon, ahogy a fővárosban az ellenzéki pártok által delegált képviselők működnek.
De egy másik posztjában kitér arra is: “az is elfogadhatatlan, hogy egy ellenzéki párt a költségvetés megszavazását a saját jelöltjének elfogadásához köti. “
Forrás: Facebook.com, fotó: Horváth Péter Gyula/ PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS