Igazi csemegére bukkantunk az internet rejtett bugyraiban, ami totálisan ellentmond a jelenlegi ellenzéki retorika minden elemének. A minden megnyilvánulásában a baloldali ideológiát erősítő Krausz Tamás 2015-ben az ATV-ben beszélt arról, hogy az ukránok fasiszták, Putyinnak joga van megvédeni Oroszországot, az azzal való kapcsolattartás pedig európai érdek is. Hozzátette: azt mégsem lehet elvárni, hogy Ukrajna miatt világháború törjön ki, hiszen az ukránok tömegmészárlásokat hajtottak végre, amiről a nemzetközi sajtó hallgatott, és elvitathatatlan tényként beszélt arról is, hogy „nemzeti hőssé avatnak olyan ukrán, tömeggyilkos szervezeteket, amelyek részt vettek a holokausztban”. Hab a tortán, hogy minderről Márki-Zay kommunikációs tanácsadójával, Simon Andrással beszélgetett, aki lelkesen hallgatta az ukránokról szóló hosszú elemzést. Kérdés, miért is változott meg ennyire radikálisan minderről a véleményük…?
A legvállalhatatlanabb kriptokommunista előadók közé sorolható Krausz Tamás, a marxistákból lett européer gondolkodó 2015-ben az ATV-ben még úgy fogalmazott:
Oroszországnak van egy olyan érdeke, hogy saját állambiztonságát Európában és a világrendszerben fenntartsa. Ezt semelyik államtól nem lehet elvitatni, Oroszországtól sem.
Hozzátette: több empátiával kell rendelkeznünk ahhoz, ha meg akarjuk érteni Putyin motívumait. Krausz véleménye szerint Putyin „egy államszervező”, és mivel a NATO erősödése biztonságpolitikai kérdés számára, ezért nem is kérdés, hogy joga van állambiztonságát megőrizni. Szavai szerint:
Oroszország elbukta összes korábbi biztonságpolitikai esélyeit. Európában a NATO egyre jött, jött, minden ígéret ellenére keletre, és itt van Putyin egy megerősödött Oroszországban, és ezt az államszervezői tapasztalatát most egy orosz biztonságpolitikai törekvés határozza meg. És ez teljesen mindegy, hogy nekünk tetszik, nem tetszik. Oroszországnak van egy olyan érdeke, hogy saját állambiztonságát Európában és a világrendszerben fenntartsa. Ezt semelyik államtól nem lehet elvitatni, Oroszországtól sem.
A történész, aki saját bevallása szerint „aztán én végképp nem tartozom a Fidesz támogatói közé”, az Orbán Viktor és Putyin közötti diplomáciai kapcsolatról úgy nyilatkozott, hogy a Putyinnal való kapcsolattartás az egy európai érdek is:
Hiszen azt mégsem lehet elvárni, hogy Ukrajna miatt egy világháború törjön ki. Ne felejtsük el, hogy Ukrajna ezzel a szállal kötődött Oroszországhoz. Rokonilag, kulturálisan, gazdasági infrastruktúrákon keresztül, energiapiac, energiahálózati összeköttetés, a nemzetközi munkamegosztás terén is. Itt vannak évszázados folyamatai és hagyományai, azt nem lehet csak úgy szétzúzni. Na most, ha áttolnánk Ukrajnát Oroszországtól mechanikusan, hogy egyszerre csak NATO-ország lesz, hát nincs olyan orosz vezető, amelyik azt akarja, hogy Oroszország túléljen, ezt szó nélkül tudomásul veszi.
Kifejtette: világméretű folyamatokba illeszkedő harc folyik Ukrajnáért. Az akkor még nem ellenzéki kommunikációs tanácsadóként, hanem műsorvezetőként tevékenykedő Simon András erre reagálva úgy fogalmazott:
Ez szól az energiapiacról ez a háború, ez szól a hatalmi, katonai, geostratégiai befolyásról, és szól arról, hogy a NATO fegyveres erői egész közel kerülhetnek Oroszországhoz, és erre szoktam azt mondani, hogy ha Oroszország túl akar lépni, akkor neki a világban meg kell tudni mutatni, hogy az egypólusú világnak vége van. Ami egyébként igaz. Zárójeles kérdés: a Newsweek írta azt, hogy ha Putyin lemondana a hatalomról, akkor Oroszország összeomlana, ő pedig börtönbe kerülne.
Krausz mindezt újságírói túlzásnak titulálta, majd közölte, hogy a kaotikus viszonyok eluralkodásától valóban lehetne tartani, hiszen Oroszországot nyugat-európai módon nem lehet irányítani. Szavai szerint ezen „nincs mit csodálkozni”, majd az ukránokról is markáns véleményt fejtett ki az ATV-ben, ami a jelenleg zajló konfliktus tükrében különösen pikáns:
Ukrajna a maga fasiszta, felfegyverzett csapataival, amelyek tömegmészárlásokat hajtottak végre a civilek ellen Kelet-Ukrajnában. Ezt alá szabad támasztani, ezt szabad volt elhallgatni hónapokig a nemzetközi sajtóban, hogy több mint hatezer civilt mészároltak már le. Tehát Ukrajna sem egy demokratikus mintaállam, ahol rendes, felfegyverzett náci osztagok ellenőriznek számos pontot és területet ebben az országban.
A kőbalos történész aláhúzta:
Ma Ukrajnában nemzeti hőssé avatnak olyan ukrán, mondjuk így, tömeggyilkos szervezeteket, amelyek részt vettek a holokausztban. Ezek maguk Ukrajnában mintaadó politikai és katonai tömörüléseknek számítanak, mint például az ukrán felkelő hadsereg, és annak vezére, Bandera.
A PestiSrácok.hu kiemelt főmunkatársa, Mező Gábor korábban részletesen írt Krausz Tamás a baloldalhoz fűződő kapcsolatáról.
Lehet, hogy ez a „nácitlanítás” mégsem akkora hülyeség?
A fotón az SS Totenkopf hadosztály jelvényével díszített zsoldosok szerepelnek Harkovban, ahol egyébként a városért vívott negyedik csatában 1943-ban ez a hadosztály vereséget szenvedett. A baloldali zsoldos mellkasán látható „Donbasonia” egy márka, amely a NorthSideGrouphoz tartozik, ezt pedig sem az Instán, sem másutt nem titkolják, vagyis konkrétan nácik. A jobboldali zsoldoson a Valknut-jelkép látható, amelyet az odinista neonácik használnak. Forrás: Facebook/Békés Márton
Forrás: Youtube; Vezető kép: Youtube/Baloldali Sziget Fesztivál 2015
Facebook
Twitter
YouTube
RSS