Korábban Csongrád-Csanád megyében dolgozott, Eperjes polgármestere és a falu, valamint Árpádhalom háziorvosa is volt az egymillió forintra büntetett Kiss Csaba, az az erdőkertesi háziorvos, aki megtagadta a koronavírus elleni vakcina beadását a pácienseinek. Amikor 2015-ben a szentesi járásban felmondott, magával vitte nyolcszáz beteg összes adatát, mondván, az az ő szellemi terméke. A helyettesítő orvos akkor több információval rendelkezett egy újszülöttről, mint a nyolcvanéves emberekről – írja cikkében a Délmagyarország.
Bejárta az országot a hír, hogy Erdőkertes egyik háziorvosa, Kiss Csaba megtagadta a koronavírus elleni oltások beadását a pácienseinek. A doktor azt állította, nem azért nem olt, mert oltásellenes lenne, hanem azért, mert a rendelője nem alkalmas oltópontnak. Egy februári nyilatkozatában viszont lapértesülések szerint azt mondta, hogy gyógyszerkísérletben nem vesz részt. Kisst a Pest Megyei Kormányhivatal, mivel az oltás beadásának megtagadása ellentmond az orvosszakmai, etikai és jogi előírásoknak, egymillió forintra büntette. A háziorvos azt mondta, hogy az ügyet jogi útra tereli.
A tiszaszigeti származású orvos, Kiss Csaba neve nem ismeretlen a Csongrád-Csanád megyében élőknek. 2001-től még a szentesi járásban élt és dolgozott, Eperjes és Árpádhalom háziorvosa volt. 2006-ban és 2010-ben Eperjesen polgármesterré is választották. Regnálása idején zárt be a településen az általános iskola és az óvoda. Kiss Csabának 2014-ben nem szavaztak újra bizalmat az eperjesiek. Néhány hónappal a helyhatósági választás után mindkét településen felmondta a háziorvosi munkáját, mert elmondása szerint lejáratókampány folyt ellene. 2014 őszétől 2015 februárjáig egyébként több mint száz betege kérte át magát másik háziorvoshoz – foglalja össze a Magyar Nemzet.
Kiss Csaba eperjesi, árpádhalmi távozása hatalmas port vert fel. Az orvos ugyanis magával vitte a csaknem nyolcszáz árpádhalmi és eperjesi beteg adatbázisát, mert azt mondta, az ügyvédei szerint az az ő szellemi terméke, amiért ötszázezer forintot kért az eperjesi önkormányzattól. A kért összeget nem fizették ki neki. Kiss Csaba távozása után, adatok híján a helyettesítő orvos került nehéz helyzetbe, mivel egy újszülöttről is több adata volt, mint az idősebb páciensekről. Az asszisztenssel közösen, túlórában készítettek új beteglapokat a bekért kórházi zárójelentések és sok esetben a gyógyszeres dobozok alapján. Kiss Csaba a főváros környékén helyezkedett el, és a politikai pályáról sem mondott le. 2018-ban az LMP országgyűlési képviselőjelöltje volt.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) a napokban kiadott egy közleményt, ami szerint a hippokratészi esküvel ellentétesnek tartanak minden olyan megnyilvánulást, amely oltásellenes, illetve alábecsüli a járvány veszélyességét és az egyéni védekezés jelentőségét. A MOK azt írta: elhatárolódnak minden, a kamara etikai normáival összeegyeztethetetlen módon megnyilatkozó orvostól. A Pest Megyei Kormányhivatal számára sem tolerálható, ha megtagadják az életmentő oltások beadását – írták az MTI-hez eljuttatott közleményükben. Ebben idézték Tarnai Richárdot, a Pest Megyei Kormányhivatal vezetőjét is, aki szerint miközben az ország óriási erőfeszítéseket tesz a járvány megfékezésére, elfogadhatatlanok azon romboló cselekedetek és megnyilatkozások, amelyekkel meg akarják akadályozni, hogy Magyarország legyőzhesse ezt a kórt.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: LMP
Facebook
Twitter
YouTube
RSS