Jézus Krisztus feltámadása közel kétezer éve egy olyan új világrendet hozott el, amely élesen szemben áll az emberek által megvalósítani akart evilági berendezkedéssel. Ennek a konfliktusnak az élesedését látjuk ma szinte minden területen, a politikától a társadalmi renden át a kultúráig. Mi ebben a drámai időkben az egyház és a hívők feladata? Hogyan válasszanak mérőzsinórt maguknak? Többek között erről beszélt Németh Sándor, a Hit Gyülekezete alapító-lelkésze a Heteknek adott húsvéti interjúban, amelyben értékelte a választások utáni helyzetet is.
Az ünnep legaktuálisabb üzenetének Németh Sándor az élet szentségének és megbecsülésének védelmét nevezte. Mint mondta, a húsvét örök igazsága a világtörténelem legdrámaibb és legcsodálatosabb eseményén, a Názáreti Jézus halálán és föltámadásán alapul, de az egyetemes igazsága mellett minden időre vonatkozóan megvan a legaktuálisabb üzenete.
A járványt, a háborút és az ezek nyomán létrejövő válságokat figyelembe véve a legfontosabb üzenete most is az Élet. Az elmúlt években a halál jelenléte nagyobb lett és megerősödött az emberek között. Nemcsak számos ország valutája, hanem az emberi élet értéke is újra leértékelődik. Sokkal hangsúlyosabban, erőteljesebben kell képviselnünk az élet szentségét és eredetét, valamint a megváltással kapcsolatban azt, hogy mit is jelent a Krisztus életéből való részesedés
– hangsúlyozta az interjúban a lelkész. A társadalmakat – különösen nyugaton – ideológiai kérdések is élesen megosztják. Németh Sándor emlékeztetett arra, hogy napjainkban a két gondolkodási rendszer közötti szakadék tovább mélyül:
Új világrendről beszélnek, mely új ideológiai alapjának a forrása ugyanaz, mint az eddigi változatoké. Ez a progresszív ideológia radikális ellentéte a zsidó-keresztény kinyilatkoztatásnak, és pusztító ereje nagyobb fenyegetést jelent Isten Izraelére és Jézus Krisztus egyházára, mint a marxista-kommunista eszmék, és az ezekre épült társadalmi rendszerek. A kettő közötti éles konfliktus hatalmi, gazdasági-pénzügyi és politikai szinteken is manifesztálódik. A nyugati kormányzatok döntő többsége szekuláris, progresszív ideológián alapuló világrendet képvisel, amelynek egyik fő programja a globalizmus. A másik politikai-hatalmi oldal viszont ragaszkodik még a keresztény tradícióhoz. Ezek sem állnak kifejezetten keresztény alapokon, de fő jellemzőjük, hogy keresztény-barátok, és továbbra is támogatják a zsidó-keresztény kinyilatkoztatás társadalmi térhódítását, és védelmezik a szólás-, valamint a vallásszabadságot.
A keresztények közéleti tevékenységét is ebből a nézőpontból értékelte a lelkész. Mint mondta, a Názáreti Jézus Krisztus személye mindenek fölött való. Nem Jézus igazodik a pártok, kulturális vagy vallási mozgalmak álláspontjához, hanem az embereknek kell igazodni Jézus Krisztushoz, és Isten igazságához. Akár a bal-, akár a jobboldalhoz tartozik valaki, Isten mindenkit hív a Názáreti Jézus Krisztussal való közösségre, az élő Istenhez való megtérésre. A keresztényeknek a közéletben figyelembe kell venni, hogy mi ellenkezik Isten országának az igazságával, és mely politikai programok hagyják meg a nyitottságot az embereknek a boldogságuk, üdvösségük keresésére.
A fő szempont számunkra az, hogy a hatalom ne zárja el a társadalmat Isten országától. Úgy kormányozzon, hogy az evangélium igazságaival be lehessen hatolni egy nemzet kultúrájába, tradíciójába, világnézetébe és értékrendjébe
– fogalmazott Németh Sándor, aki e szempontok alapján „megnyugtatónak” nevezte a választási eredményt, de emlékeztetett arra, hogy „Magyarország nem egy sziget”. Az emberek többsége most úgy szavazott, hogy az ország számára biztonságot és békét akar biztosítani, de nyilvánvaló, hogy Magyarország a nemzetközi politikai, ideológiai küzdelem célpontja is. A Hit Gyülekezete vezetője kijelentette: imádkozik azért, hogy Magyarországnak legyenek szövetségesei, és meg tudja őrizni a relatív szuverenitását az unió szövetségi keretei közepette is.
Fontos számomra az is, hogy ne kerüljön olyan helyzetbe, melyben keresztény értékekkel szemben álló jogszabályokat kelljen rákényszeríteni az országra
– jelentette ki Németh Sándor.
Forrás: Hetek; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS