Bár azt állította, az atlétikai vb megvétózása az ő döntése volt, mégsem Karácsony Gergelytől származik az ötlet. Erről pedig nem más számolt be, mint maga a baloldal vezére: Gyurcsány Ferenc közösségi oldalán írt arról, hogy az ő pártja javasolta a lépést a főpolgármesternek.
Ma reggel a főpolgármester sietve be is jelentette, hogy bizony akkor így nem lesz atlétikai vb. A politikában nincs szerzői jog. Örülni kell annak, ha valamely javaslat támogatókra lel
– írta Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke közösségi oldalán, miután Karácsony Gergely bejelentette, hogy nem támogatja a 2023-as atlétikai vb megrendezését. A bukott miniszterelnök nyomatékosította: szerdán a fővárosi DK-frakció javaslatot nyújtott be, hogy Budapest álljon el az atlétikai vb megrendezésétől, mert a kormány az erre vonatkozó megállapodást megszegte, amikor lemondott a Diákváros felépítéséről.
Na, meg az se baj, ha tudunk kemény döntésekhez bátorítást adni. Szóval köszönet Gy. Németh Erzsébetnek és a DK fővárosi polgármestereinek
– összegezte a pártelnök. Karácsony Gergely nem először merít mások ötletéből, ugyanis a Diákváros projektről a Budapest Fejlesztési Központ által megrendelt látványterveket korábban fővárosi “munkaként” mutatta be Facebook-oldalán. Miután a Magyar Nemzet felhívta a főpolgármester figyelmét arra, hogy a kampányában Budapesti Nagyerdőt ígért Diákváros helyett, Karácsony a Csepeli Közpark kormányzati projektet egyszerűen átnevezte Budapesti Nagyerdőnek.
A főpolgármester ismét a 2023-as atlétikai világbajnokságot használja fel politikai céljaira, ugyanis azt fogja javasolni a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy Budapest vonja vissza a sportesemény megrendezéséhez szükséges hozzájárulását. Karácsony reakciója előremenekülés lehet, mivel a jövő heti iskolakezdés miatt gigadugók várhatók a fővárosban. Ami viszont érdekes, hogy a kormány nem állt el a Diákváros megépítésétől, és semmilyen egyezséget nem szegett meg, ugyanis a világbajnokság rendezésének a feltétele az ötven milliárd forintos egészségügyi támogatás volt a fővárosi szakrendelők részére. A Fudan Egyetem létesítéséről népszavazást írnak majd ki, ami eldönti, hogy a Diákváros projekt önmagában vagy az elitegyetemmel együtt valósuljon meg.
Forrás: Magyar Nemzet/Facebook; Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS