Mint ismeretes, a K-Monitor, a Transparency International és az Átlátszó nevű, külföldről támogatott nem kormányzati szervezetek még a baloldal helyi előretörését hozó 2019 őszi önkormányzati választások előtt meghirdették az Ez a minimum! átláthatósági célú programjukat. Az NGO-k kezdeményezése elvileg arról szól, hogy segítsék az önkormányzatokat a saját működésük átláthatóvá és számon kérhetővé tételében – olvasható a Tűzfalcsoport cikkében.
Változatlanul alapos az ok annak a feltételezésére, hogy a baloldali önkormányzatokra gyakorolt nyomás, illetve az egyes fővárosi kerületekben is szintet lépő befolyásszerzés valójában nagyon is előre kalkulált módon zajlik és nem kevesebbről van szó, mint – az EU-s források kérdését is ideértve – a Nyílt Társadalom-hálózat számára helyi szinten megfelelő hátteret teremteni a 2022-es országgyűlési választásokra – írja a Tűzfalcsoport. Egy friss bejegyzésében a Budapest Gyógyfürdői portál szó szerint idézi az Amnesty International felhívását, miszerint mindannyian olyan helyen szeretnénk dolgozni, ahol jól érezzük magunkat, biztonságban vagyunk és megbecsülnek minket.
Olyan helyen, ahol a fizetésünket és a lehetőségeinket a teljesítményünk határozza meg és nem a nemünk. Ez azonban egyelőre nincs így, a nők még átlagosan mindig kevesebb fizetést kapnak, mint a férfiak, Magyarországon például csaknem hetvenezer forinttal kevesebbet keresnek
– emlékeztetnek.
A fentiek alapján a posztban arra buzdítanak, hogy írják alá az Amnesty International petícióját, amely persze nem tér ki arra, hogy Európában általános tendencia, hogy a nők kevesebbet keresnek, mint a férfiak, egészen pontosan az Európai Bizottság legutóbbi felmérése szerint az unió átlagát tekintve 14,1 százalékos a bérszakadék a nők és férfiak fizetése között, ami gyakorlatilag két hónap ingyen munkát jelent a nők részéről. Magyarországon a szám kedvezőbb, mint az uniós átlag, 12,2 százalék, de bőven van tennivaló a szakadék megszüntetése érdekében.
Ami egyébként a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zártkörűen Működő Részvénytársaságot illeti, a fővárosi fenntartású intézménynél nemrégiben bejelentették, hogy a vállalatnál alkalmazott munkavállalók tíz százalékát, mintegy száz dolgozóját készülnek elbocsájtani – tette hozzá a Tűzfalcsoport. Ezt Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes és Szűts Ildikó, a BGYH vezérigazgatója jelentette be. Ami Karácsonyéknak nem sikerült, az összejött több városban is: az ország több fürdőkomplexuma is elmondhatja, hogy a pandémia turizmusra gyakorolt drasztikus hatásai ellenére sem kellett egyetlen munkatárstól sem megválni – idézi fel a Tűzfalcsoport.
Cikkünk megjelenése után a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zártkörűen Működő Részvénytársaság értékesítési és marketing igazgatója, Czinege Szilvia helyreigazítási kérelmet küldött portálunknak, miszerint ” a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. 2021-ben nem jelentett be és nem is tervez bejelenteni létszámleépítést.” Ez így is van, hiszen mindezt tavaly jelentették be, nem idén, a tévedésért elnézést kérünk.
A Nyílt Társadalom embere a BKK élén?
2019. október 13-án a baloldal átvette a főváros vezetését, és ezzel megindult a marakodás a hatalomért és a pénzért. A gyenge kezű, tutyimutyi Karácsony Gergely mellé be is ültették Gyurcsány Ferenc embereit, ám nemcsak nekik jutott szék: a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) élére a „megfelelő ember” került – olvasható a Tűzfalcsoport cikkében. Walter Katalin közgazdász, aki 29 évesen már McKinsey-partner volt, majd a globális tanácsadócég budapesti vezetőjeként dolgozott, 2013 és 2014 között Bajnai Gordon bukott miniszterelnök kabinetfőnöke lett, 2019-ben vezérigazgatóként segítette a CEU Bécsbe költöztetését, ezután pedig a Budapesti Városüzemeltetési Holdingot (BVH) is vezette. Kinevezése meglehetősen visszás, mivel Karácsony Gergelyék mindössze néhány napos határidővel, elbírálással kerestek vezetőt a holding élére, nem valódi pályáztatás útján. Ugyanazon év végén a főváros legnagyobb cége, a BKK élére került.
A politika frontvonalától ugyan egyelőre – legalábbis saját elmondása szerint – távol tartja magát Walter, azonban a Forbes magazin szeptemberi számának mellékleteként megjelenő Womenben nem zárkózott el attól a felvetéstől, hogy egy kormányváltásnál potenciálisan miniszteri poszton is számolnának vele. Nem idegen tőle a pártok világa, hiszen a Bajnai Gordon-féle Együtt 2014 alapítói között is szerepelt a Haza és Haladás Egyesület képviseletében. Az Állami Számvevőszék jelentése szerint Walter Katalin kiemelkedő összeggel támogatta 2014-ben az Együtt pártot, méghozzá egymillió forinttal. A Haza és Haladás Közpolitikai Alapítvány mögött a kezdetektől feltűnt Soros György alakja. Az alapítvány az amerikai demokratákhoz tartozó balliberális think-tank, a Center for American Progress (CAP) szervezettől kapott jelentős, több tízmillió forint nagyságrendű támogatást – írja a Tűzfalcsoport.
A Forbes portréinterjúja szerint Walter Katalin férjével, Cornelius Walterral együtt „vagy egy évtizeden át gálánsan támogatták” a Transparency Internationalt, a Soros-hálózat egyik legfőbb zászlóshajóját. A BKK vezérigazgatója pedig a Világszép Alapítvány kuratóriumának tagja. Az alapítvány partnerei között szerepel az a Hintalovon Alapítvány, amelyet a Nyílt Társadalom Intézet is támogat.
Madarat tolláról, embert barátjáról, főpolgármestert az őt körülvevő kollégákról – sokatmondó, hogy kiket nevezett ki a fővárosi tisztségekre Karácsony Gergely. Walter Katalin, a BKK vezérigazgatója Bajnai Gordonhoz és Soros Györgyhöz is erősen köthető. Talán nem véletlen, hogy Soros György 2020 márciusában másfélmillió dollárt adományozott Budapestnek?
– zárja a posztot a Tűzfalcsoport.
Forrás: Tűzfalcsoport; Fotó: Képernyőkép
Facebook
Twitter
YouTube
RSS