Ősszel még szigorításokat követelt a baloldal, jelenleg viszont hergelik a vendéglátósokat és a lakosságot; arra biztatnak mindenkit, hogy szegjék meg a járványügyi korlátozásokat. Közben az Én kinyitok nevű kezdeményezésről is kiderült, hogy a baloldal által szervezett politikai töltetű akció, a szombathelyi Gyurcsány-koalíció áll a kezdeményezés mögött – számolt be róla a Magyar Nemzet.
A Magyar Nemzet cikke rámutat, hogy miközben a baloldal a koronavírus-járvány súlyosságát rémhírekkel felnagyítva folytatja az úgynevezett halálkampányát, a pandémia miatt nehéz helyzetbe került szektorok képviselőit lázítják törvénysértésekre, éppen ezzel sodorva veszélybe emberéleteket. A vendéglátóipari egységek beülős szolgáltatásának megnyitását szorgalmazó kezdeményezésekre is politikai kampányt épít a baloldal. Kiderült: az Én kinyitok nevű, Facebookon szerveződő mozgalom mögött a szombathelyi baloldali politikába mélyen beágyazott szereplő áll.
A kezdeményezést elindító és magát civilként feltüntető Horváth Adrián a 2019-es önkormányzati kampányban aktívan részt vett a polgármesterré választott MSZP-s Nemény András támogatójaként. Ezt a tevékenységét a Facebookon gazdagon dokumentálta, és közösségi oldalán azt is megosztotta, hogy bizottsági tag a Joskar-Ola Alapítványban, amelynek az érdekessége, hogy Nemény frakciótársának, Kelemen Krisztián önkormányzati képviselőnek a lakcímére van bejelentve. Horváth több fotó tanúsága szerint kampányolt Kelemennek a helyhatósági választás előtt. Az említett alapítványról a PestiSrácok korábban kiderítette, hogy a Kelemen lakására bejegyzett szervezetet közel negyvenmillió forintnyi közpénzhez juttatták hozzá Nemény Andrásék döntései.
A lap megjegyzi, hogy több más baloldali politikus is a szabályok megszegésére buzdít. Többek között Soproni Tamás, Terézváros momentumos polgármestere, Ujhelyi István, a szocialisták EP-képviselője, valamint Vadai Ágnes (DK) is a napokban tettek közzé a Facebookon olyan bejegyzéseket, amelyekben egyebek mellett a vendéglátóipari egységeknek a pandémia előtti működési rendjének a visszaállítását követelték, azt a hamis látszatot keltve, hogy a kormány nem segíti az ágazat képviselőit. Arról egyikük sem szólt, hogy a bértámogatás és járulékkedvezmény komoly könnyebbséget jelent a vállalkozóknak.
A lap felidézte, hogy pár hónapja Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke például azzal az elképesztő javaslatcsomaggal állt elő októberben, hogy betiltatná az összes nyilvános rendezvényt, és korlátozná a tömegközlekedés használatát, különösen az idősek számára. A javaslatcsomag benyújtása napján 43 magyar vesztette életét Covid-19-ben, ami a mostani mortalitásnak nagyjából a fele. Novemberben a főpolgármester is azt hangoztatta, hogy drákói szigorításokra van szükség a járvány megfékezésehez. Az MSZP-s Molnár Zsolt és a DK-s Barkóczi Balázs „szükséges, de közel sem elégséges” intézkedéseknek nevezte a korlátozásokat. Az ugyancsak Gyurcsány-párti Varga Zoltán pedig azt hangoztatta, hogy elkerülhetetlen lesz az ország lezárása, „ha tetszik, ha nem tetszik Orbán Viktornak”. A Momentum és a jobbikos Lukács László is megkésettnek és elégtelennek nevezte ősszel a korlátozásokat. Utóbbi párttársa, Nunkovics Tibor azzal gyanúsítgatta a Fideszt, hogy „vannak olyan gazdasági érdekei, amelyek nem szolgálják, hogy különböző szigorítások legyenek” – idézte fel a Magyar Nemzet.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó:Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS