Nevetségesnek tartja az Európai Parlament újabb jogállamisággal foglalkozó határozatát Kosma Złotowski, a Jog és Igazságosság nevű lengyel párt EP-képviselője. A kormánypárti politikus szerint ezek az uniós döntések csak az ellenzék érdekeit erősítik.
Kosma Złotowski interjút adott a Magyar Nemzetnek a lengyelországi és magyarországi jogállamiságot firtató uniós procedúra kapcsán és kijelentette:
Azt gondolom, hogy az efféle parlamenti állásfoglalások mögött kétféle indok bújik meg. Egyrészt az ideológia: nem titok, hogy az Európai Parlament (EP) baloldali többsége az egységes Európa kialakításában érdekelt. A másik, hogy a magyarországi és a lengyelországi ellenzéki pártok úgy gondolkoznak és arra játszanak, hogy amennyiben az otthon hatalmon lévő konzervatív kormányok elől elzárnának bizonyos EU-s forrásokat, azok rögtön megbuknának. A szóban forgó ellenzéki erők egész egyszerűen így akarják hatalomra juttatni saját magukat.
Złotowski hangsúlyozta:
A jogi eljárással való fenyegetőzést egyébként egyenesen nevetségesnek tartom. Az EP-nek persze joga van bíróságra citálni a bizottságot, de véleményem szerint ennek most nincs itt az ideje. A jogállamisági feltételrendszerről szóló rendelet létezik, ám az Európai Bizottság szerint sincs most lehetőség arra, hogy az alapján intézkedéseket foganatosítsanak. Az Európai Parlament persze vizionál indokokat, ami nem is csoda, hiszen a baloldali pártok arra törekszenek, hogy az EP-t az unió legerősebb intézményévé tegyék.
Innen már csak egy ugrás kell ahhoz a központi kérdéshez, amely magát az uniót és a tagállamokat is szétfeszíti, abban az értelemben, hogy sok esetben egymással szemben áll a nemzetállamok szuverenitása és a szövetségi politikai érdekei. Ahogy Kosma Złotowski fogalmazott:
Az országok kezében kell hagyni az irányítást, nekem a saját szavazóim erre adtak megbízatást. A magyar és a lengyel kormánynak szerintem éppen emiatt sem érdemes letérnie a jelenlegi útról, hiszen a baloldali nyomásgyakorlás nemcsak kiszámítható, de az uniós szerződésekkel is ellentétes. Amennyiben föderális államot akarnak létrehozni az EU-ból, ahhoz mindenkinek a hozzájárulására szükség van. A politikai ellenfeleink azt gondolják, hogy Európa történelme nagyon komplikált és válságokkal teli, a béke pedig csak úgy őrizhető meg, ha a nemzetállamok közötti különbségeket felszámolják. Lényegében a történelmet írnák újra. Mi persze nem értünk egyet az új Európáról szóló elképzeléssel, szerintünk épp az adja az EU esszenciáját, hogy többek között lengyelek, magyarok, horvátok alkotják.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: pap.pl
Facebook
Twitter
YouTube
RSS