A független és objektív médiumokról valahogy mindig kiderül, hogy balosak. Persze a CNN kapcsán szó sincs meglepetésről, hiszen nem most kezdték a jobboldali politikai erők üldözését, az azonban újdonság, hogy egyre nyíltabban foglalnak állást immáron a magyar belpolitika kapcsán is. Az amerikai választásokon– legalábbis a demokrata oldalon– királycsinálóként működő médium most hazánkba helyezte át műveleti területét, és beszállt Karácsony Gergely, valamint az ellenzéki összefogás imidzsének építésébe. A “demokrácia-export” tehát újra él, a cikk alapján az Egyesült Államokban már tudhatnak valamit, hiszen legfrissebb összefoglaló anyagában már az ellenzék “vezetőjeként” hivatkoznak a főpolgármesterre. A DK viszont még a külföldi tartótiszteknek is kínos odahaza, őket inkább kihagyták az egyesült ellenzék felsorolásából.
A kínai Fudan egyetem budapesti kampuszának ügye adta meg a felütést a mindig független és objektív, más országok belügyeibe véletlenül sem beleavatkozó CNN-nek ahhoz, hogy az előválasztásra készülő ellenzékről írjon dicshimnuszt. A műértő tengeren túli közönséget is nyilvánvaló módon lázban tartó kérdésről lehet szó, hiszen a portál hétfőn vezető anyagában latolgatta a magyarországi kormányváltás esélyeit.
Az írásból már-már fájóan nyilvánvaló, hogy a Biden-adminisztráció vezette Egyesült Államokban visszatért az Obama-érából ismert “demokrácia- export” intézménye, hiszen a CNN ismét egy külföldi nagyhatalom befolyásától– ezúttal Kínától– rettegve dicsőíti a leginkább kormányellenes destabilizációs erőként tevékenykedő magyarországi ellenzéket. A lap ugyanis úgy fogalmaz, Orbán Viktor keleti nyitásának újabb fejezete mozgósította az ellenzéket, amelynek legesélyesebb kormányfőjelöltjeként Karácsony Gergelyt jelölte meg a cikk. Vagyis az USA-ban már tudhatnak valamit, amit mi még (hivatalosan) nem: azt, hogy a főpolgármestert szeretnék a miniszterelnök ellen ringbe küldeni. Legalábbis a külföldi “nagytestvér” részéről ez az immáron nyilvánvaló elvárás.
A cikk különlegessége egyébként még, hogy a mindig jól értesült CNN-nél az egyesült ellenzék felsorolásába csak a mérhetetlen támogatottságú Párbeszéd, valamint a Jobbik és a Momentum került be, az MSZP és a DK létezését pedig inkább elhallgatták az amerikai olvasóközönség elől. Nem rejtették el azonban az ellenzéki paneleket gombnyomásra felmondani képes politikai szakértőket, mint amilyen a Political Capitaltől ismert Krekó Péter. Krekó egészen elképesztő összeesküvést szőtt a CNN-nek a Fudan-ügy és a pedofilellenes törvény házasításából kifejtve, alójában a közelmúltban elfogadott, melegellenes szabályozásokkal kiegészített pedofilellenes törvény is azt a célt szolgálhatja, hogy elvonja a figyelmet például a Fudan-beruházásról.
Ehhez képest már meglepően visszafogott nyilatkozatot adott a lapnak Matura Tamás Kína-szakértőt, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóját, egyben a Közép-európai Ázsia Kutató Központ alapítóját is megszólaltatta a témában. Ő úgy fogalmazott, hogy bár a Fudan Egyetem valóban a világ élvonalában van, budapesti megjelenése oktatókat vihet el az alulfinanszírozott magyar felsőoktatási intézményekből, a Diákváros nagy részének elfoglalásával pedig a magyar diákok olcsó szálláslehetőségei elé gördít akadályt.
Forrás: CNN
Facebook
Twitter
YouTube
RSS