A hétvégi hollandiai tüntetés szétveréséről tett közzé videót Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán. A felvételen jól kivehető, ahogy a koronavírus-járvány miatt bevezetett védelmi intézkedések ellen tiltakozó egyik férfit elkapja egy rendőrkutya, majd a földre kerülő férfit brutálisan ütlegelik a rendőrök.
A magyar külügyminiszter a felvételek láttán kérdést intézett a nyugati liberális médiához és politikusokhoz, akik rendszeresen kritizálják és diktatúrának nevezik Magyarországot.
Biztosan sokan emlékeznek még arra, amikor nyugat-európai politikusok és úgynevezett emberi jogvédő NGO-k világvégét kiáltottak a rendkívüli jogrend „demokratikus jogokat korlátozó” rendelkezései miatt, meg arra is, amikor a „magyarországi rasszizmus terjedéséről” írt a nemzetközi sajtó azután, hogy szurkolók egy csoportja műanyag poharakat dobott a pályára a Puskásban
– idézte fel Szijjártó Péter a nemzetközi baloldal folyamatos támadásait. Ilyen lejáratókampány volt a magyar baloldal által is megtámogatva, amikor a koronavírus-járvány miatt bevezetett rendkívüli jogrend után diktatúrázni kezdték Magyarországot és a jogállamiság miatt aggódtak, vagy éppen a részben hazai rendezésű 2020-as labdarúgó Európa-bajnokságon rasszistának bélyegezték a magyar futballszurkolókat és áltánosan a magyar embereket. Szijjártó Péter bejegyzését zárva arra is rámutatott, hogy a hazánkat ért alaptalan vádakkal szemben a nyugati „felvilágosultaknak” a saját házuk táján kellene sepregetniük:
Nos, akkor a hétvége nyugat-európai „termése”: brutális, kutyás rendőrattak Hollandiában és fejbe dobott gólszerző egy angol bajnokin. Várjuk tehát a nemzetközi liberális média, Vera Jourova, Didier Reynders és a többi hivatásos rettegő elemi erejű felháborodását
– zárta sorait a külügyminiszter, akinek kérdése nemcsak ma aktuális. Ahogyan arról lapunk is beszámolt, tavaly több tüntetés is a rendőrök és a demonstrálók erőszakos összecsapásába torkollt Hollandiában, így joggal vetődik fel a kérdés, hogy az EU miért tekint máshogy a nyugati tagállamokban történtekre. Pedig az Európai Bizottság tavaly még a következő választ küldte a Magyar Nemzet kérdésére:
a szigorú jogállamisági felügyelet minden egyes EU-tagállamra igaz, tehát valamennyi uniós országban, egészen az utolsó, a vírus nyomán bevezetett rendkívüli intézkedés megszüntetéséig vizsgálják a helyzetet.
Vezető kép: MTI/Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS