Több súlyos bűncselekmény gyanújával folyik nyomozás egy neves ügyvéd ügyében, aki korábban a rendőrségnél dolgozott fontos pozícióban, de évekkel ezelőtt más szervnél is komolyabb beosztásban volt. Az ügyben egy – állítása szerint – az ügyvéd által kisemmizett vállalkozó tett feljelentést, de úgy tudjuk, több sértett is bejelentést készül tenni az eljárást folytató Budapesti Rendőr-főkapitányságnál (BRFK).
Súlyos bűncselekmények gyanújával folyik nyomozás a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK) egy korábban a rendőrségnél fontos pozíciót betöltő ügyvéd ügyében – értesült a PestiSrácok.hu. A rendőrséghez elsőként (előtte az ügyészséghez) egy kisemmizett vállalkozó fordult, aki feljelentésében részletesen írt jogász ismerőse tevékenységéről. A sértett a feljelentésében megemlítette, hogy 2013 nyarán ismerte meg az ügyvédet, aki korábban a rendőrségnél dolgozott, de évekkel ezelőtt más szervnél is komolyabb beosztásban volt. A férfi kifejtette: az ügyvéd pár évig jogi képviselője volt, polgári perekben képviselte, majd idővel megszüntette a megbízást. 2019 nyarán azonban a feljelentő egyik ismerőse, volt kollégája megbízta az ügyvédet, hogy képviselje egy megyei rendőrségen folyó büntetőügyben védőként.
A sértett ismerősét később letartóztatták, majd másnap e-mailt kapott az ügyvédtől, hogy
„SOS, azonnal menjen be hozzá az irodájába”.
A férfi be is ment az irodába, ahol az ügyvéd közölte vele, hogy „baj van”, ismerősét már egy éve figyelte az NNI, ezt az ottani kapcsolatától tudja. Ezek után egy fehér, A4-es papírt tett le elé, azt mondta neki a jogász, hogy fizessen 50 millió forintot, és akkor ismerőse nem fog ellene vallani, neki semmi baja nem lesz az ügyből. A feljelentő azt állította, a papíron olyan meggyőző információk szerepeltek, ami miatt nagyon megijedt.
Két hetet kért, hogy összeszedje a pénzt, az ügyvéd pedig megígérte, ha fizet,
„barátai abbahagyják a nyomozást, nem lesz ügy”.
Mindezek mellett a jogász nyomatékosította, hogy olyan ügyekbe is belekeverhetik, ha nem adja oda a pénzt, hogy „élete végéig börtönbe kerül”. A feljelentő első körben aztán 32 millió 500 ezret fizetett, majd a maradék részletet a sértett egyik barátja adta oda az ügyvédnek azok után, hogy a feljelentő állítása szerint a házánál megjelentek a rendőrség emberei.
Ennek ellenére a férfit a milliók kifizetése után letartóztatták abban az ügyben, amiben a fentebb említett ismerőse is érintett. A letartóztatása alatt az ügyvéd a feljelentés szerint a férfi családtagjait is megkereste és további milliókat követelt azzal az ígérettel, hogy csak úgy tud szerettükön segíteni, illetve csak úgy tudja az ügyben érintetteket befolyásolni, ha továbbra is fizetnek neki. Mindezt ráadásul úgy kérte a jogász, hogy ő nem volt meghatalmazott védője a sértettnek – áll a feljelentésben, amiben az is szerepel, hogy a férfi nővérét is behívatta a rendőrből lett ügyvéd az irodájába, akitől szintén 50 millió forintot kért azzal a hivatkozással, hogy olyan iratokat fog átadni a nyomozóhatóságnak a testvéréről, amik garantálják, hogy
„élete végéig börtönben fog rohadni”.
Emellett a feljelentés arra is kitért, hogy még a feljelentő gyermekeit is megkörnyékezte a jogász, akiknek azt mondta, apjukat meg fogják ölni a börtönben, így soha többet nem fogják látni, erre készüljenek. Ezek után a férfi lányától elkérte „megőrzésre” apja nagy értékű, összesen 14 millió forintot érő óráit azzal az indokkal, hogy azokat egy lehetséges (ház)kutatás során úgyis lefoglalnák, az ügyvédi irodában viszont biztonságban lesznek. Úgy tudjuk, van még olyan sértett, akitől az ügyvéd ugyancsak sokmilliós órákat „vett át”, de erről majd később. A feljelentő 2020 januárjában került házi őrizetnek megfelelő bűnügyi felügyeletbe, majd egyből fel is vette a kapcsolatot az ügyvéddel, aki közölte vele, hogy az órákat már eladta (ennek elismeréséről hangfelvétel is van – PS), ezek után arról tájékoztatta „ügyfelét”, hogy még ő tartozik neki pénzzel. A feljelentésben azt is megemlítik, hogy a jogász megkereste a feljelentő édesapját, akinek azt állította, hogy fia XVI. kerületi albérletét hamarosan megszállják a rendőrök, ám előtte ő „körülnézne”. A feljelentő szerint az ügyvéd két másik személlyel együtt gyakorlatilag kirabolta az albérletét, kifosztották a széfjét, amiből elvitték például a 20 millió forintot érő aranytömbjét, ezek mellett még az éjjeli szekrényét és a ruhásszekrényét is kipakolták, ráadásul egy, a sértetthez tartozó raktárt is kirámolt. Mindezek miatt a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) zsarolás bűntette miatt rendelt el nyomozást, amit egyszer már megszüntettek, ám a felügyeletet ellátó illetékes ügyészség utasítására folytatták az eljárást.
Megjegyeznénk azt is, hogy a fentebb leírtak más bűncselekmények gyanúját is felvetik: vesztegetés elfogadása, befolyással üzérkedés, lopás, sikkasztás. A Központi Nyomozó Főügyészség alárendeltségébe tartozó Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség meg is indította ezekkel a cselekményekkel összefüggésben a nyomozást, ám végül megszüntették az eljárást. Általánosságban annyi elmondható, hogy sok hasonló ügyben nem azért szüntetik meg a nyomozást, mert nem történt bűncselekmény, hanem a sértetteknek sem érdeke, hogy részletesen feltárják ezeket a bűncselekményeket, hiszen akkor önmagukat is bűncselekménnyel vádolnák meg, igaz, az alkukötésre is van adott esetben lehetőség. Visszatérve a konkrét ügyhöz: az ügyészség megállapította, hogy a feljelentésben foglalt további bűncselekmények nyomozása (például zsarolás) esetében a rendőrség rendelkezik hatáskörrel, így került ez az ügy is a végül a BRFK-hoz, amely a zsarolás mellett sikkasztás gyanúja miatt is elrendelte a nyomozást. Úgy tudjuk, több sértett is bejelentést készül tenni az eljárást folytató Budapesti Rendőr-főkapitányságnál (BRFK).
Folytatjuk…
Facebook
Twitter
YouTube
RSS