Karácsony Gergely decemberben még tehénlepénynek nevezte az agglomerációt, ma már a főváros környéki településektől kér választási segítséget. A „Magyarország szíve” kampány szöges ellentétben áll azzal a kijelentéssel, amellyel Karácsony nemrég a Pest megyei településeket illette. Szemmel látható, hogy amíg nincs tétje, „tehénlepényként” kezeli a Budapestet körülvevő térséget, a választások közeledtével azonban már összefogna velük. A Pilis–Dunakanyar térségében élő közösség kemény hangvételű közleményben üzente meg Karácsony Gergelynek, legyen olyan kedves és hagyja őket békén. És ez még nem minden.
Azután, hogy Budapestet élhetetlenné tette a rakpartok lezárásával, a felesleges biciklisávokkal és olyan buszsávok felfestésével, amelyeket csak ő maga használhat egy-egy álmos kedd délelőtt, most a megyei vidéket is tönkretenné Karácsony Gergely – olvasható egy, a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben. Ebben azt írják: az emberek általában azért költöznek az agglomerációba, mert szabad levegőre, nyugodt természeti környezetre és biztonságos otthonra vágynak. Az ott élők pontosan tudják, milyen is ez. Ilyenkor sokak számára Pest megye ékszerdoboza, a Pilis–Dunakanyar a legvonzóbb cél. A kiköltözési hullám ezért felerősödött az elmúlt években, Budapest közelsége vonzó, de a döntés egyértelműen arra utal, hogy nem a tömött, zajos és nyüzsgő fővárosban képzelik el maguk és gyermekeik életterét. Ráadásul éppen most sikerült elérni, hogy a megyét leválasszák Budapestről, és végre önállóan is fejlesztési forrásokhoz jusson.
Sikerült önálló térségi stratégiát alkotni Átölel a Pilis–Dunakanyar néven, erre Karácsony mit tesz? Az ellenzéki jelöltekkel együtt ránk erőlteti a „Magyarország szíve” programot, amely egyben kezeli az egész régiót, hogy a környező települések továbbra is Budapest árnyékában, annak gyarmataként, vagy 24. kerületeként működjenek, és a főváros határozza meg a fejlesztések irányát!
– húzták alá közleményükben, majd felszólították Karácsony Gergelyt arra, hogy hagyja békén őket.
Tisztelt Karácsony úr! Hagyjon minket, Ön által tehénlepénynek nevezett agglomerációs polgárokat békén. Nem kérünk a „Magyarország szíve” diktátumából, mert nem akarunk kerékpársávot a most is telített utakra, nem kérünk hajléktalanokat, nem kérünk pesti betont, nem kérünk még több kiköltözőt és nem adjuk el a városházáinkat sem. Szeretnénk továbbra is nyugodtan élni! Nem leszünk Budapest 24. kerülete!
– olvasható a Pilis-Dunakanyar körzetben élők által kiadott közleményben. A térségben nagy népszerűségnek örvend Vitályos Eszter képviselőnő, aki maga érte el, hogy Pest megye önálló régió legyen.
Szentendrén a „Karácsony-klón”, vagyis Fülöp Zsolt polgármester sokkolja dilettáns döntésekkel a helyieket
Fülöp Zsolt Alfred Adler osztrák pszichiátert idézve kezdte beszédét az ellenzéki polgármesterek szeánszán fórumán, ahol ő is felszólalt. Szavai szerint: „Nem az a fontos, hogy mit hozol magaddal, hanem, hogy mit kezdesz vele.” Nos, ezzel kapcsolatban a szentendrei közösségi csoportokban óriási felháborodás lett úrrá; többen felidézték, hogy
Fülöp Zsolt az az ember, aki pontosan semmit sem hozott, még érettségije sincs és nem is kezd vele semmit.
Hozzátették: Szentendrén szinte semmi sem valósult meg az ígéretekből. Megcsúsztak a felújítással, visszakéri Szentendrétől a támogatást a turisztikai ügynökség – ezzel kapcsolatban a balliberális sajtó segítségével próbálták magyarázni a szentendrei „civilek”, miért is buktak el egy újabb fejlesztési forrást. A 24.hu Pilisi Dániel alpolgármester elkeseredett és „mindenben aZorbán a hibás” ömlengését követően kereste meg a témával kapcsolatban a Magyar Turisztikai Ügynökséget, akiktől azt kérdezték, miért vonták vissza a támogatást Szentendrétől. Nyilván nem meglepő, de az MTÜ válaszában szó sincs a Pilisi Dániel által elmondottakról. A helyzet ugyanis az, hogy bármilyen jól hangzik is ezzel takarózni, bizony szó sincs a gonoszkormány bosszújáról; a pályázati kiírás szerint a megvalósítási határidő 2021. május 31-én lejárt, de a fejlesztést még csak el sem kezdte a város, ezért a támogatói jogviszony megszüntetését kezdeményezték. Hozzátették, hogy
a szentendrei önkormányzat a Kisfaludy Strandfejlesztési Program pályázatai során összesen 144,7 millió forint támogatásban részesült, amelyből 114,9 millió forintot a Postás Strand fejlesztésére egy korábbi fejlesztési ütemben már felhasznált és lezárt.
Nahát! Most akkor mi is történik Szentendrén? Csak nem az önkormányzati testület alkalmatlansága miatt buktak el jelentős összeget…? A kérdés persze költői, hiszen a tények makacs dolgok, ezek alapján viszont nem csupán az MTÜ által biztosított össszeget, de több más prompt beruházást is sikerült elbaltázniuk. Arról pedig talán jobb nem is részletesen beszélni, mi mindent (nem) tartottak be a választási ígéreteikből. Szentendre a Postás szabadstrand fejlesztésére 29,8 millió forint vissza nem térítendő turisztikai támogatást nyert el tavaly decemberben a Magyar Turisztikai Ügynökségtől (MTÜ). Az önkormányzat szerint rajtuk kívül álló okok miatt nem tudták időre befejezni a projektet, ezért határidő-hosszabbítási kérelmet nyújtottak be, de a Magyar Turisztikai Ügynökség formai hibákra hivatkozva elutasította az önkormányzat kérelmét, és a teljes fejlesztési összeget visszakéri. Ez nyilván fájhat a kivéreztetett önkormányzatnak, akik annyira szegények, hogy önmaguk számára azért mégiscsak kiosztottak év végi jutalomként laza félszáz milliót… Fülöp Zsolt („Az órás”) polgármester szinte az első pillanattól kezdve borzolja a kedélyeket dilettáns döntéseivel, ezek közül több az országos médiában is jelentős port kavart.
Emlékezetes, hogy hamis kampánnyal megakadályozta az EV6 hidat – olyan helyszínt jelölt meg, ahol nem épülhet híd –, de megígérte helyette a kerékpáros révet Szigetmonostorra. Önök szerint megvalósult…? De azzal is kiverte a biztosítékot, hogy a 11-es út virágosítására szánt összeg egészen titokzatos módon eltűnt a kasszából, vagyis virágokat ugyan vettek belőle, csakhogy nem a közterületre, hanem magánházakba. A leghangzatosabb kampányszlogen, az ún. „zöldhullám lesz a 11-es úton” szintén egy olyan ígéret, amit még mindig nem sikerült megvalósítania, sőt, ha reálisan nézzük, leginkább „piroshullámként” lehetne aposztrofálni a közlekedési helyzetet. A közlekedési káoszt jól láthatóan képtelen kezelni, de a dilettáns döntésekben is igencsak hajaz nagy kedvencére, Karácsony GeLgelyre, akivel egyszer már megjelent, hogy majd az ő segítségével megoldják a problémát. (A helyiek visítófrászt kaptak ennek hallatán, a Facebookon többen vizionálták, milyen lenne, ha megjelennének az újabb kerékpársávok, méhlegelők és a buszmegállókba telepített méhkasok.) De Szentendrének nem is kell messzire mennie, hiszen a helyi polgármester simán lehetne egyfajta Karácsony-klón: különös tehetsége van ahhoz, hogy ne csináljon semmit, vagy ha mégis, akkor az balul süljön el és igen sokba fájjon az adófizetőknek.
Itt a videó egy szándéknyilatkozatról, a kapcsolódó kommentek igencsak beszédesek, érdemes elolvasni őket!
Így történhetett, hogy a Duna-korzó forgalmának átszervezése is milliós értékű bukással járt, mivel az útburkolati jelek felfestése, majd lekapartatása és az eredeti állapot visszaállítása sem volt olcsó, de legalább haszontalan. Közben a városi önkormányzatra hagyott jelentős pénzforrást valamire, valakik, valahogyan elköltötték, és míg építésstopot hirdettek, még az önkormányzati ingatlanvagyon őrzése sem sikerül nekik, hiszen a helyiek legnagyobb felháborodása ellenére is sorban írják ki eladásokra az ingatlanokat. De a járási településekkel sem ápolja a kapcsolatot, és csakúgy, mint az érdi polgármester, Fülöp Zsolt sem működik együtt a beruházások tekintetében velük (lásd a hév-végállomást, ahol azt hazudta, hogy vele nem egyeztettek, majd kiderült, ordasat kamuzott ezzel kapcsolatban is). De az is kiverte a biztosítékot, amikor lazán leváltotta az intézményvezetőket, néhol diktatórikusan, egyedül hozva arról döntést és ráadásul mindezt átláthatatlan módon. (Így született döntés a KULT, valamint a TDM vezetőinek kinevezéséről is.) S bár „az órásék” vállalkozásbarát politikát ígértek, megakadályozták a Cyeb irodaház építését, míg ingyenes parkolást ígért a szentendreieknek, ezzel szemben májustól mindenki számára fizetőssé válik. Az is nagy port kavart, hogy úgy írta alá a pismányi adótorony hosszabbítását, hogy korábban egy hasonló torony telepítése ellen tüntettek, ahol Fülöp is felszólalt. Kedvenc programjuk az ún. Ábrányi-program (amiből csak ábránd lett) rövid távú ígéreteinek novemberi állapotát itt olvashatják el részletesen. Személyes kedvencem mégiscsak az Ábrányi-program 43. oldalán található mondat: „Fülöp Zsolt és a TESZ Egyesület nem akar háborúzni a mindenkori kormánnyal.” Azért ez nemes gondolat, nem vitás.
Folytatjuk!
Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS