Oké, megszoktuk, hogy az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje, ha éppen nem messiásként akarja megváltani az emberiséget, akkor ökörségeket beszél, illetve olvas fel a kék színű osztályfőnöki mappájából, amibe a neki tetsző facebookos kommenteket gyujtötte össze. De az ellenzéki békétlenségi meneten elmondott szavai többről árulkodnak, mint elmezavarról. Ezt pedig maga Hajnal Miklós, a Momentum zöldövezeti üdvöskéje erősítette meg, aki egyetlen politikai üzeneteként “mocskos Fidesz”-t skandáltatott a tömeggel.
Az amerikai demokratáknak két típusa van: az egyik ismeri Közép-Kelet-Európát, csak rosszul, a másik pedig tök hülye és néha össze is szarják magukat. Az utóbbi csoport az előbbire hallgat. És ennek köszönhető ma az orosz–ukrán háború, amin Victoria Nuland, az amerikai külügy talán legfontosabb embere évekig dolgozott. És aki így minimum háborús bűnös. Hogy ez mennyire nem költői túlzás, azt a nyilvánosságra került hangfelvételek bizonyítják. Ukrajna annyira volt “független”, hogy az USA választotta ki, melyik ellenzéki jelölt legyen a miniszterelnök. A legújabb fényt kapott történet pedig az ukrajnai biolaborok sztorija. Először tagadták, orosz propagandát emlegettek. Később beismerték, hogy tényleg vannak amerikai biolaborok Ukrajnában, de ott csak békés kutatásokat folytatnak, a koronavírus ellenszerét keresik. De felhívták az ukrán partner figyelmét, hogy mindent semmisítsenek meg, mert nem kerülhet orosz kézbe a…
Az “érzékenyítés” szó eléggé le lett járatva. Ugyanazok járatták le, akik a liberális szót is: maguk a mai liberálisok. Az “érzékenyítés” ugyanis egy Patyomkin-szó lett, ami valami egészen mást takar. Egy eufemizmus arra, amikor valamilyen politikai törekvést, egy szűk lobbi vagy érdekcsoport akaratát úgy kényszerítik rá a többségi társadalomra, hogy azt jóemberkedésbe csomagolják. Most viszont nem ilyen, hanem valódi érzékenyítésről volt szó: konkrét emberi sorsról, amikor valamilyen valós problémával, fogyatékossággal élő ember iránt válunk megértővé, elfogadóvá. A Hobbista vendége, Egresi Zsuzsa, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatóhelyettese mesélt a Down-szindrómás kolléganőjükről, akinek a megjelenése teljesen átformálta a színházuk közösségét, olyannyira, hogy egy teljes rendezvénysorozatot inspirált: az immár ötödik éve megrendezett “érzékenyítő fesztivált”.
A teljes műsor megnézhető a Pesti TV oldalán.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS