Csurka István 1992 nyarán írta meg híres cikkét, amelyben őszintén szólt Antall József betegségéről, az MDF gyengeségéről, a visszatérésre kész “pufajkásokról”. „ Antall József a magyar politika nagy alakja, a történelem kiegyező, stabilizáló, megőrző politikusai között valahol Deák és Bethlen István között van a helye – írta. – A sors, az Isten azonban nem elég kegyes hozzá és a magyarsághoz. Antall József, mint tudjuk, nem teljesen egészséges. Betegségét egyszer már rútul kihasználták. Operációjának idejére időzítették a taxisblokádot. Amilyen nyerő lapja volt ő a kilencvenes választásokon az MDF-nek, annyira zavarba ejthető most betegsége folytán. Amilyen aljas emberekkel kell farkasszemet néznünk – kommunistákkal! – elképzelhetetlen, hogy a betegségét ne használnák fel ellene, ellenünk a választási harcban.” Csurka István cikkében megerősítette, hogy Antallnak, az Isten által meglátogatott embernek biztosítania kell az utód kijelölését és betanítását. „Ez a feladat sürgős, mert a volt nómenklatúra pufajkásai itt ólálkodnak a kertek alatt” – hangsúlyozta az író-politikus. Szavai után sokan neki támadtak, köztük a későbbi hírhedt áruló, Debreczeni József is. Folytatjuk Stefka Isván sorozatát a médiaháborúról. 13. rész, Antall és Csurka konfrontálódása.
Amíg dugába dőlt az 1992. évi médiatörvény-tervezet, aminek kudarcáért Antall József miniszterelnök elsősorban Haraszti Miklóst, a Kulturális Bizottság SZDSZ-es tagját tartotta felelősnek, addig Csurka István megjelentette a Magyar Fórumban Néhány gondolat a rendszerváltozás két esztendeje című írását (1992. augusztus 20.).
Csurka súlyos kritikát írt az MDF-ről. Szerinte a vezetést a népi-urbánus belső ellentétek megbénították. Írásában visszautasította az antiszemitizmus vádját, amely „az első perctől kezdve árnyékként követi a Magyar Demokrata Fórumot. Ez ellen a vád ellen a kormány folyamatosan védekezni kényszerül. Azt, hogy az MDF-ben antiszemiták vannak, nem a demokratikus ellenzék találta ki, hanem csak örökölte az Aczél-féle agitpropagandában működő éceszgéberektől.“
Csurka István az MDF-SZDSZ paktumot is kritizálta. „Az MDF ebben a paktumban átengedte a gyakorlati hatalom egy jelentős részét annak a szűk körnek, amelyet legyőzött, amellyel az egyesülést még a kerekasztalnál is el tudta hárítani. Hogy mennyire a gyakorlati hatalomról van szó és mennyire a rendszerváltozás mélységéről és mikéntjéről, azt Göncz Árpád alá nem írásai, a privatizációban szerzett nómenklatúra előnyök és az egyes apparátusok kommunista fertőzöttségét mutatja.”
Csurka a paktum kapcsán a sajtóról a következőket írta: „Kezdetét veszi a kormány és az MDF teljes lejáratása és a magyar értékek nyílt kigúnyolása… Ezért tehát össztűz mindenre, ami nemzeti, népi és magyar. Lejáratni a hagyományt, kidobni a közös kincseket, korszerűtlennek nyilvánítani mindent, amit népi kéz teremtett és megalázni, állásából kivetni mindenkit, aki vállalni meri a magyarságát”.
Az író-politikus úgy látta, hogy a paktum a rendszerváltásra végzetes következményekkel járt, a társadalom igazságérzetét megtaposták, züllött a közgondolkodás, a félre tájékoztatott tömeg már inkább hallani sem akart az igazságtételről.
Sólyom László és az elmaradt igazságtétel
Holott az igazságtétel végrehajtása lényeges kérdés volt. Göncz Árpád akkori köztársasági elnök előzetes alkotmányossági vizsgálatot kezdeményezett, amelynek eredményeként a Sólyom László vezette Alkotmánybíróság 11/1992-es határozatában kimondta, hogy a törvényszöveg sérti a jogbiztonság követelményét, mivel indoklása szerint jogsértéssel nem lehet korábbi jogsértést orvosolni. „Jogsértéssel nem lehet jogállamot építeni”. A „jogsértés” alatt az elévülés utólagos kiiktatását értette, amivel a törvény a büntető törvénykönyv alapján már elévült bűncselekményeket kívánta újra büntethetővé tenni.
Továbbá kimondta, hogy az új alkotmányos berendezkedés létrejöttével sem szűnt meg a jogrendszer folyamatossága, ezért a korábban érvényben volt jogszabályok jogi érvényessége nem vonható kétségbe.
A határozat külön kimondta, hogy a hazaárulás bűntettének jogi konstituálása esetén alkotmányellenes a törvényszöveg eljárása, tehát a védelmezendő jogi tárgyban – mármint a haza fogalmában – az 1944 decembere és 1990 májusa között eltelt időszak során többszörösen is végbement változásokat a törvény figyelmen kívül hagyta. Mivel az alkotmányossági vizsgálat előzetes volt, a törvény sohasem léphetett életbe.
Sólyom László ezzel az érveléssel, jogi aggályoskodással súlyos hibát követett el. A magyar társadalom igazságérzetét mélyen megsértette és megoldatlanná vált a bűnt elkövetők felelősségre vonása. Ez üzenet is volt a következő politikai hatalomnak, hogy súlyos bűncselekményeket, emberiesség elleni tetteket ezek után is el lehet követni következmények nélkül.
Aztán sunyi érvelések is előkerültek, miszerint a törvényszöveggel szembeni jogi aggályok mellett fontos politikai aggályok is felmerültek. Kérdéses volt, hogy az erkölcsi rend helyreállítását célzó lusztrációs törvény nem lesz-e végül a bosszúállás eszköze. Mécs Imre, az SZDSZ vezérszónoka rámutatott, hogy a második világháború után a háborús bűnök megtorlását a magyar társadalom nem megtisztulásként, hanem egy tőle függetlenül végbemenő bosszúhadjáratként, valamint hárítási lehetőségként élte meg. Álláspontja szerint a Zétényi–Takács-törvény is csak arra lett volna jó, hogy bűnbakokat képezzen, és a társadalom ne nézzen szembe azzal, hogyan jutott el a legvidámabb barakkig.
Micsoda álságos érvelés volt ez a halálra ítélt Mécs Imre részéről, aki állítólag megszenvedte az ötvenhat utáni megtorlást. Ha valóban megszenvedte volna, akkor bajtársai miatt sem utasíthatta volna el az igazságtételi törvényt.
Aztán a háborús bűnöket nem egy egész országon, egy egész népen torolták meg? Nem volt ez bosszúállás? De, ha csak ennyi lett volna!
A két részletben hatalomra került kommunizmus (1948-1956, majd 1956-1990) célja a magyar identitás széttörése volt, a megaláztatás a kisebbségi érzés erősítésével, hogy még egyszer fel ne merje emelni a fejét e kultúrnemzet.
Pető Ivánról akkor még nem tudták, hogy jó oka volt a vitára
A törvényt ugyan elfogadta az országgyűlés, de rendelkezéseit sohasem érvényesítették. Elfogadása után az azzal kapcsolatos vitákból a Magyar Televízió egy máig is emlegetett, emlékezetesen indulatos tévévitát hozott össze a Testnevelési Főiskola színháztermében a kormánypárti, azaz MDF-es Kónya Imre és az ellenzéki, SZDSZ-es Pető Iván között.
Az 1991. november 16-án megrendezett vita során a közönségben nagy indulatokat gerjesztett, hogy Pető – az új demokratikus állam kialakításának elsődlegességét, és az idő múlását, az előretekintés fontosságát hangoztatva – az igazságtétel ellen foglalt állást.
(Pető Ivánról a vita idején még nem derült ki, hogy apja és anyja is az ÁVÓ-nál szolgált.)
A gyilkosok most is, -mint nálunk szinte mindig- megbocsátást nyertek. A balliberális sajtó állandó hazugságspirálja és a folyamatos dezinformáció tovább feszítette a húrt.
Nemhogy nem történt meg az igazságtétel, de felemásra vagy sehogysem sikerült a valódi ügynökök, a tartótisztek, s az MSZMP politikai felelőseinek felelősségre vonása. Ez morálisan óriási károkat okozott a társadalomnak. És máig tart.
A sokaknak ártó III/II-es, és III/III-as beszervezettek [különösen azok, akik anyagi, utazási, stb. előnyökért mentek bele a besúgásba] az ismeretlenség homályába vesztek, élvezték árulásuk, besúgásuk előnyeit, amíg olyan tisztes polgárokat vádoltak meg hamisan, akiknek semmi közük nem volt a belügyhöz vagy a titkosszolgálatokhoz.
Ez a sárdobálás máig tart. Így lehetett mindent összemaszatolni, besározni. A tisztázás, a nyílt színre lépés elmaradása egyértelműen az eltelt harminc év legnagyobb politikai kudarca.
Rendőri erővel kell fellépni!
Csurka István váteszként jósolta meg a Néhány gondolat… című írásában, hogy mivel jár a rendteremtés elmaradása.
Szerinte a Magyar Rádióban és a Magyar Televízióban haladéktalanul rendet kell[ett volna] csinálni rendőri erővel, eltávolítani a törvényellenesen kinevezett intendásokat és sleppjüket, és ha a köztársasági elnök úr továbbra is ellenáll, ha a törvénytelenség útját járja, akkor bármilyen adminisztratív intézkedés, bármilyen erő igénybevétele igazolható lehet – hiszen törvénytelenségben egyik sem ér fel az ismételt aláírás-megtagadásokkal. Ha viszont erre a kormány képtelen – szögezte le Csurka –, akkor az MDF maradékának nem szabad „alatta maradni”, mert „az egész rádűl és agyonnyomja”.
Ez a hang, ez az igazságmondás nemcsak az SZDSZ-MSZP meghatározó politikusait háborította fel, hanem magát a Magyar Demokrata Fórumot is.
Az MDF nagy nyilvánosság előtt szembesült a valósággal. Szembesült azzal, hogy mit gondolnak a tesze-tosza politizálásról. Persze azt is látni kell, hogy Csurka, az MDF egyik alapító és meghatározó politikusa sem volt egészen tisztában az erőviszonyokkal, és az is világos, hogy kevésnek érezte a jogállamiság lehetőségeit.
Ahogy emítettük, abban az időben a Sólyom László vezette Alkotmánybíróság ellene volt a Zétényi-féle igazságtételi törvénynek és a számonkérésnek. Sólyom döntéseivel az MSZP és az SZDSZ malmára hajtotta a vizet. A köztársasági elnök személye szent és sérthetetlen volt, mégha Göncz Árpád döntései törvényellenesek is voltak, mégha pártpolitikai alapon (az SZDSZ-nek engedelmesedve) a magyar kormány, a magyar nép, egyáltalán Magyarország ellen is cselekedett.
A rendőrség állományának többsége a régi kommunista pártállam tagjaiból állt, eszük ágában sem lett volna az Antall-kormánynak engedelmeskedni. Nem úgy, mint később, amikor Gyurcsány füttyszavára (2006. október 23.) fegyveresen rontottak neki a békés tömegnek és verték, lőtték őket.
Az ügyészségről és a bíróságról nem is beszélve. Személyi állományuk mélyen be volt épülve a Kádár-, sőt a még a Rákosi-féle igazságszolgáltatásba.
Mit gondolhatott a kiváló drámaíró, hogy az úgymond szabad Magyarországon milyen rendet lehetett volna teremteni a sajtóban 1992-ben? A Taxisblokád elegendő tanulság kellett volna, hogy legyen. Aztán Antall József miniszterelnök mélységesen demokrata volt. Nála az erőszak ki volt zárva.
Antall József betegsége és következményei
A biztosítékot Csurka fent említett írásából (Néhány gondolat…) a miniszterelnökről vallott véleménye verte ki. Olyan dolgot fedett fel, amit mindenki tudott, amiről mindenki csak suttogva beszélt. Visszatekintve a huszonnyolc évvel ezelőtt keletkezett írására – bármilyen fájóan hangzanak Csurka megállapításai –, azt kell mondanom, hogy egy a nemzetét féltő, őszintén gondolkodó, felelősségteljes politikus, művészember megnyilatkozása volt ez.
„Az MDF nem veszhet oda, mert ez a párt a legsajátosabb képződménye ennek a magyar századnak” – írta Csurka István. Az MDF a sorozatos lefekvéseket, visszavonulásokat, a médiaalkukat és packázásokat nem vállalhatja. Majd zárójelben, kiemelten jegyzi meg:
„(Én egyszer már a Gyűjtőfogházban aláírtam saját internálásomat, még egyszer nem akarom aláírni.)”.
Zseniális gondolat volt ez az akkori helyzetről.
Innen szó szerint ídézem Csurka Magyar Fórumban megjelent írását: „Mindez megkerülhetetlenül érinti Antall József személyét.
Antall József a magyar politika nagy alakja, a történelem kiegyező, stabilizáló, megőrző politikusai között valahol Deák és Bethlen István között van a helye. Az ő bölcsessége, önmérséklete, előrelátása és higgadtsága nélkül már régen zűrzavarba süllyedt volna ez az ország.
A sors, az Isten azonban nem elég kegyes hozzá és a magyarsághoz. Antall József, mint tudjuk, nem teljesen egészséges. Betegségét egyszer már rútul kihasználták.
Operációjának idejére időzítették a taxisblokádot. Amilyen nyerő lapja volt ő a kilencvenes választásokon az MDF-nek, annyira zavarba ejthető most betegsége folytán. Amilyen aljas emberekkel kell farkasszemet néznünk –kommunistákkal! – elképzelhetetlen, hogy a betegségét ne használnák fel ellene, ellenünk a választási harcban.”
Csurka István gondolatainak vége felé megerősíti, hogy Antallnak, az Isten által meglátogatott embernek biztosítania kell az utód kijelölését és betanítását. „Ez a feladat sürgős, mert a volt nómenklatúra pufajkásai itt ólálkodnak a kertek alatt” – hangsúlyozta az író-politikus.
Debreczeni József első árulása
Sokan felhördültek akkoriban, hogy egy élő emberről így írni nem volt ízléses, nem volt szerencsés. Erre mondta Antall József miniszterelnök szellemesen a Csurka írásra, hogy ez írói munkásságának része volt. Egy másik párttársa, Debreczeni József viszont kiforgatta Csurka szavait és véleményével aládolgozott a liberális bel-és külföldi mainstreamnek. Debreczeni József ezt írta a Népszabadságban (1992. augusztus 27.):
,,Pista! Mindazon elemek halmaza, amelyet eddig kimutattam a szövegedből (amely kiordított belőle!): kirekesztő, faji ihletésű, kizárólagos értékként felmutatott nemzeti kollektivizmus, társulva az antidemokratikus, antikommunista és antiszemita elemekkel hibátlanul megfelelnek egy komplett náci ideológiai alapvetésnek”.
Ez olaj volt a médiaháború tűzére. Nagy lángot vetett, különböző liberális, bolsi firkászok, politikusok számtalanszor ídézték a „náci alapvetést”, külföldi liberális lapok is, mondhatni Csurka István haláláig. Sikerült a nemzeti oldalt egy jó ideig taccsra tenni.
Antallban és Csurkában a hazaszeretetük volt közös
Bármennyire fájó volt sokaknak ez az írás, én mégis úgy látom, hogy Csurka István, a politikus, a művész, az ember a legnagyobb tisztelettel szólt harcostársáról. Ellenfeléről? Nem tudom, de-e két különböző habitusú, két különböző hagyományokból, mélységekből elindult, sok mindenben nem egyetértő politikusban mégis volt egy közös nevező: a népük, a nemzetük íránti olthatatlan szeretett, aggódás. Mindketten Európában, de azon belül is csak Magyarországban gondolkodtak. Világosan látták, hogy a világpolitika kegyetlen, gonosz és kíméletlen. Céljuk végig nem volt más, mint a magyarság megmentése, az örökös harc a túlélésért.
Ha visszatekintünk az elmúlt harminc év küzdelmeire, nem ez történik ma is? Ma nem pufajkások árulják a hazát az internacionalizmus jegyében, hanem külföldről pénzelt ügynökök a globalizmus céljainak megfelelve. Antall József és Csurka István már nem él, de tevékenységükre, személyükre jól eső érzéssel, s büszkén tekinthetünk. Nem is olyan régen még itt voltak közöttünk olyan magyarok, akik követték Árpádék, a Szent Istvánok, a Hunyadiak, a Zrínyiek, a Rákócziak, a Petőfiék, a Kossuthék, a Széchenyiek, az Andrássy Gyuláék, a Tisza Istvánék, a Teleki Pálék, a Bethlen Istvánék, a Radnóti Miklósék, az 56-os forradalmárok-és szabadságharcosok hagyományait: „ …a Haza minden előtt”.
Nekik köszönhetjük a többi között, hogy fennmaradt az ország, nem süllyedtünk bele a káoszba, a fizetés-képtelenségbe, a nincstelenségbe. Őket sokan, sokszor elárulták. Mindig voltak labancok, Quislingek a történelmünkben, ahogyan ma is vannak. A sajtó, a háttérhatalom árnyékában ott húzódnak azok az ellenségként viselkedő újságírók, akik lehetetlenné akarják tenni hazánkat.
Antall József, amíg miniszterelnök volt számukra közellenségnek számított: arisztokratikus, gőgös, lenéző, akit nem érdekel a közemberek sorsa. Tudjuk, hogy ez hazugság volt. A balliberális oldal ezt próbálja elfelejteni és szinte a saját miniszterelnökükként kezdik emlegetni, aki türelmes, megértő, humánus és demokrata volt. Pedig betegsége idején is ezerrel támadták. Azt a hazugságot terjesztették róla, hogy a külföldi gyógykezelését az állam pénzén finanszírozta.
Már akkor tudtuk, hogy a gyógykezelésre a volt tanítványai, tanártársai dobták össze a pénzt. De hát ők ilyenek.
Most szeretnék piedesztálra emelni Antallt. Szellemi örököseiknek, a gyilkosok leszármazottaiknak sikerült megszerezniük Nagy Imre örökségét. Ez legyen az övéké. Antall Józsefhez és 1956-hoz viszont nekik semmi közük.
Egy szerencsénk van a máig tartó médiaháborúban is, az az, hogy az elmúlt tíz évben újra talpra tudott állni a nemzet. Építkezünk. Nem mondom, hogy zajmentesen, de épül az ország. Egyre többen látják, látjuk, hogy kormányozni nem lehet kényelmes fotelből, két whisky között kígyózva. Ez a munka kitartást igényel. Ez hosszútávfutás, Uraim!
(Folytatjuk)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS