Történelmi pillanat: először ült le beszélgetni Borvendég Zsuzsanna történész és Schiffer András ügyvéd. Nemcsak a PestiTV-ben, hanem általában. A téma a félresikerült rendszerváltás és az átmentett hálózat volt. Borvendég és Schiffer egyetértett abban, hogy a radikális rendszerváltásnak (amelyre szükségünk lett volna) nem volt esélye. Minden érdekelt fél (a nyugati és keleti hatalmi központok) a békés átmenetben, békés átmentésben volt érdekelt. De Schiffer mesélt az LMP szétbomlasztásáról, az amerikai nyomásról, Karácsony Gergelyék kiválasztásáról is. Borvendég Zsuzsanna pedig bemutatta, hogyan kereskedtek egymással az ex-nácik és a hazai kommunisták. És beszéltünk Krassó, Csurka, Petrasovits tudatos lejáratásáról is.
Tegnap, február 25-én a kommunizmus áldozataira emlékeztünk. Ne tévedjünk: mi is azok vagyunk. A kommunizmus, a posztkommunizmus áldozatai. Tulajdonképpen ez a végkicsengése annak a beszélgetésnek, amelyben Borvendég Zsuzsanna történész és Schiffer András ügyvéd volt a partnerünk.
Adásunkból világosan kiderül, hogyan kereskedtek a kommunisták és az ex-nácik 1945 után a keleti és nyugati vezetők áldásával. Ugyanennek a közös „biznisznek” köszönhettük a békés átmentést, hiszen sem a Nyugatnak, sem a Keletnek nem volt érdeke a reprivatáció, a forradalom, a tisztítótűz és a felelősségre vonás.
A későbbi „szabadrablásról” és az esetleges reprivatizáció megakadályozásáról már a Kádár-diktatúra hajnalán biztosították a német partnereket. Mára nézve is tragikus következménye van annak, hogy Magyarországon sohasem alakult ki patrióta baloldal, mert amikor erre esély volt, a bolsevikok és nihilista utódaik tönkretették az adott kezdeményezést, hívják azt Szocdem Pártnak vagy LMP-nek. Ezeknek a szétbomlasztásáról, szétveréséről is beszélgettünk.
Schiffer és Borvendég is egyetért abban, hogy sem az MDF-nek, sem a radikális rendszerváltásnak nem volt esélye. Így lettek a mostani generációk is a kommunizmus és a posztkommunizmus áldozatai.
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS