Orbán Viktor miniszterelnök bízik abban, hogy Mun Dzsein dél-koreai elnök magyarországi látogatása magasabb szintre emeli a két ország közötti kapcsolatot. A magyar kormányfő szerdán hivatalában fogadta Mun Dzsein dél-koreai elnököt, aki kedden érkezett hivatalos látogatásra Magyarországra. Orbán Viktor a találkozón örömét fejezte ki, hogy Dél-Korea kitüntetett partnert lát Magyarországban.
Csodálattal tölt el bennünket az, ahogy Dél-Korea ötvenmillió ember erejével a világ egyik vezető technológiai hatalmává vált
– mondta Orbán Viktor a találkozón. Hangsúlyozta: csak a legjobbat mondhatja el a Magyarországon lévő koreai cégekről, fantasztikus beruházásaik vannak itt.
Nagyon becsületes emberek, minden megállapodást betartanak, a határidők teljesülnek, nagyon szeretünk velük együttműködni
– tette hozzá a miniszterelnök, majd közölte: bízik abban, hogy a látogatás magasabb szintre emeli ezt a kapcsolatot.
A dél-koreai elnök rövid nyilatkozatában köszönetet mondott a Hableány sétahajó balesetével kapcsolatos magyar hozzáállásért, jelezve, hogy a magyar miniszterelnök minden szükséges erőforrást biztosított az eltűntek felkutatására. Azt is kifejtette: a két országnak sok területen vannak közös vonásai, és olyan innovatív területeken is együttműködik, mint az elektromos autók gyártása.
Komoly perspektívát lát Magyarország és Dél-Korea kétoldalú kapcsolataiban Áder János államfő, aki szerdán hivatalában fogadta Mun Dzseint, a Koreai Köztársaság elnökét. Az államfő a találkozót követően a dél-koreai partnerével közösen tartott sajtótájékoztatón hangsúlyozta: Dél-Korea az egyik legfontosabb befektető Magyarországon, e tekintetben 2019-ben még Németországot is megelőzte. Áder János szólt arról is, hogy a koreai elnökkel kedden, a Glasgow-i klímacsúcson is találkozott. A két ország klímacéljai pedig több ponton egyeznek: mindkét állam célja, hogy 2050-ig karbonsemlegessé váljon, ahogy abban is egyetértenek, hogy ez az atomenergia használata nélkül nem lehetséges. Mun Dzsein megerősítette a szándékot, hogy a két ország kapcsolatát a stratégiai partnerség szintjére emeljék. Köszönetet mondott azért is, hogy a Hableány sétahajó tragédiája után Magyarország minden segítséget megadott az áldozatok felkutatásához és egy méltó emlékhelyet is kialakított.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS