A szakemberek szerint a járvány harmadik hulláma már tetőzött, a vírus indiai verziója még nem jelent meg hazánkban, ám a brit vírusmutáns továbbra is terjed, ezért a védelmi intézkedések betartása változatlanul fontos. A koronavirus.gov.hu oldalon közölt friss adatok szerint az elmúlt huszonnégy órában 1253 új fertőzöttet regisztráltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 772 707 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 183, többségében idős krónikus beteg, így az elhunytak száma 26 984 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 491 620 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 254 103 főre csökkent. 6360 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 753-an vannak lélegeztetőgépen. Folyamatosan zajlik az oltás, a magyar lakosság harminchét százaléka már megkapta az oltást, szemben az uniós huszonegy százalékos átlaggal.
Az operatív törzs keddi tájékoztatóján Kiss Róbert rendőr alezredes beszámolójából kiderült, hogy csaknem hétszázan szegték meg a maszkviselési szabályokat az elmúlt nap során. Szólt arról is, hogy a kijárási tilalmat százhárom fő sértette meg és ezerhétszázhét hatósági házi karantént rendeltek el.
A harmadik hullámnak a leszálló szakaszában vagyunk, eredményes küzdelem folyik
– értékelte a járványügyi helyzetet Müller Cecília, aki szerint az oltás életet menthet. Az országos tisztifőorvos kiemelte, hogy most már rendelkezésre áll annyi vakcina, hogy mindenki megkapja az oltást.
A héten minden védőoltástípus rendelkezésre áll, így aki oltakozni szeretne, az megteheti
– mutatott rá a szakember.
Elérkezünk ahhoz a ponthoz, amikor már bárki számára elérhető a védőoltás. Ez egy nagyon nagy eredmény, így már minden csak rajtunk múlik
– hangsúlyozta Müller Cecília, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy a vakcina beadását követően nem rögtön alakul ki a védettség, ezért megítélése szerint nincs idő a várakozásra az oltással kapcsolatban. A védettségi igazolvánnyal kapcsolatban pedig kiemelte, hogy a kormányablakoknál, illetve elektronikus úton, az ügyfélkapun keresztül is lehet jelezni a dokumentummal kapcsolatos problémákat, észrevételeket. A KSH adataira hivatkozva azt is hangsúlyozta, hogy a magyar lakosság hatvankét százaléka oltáspártinak vallja magát és szeretne élni a koronavírus elleni oltás lehetőségével.
Országos szinten a fertőzöttek száma harmincöt százalékos csökkenést mutat
– emelte ki a szakember, aki szerint a biztató járványügyi adatok is tükrözik az oltási kampány eredményességét, ezért azt kérte, mindenki jelenjen meg a második oltás időpontjában is, hiszen két vakcina szükséges a védettséghez.
Mind a két dózis beadását követően a fertőzési esély egy százalékos, de sokan nem mutatnak tüneteket ebből a körből, tehát továbbadni sem tudják
– hangsúlyozta Müller Cecília, aki kérdésre reagálva azt is kifejtette: nem volt példa arra hazánkban és szakmai szempontból sem lenne indokolt, hogy a második oltás más típusú vakcinával történjen, mint az első.
Fotó: kormany.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS