Egész frontos támadást indított Csizmadia Tamás jogász-publicista ellen a balliberális gittegylet színe-java a hétvégén. A jobboldali megmondóember azért került célkeresztbe, mert kritizálni merészelte a szombathelyi szocialista városvezetést amiatt, mert olyan oltópontok felállítását tervezték, amelyek nem rendelkeztek megfelelő engedéllyel a feladat ellátására. Csizmadia Tamás rendszeresen publikál portálunkon, valamint a PestiTV állandó vendégeként fejti ki markáns véleményét az ellenzékről. Úgy tűnik, a “véleménynyilvánítás szabadságához” csak nekik van joguk, Csizmadia Tamásnak viszont nincs, ezért bűnhődnie kell – legalábbis a balliberális alkotmányos rendszer rögtönítélő bírái szerint, akik összehangolt támadással próbáltak elégtételt venni a publicistán.
Mint arról korábban a PestiSrácok.hu is beszámolt, Szombathely baloldali városvezetése úgy döntött, ők maguk szervezik majd meg az oltást a városban, terveik szerint Szombathely három kulturális intézményében állítottak volna fel tömeges oltópontokat. Itt halkan jegyeznénk meg, hogy a városvezetésnek még az adminisztrációs terheik csökkentésében sem nyújtottak segítséget, pedig csupán ebben kértek támogatást a háziorvosok. Elég nehéz a történteket nem politikai haszonszerzést célzó akciónak titulálni, amikor a valódi segítségnyújtás helyett a jobban kommunikálható, látványos projektben gondolkodtak. Hiszen azzal, hogy az országban elsőként önkormányzati működtetésben nyílik tömeges oltópont Szombathelyen, tele volt az ellenzéki sajtó. Nem is egyszer. Amikor végül erre mégsem kaptak engedélyt, mindenhol a “gonosz kormányt” és a fideszeseket ócsárolták, akik bizonyára bosszúból akadályozták meg a frenetikus világmegváltó akcióban a szombathelyi önkormányzatot. Az igazság azonban az, hogy az alábbiak miatt nem kapták meg az engedélyt a három oltópont nyitására:
- azokat a helyi múzeum épületeiben alakították ki, ahol nincs megfelelő egészségügyi háttérbázis, ha arra szükség volna
- a múzeumi dolgozók egy része a Vas Népének küldött nyílt levélben tiltakozott, mondván, nincsenek beoltva és nem is érzik magukat alkalmasnak a feladatra, azt, hogy kötelezni akarják őket az önkéntes szolgálatra, a veszélyeztetésükként élik meg. Kifejezetten kérték, hogy valaki vessen gátat annak, hogy politikai célzattal lehessen embereket veszélynek kitenni. Az oltópontok kialakításának módját azok, akiket oda dolgozni be akartak fogni, ámokfutásnak nevezték.
- a tömeges oltópontok a belvárosban lettek kialakítva, ahová a város külső részeiről tömegközlekedéssel juthattak volna be sokan, ami a járvány harmadik hullámának csúcsán finoman fogalmazva nem ajánlott.
- a tömeges oltópontokon könnyen az ellenkezőjét lehet elérni annak, ami cél, hogy ne tömörüljenek sokan egy helyen
Egyetlen kiragadott mondatra építették fel a lejáratást
Csizmadia Tamás ott követett el “végzetes hibát”, hogy górcső alá vette a szombathelyi önkormányzat zseniális tervét az engedély nélküli oltópontokkal kapcsolatban. A cikkből természetesen csak egyetlen mondatot ragadtak ki, de ez bőven elég volt ahhoz, hogy néhány órán belül már pellengérre állítsa a komplett balliberális sajtó. Az ellenzéki hangadók közül kiemelkedett Ungár Péter, aki mellé természetesen felsorakozott az LMP vezetősége, valamint Nemény András polgármester is. A publicista véleményszabadságával élve azt találta írni, hogy „bár gyanítom, a múzeumban egy jó levéltáros, netán könyvtár szakos diplomás egészen fergeteges tempóban tudott volna kávét vinni a dokiknak”. Mindez pedig bőven elég volt ahhoz, hogy Ungár, az LMP, Nemény, valamint a hazai ballib sajtó azonnal gyűlöletkeltést vizionáljon, mondván, Csizmadia lenézi a kultúra területén dolgozó diplomás embereket, mert szerinte azok csak kávéfőzésre jók. Nemény András egészen egyedi értelmezése szerint Csizmadia olyan, mint a koronavírus. Úgy fogalmazott: “két vírussal küzdenek, az egyik a koronavírus, a másik a gyűlöletkeltés vírusa”. Természetesen a jól bevált bolsi forgatókönyv szerint nem hiányozhatott a történetből az sem, hogy összemossák a szombathelyi kormánypárti országgyűlési képviselővel a jogász-publicistát. Ennek a bravúros megoldásnak köszönhető, hogy Csizmadia Tamás Hende Csaba munkatársává avanzsált, és ne is zavarjon bennünket az igazság, hogy ez egyébként nem is úgy van. A publicisztikát jegyző Csizmadia ugyanis az Emmi volt sajtósa, aki egy szombathelyi lap hétvégi számában írta meg az ominózus véleménycikkét.
Csizmadia, a gyűlölködő koronavírus…
Csizmadia Tamás még a hétvégén nyilvánosan megkövette a kulturális dolgozókat, és elnézést kért azért, ha véleménye esetleg sértő lett volna bárki számára is. Egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy az őt támadó ellenzékiek láthatóan szövegértési nehézségekkel küzdenek. Mint írta, esze ágában sem volt degradáló módon nyilatkozni a múzeumi dolgozókról, levéltárosokról, mindössze arra mutatott rá, hogy a vakcina beadása egészségügyi feladat, ami szakmai felkészültséget igényel, ezért az egészségügyi dolgozók, orvosok kihagyása az oltás folyamatából elengedhetetlen. Véleménye szerint ott egy nem egészségügyis “csak” segíteni tud. Persze az is fontos, de az előbbi nem nélkülözhető – ezért egy nagy politikai hisztériává dagadt lufi, amit Neményék művelnek, semmi több.
A PestiSrácok.hu megkeresésére a történtekkel kapcsolatban Csizmadia Tamás úgy fogalmazott: valóban volt egy olyan mondat, ami félreérthető lehetett, neki azonban nem állt szándékában megsértenie senkit, és bocsánatot kért azoktól, akik számára mégis bántónak tűnt a megjegyzése.
De ami ezután történt, azt nem minősíthetem másnak, mint szándékos lejáratásnak és félreértelmezésnek. Hogy ez a mondatom ezt jelentené: „Két vírussal küzdünk. A koronavírussal és a gyűlöletkeltés vírusával. A kettő együtt még veszélyesebb.”? Én ugyanolyan veszélyes lennék mint a koronavírus, mert a kávézásról írok? Ezzel kelteném a gyűlöletet? Ennyire meg kell tőlem riadni? Legalább olyan fenyegető lennék ezzel a mondatommal, mint a koronavírus?
– tette fel a kérdést Csizmadia Tamás, hozzátéve: Nemény András, úgy tűnik, egy csöppet elvetette a sulykot. Ami pedig példátlan, az az, hogy állítólagosan a sajtószabadságot támogató országos párt, az LMP név szerint említi őt egy közleményében. Erre pedig emlékei szerint korábban nem volt példa.
Ha ennyire rákészültek, mire számíthat a sajtószabadság nemes eszméje ha kormányra kerülnének? Netán ők is úgy terveznék, hogy újságírókat be lehetne tiltani? Esetleg feltesznek majd engem egy listára? – folytatta a publicista.
Korábban azt fogták a publicistára, hogy kőbunkónak tartja a mai egyetemistákat
A publicista, jogász azonban nem először kerül az ellenzék célkeresztjébe. Korábban azt próbálták elhinteni róla, hogy “kőbunkónak” titulálja a mai egyetemistákat, amiért már könnyű elkészíteni egy diplomamunkát. Akkor is csak arról felejtettek el beszámolni, hogy Csizmadia nem általánosan az egyetemistákról, friss diplomásokról értekezett, hanem kifejezetten azt az újságírót és annak képességeit merészelte kritizálni, akiről korábban kiderült, hogy diplomamunkája 12 oldalát plagizálhatta.
Vezető kép: PestiTV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS