El tudják képzelni azt, hogy vásárolnak egy lakást, amihez akár még komoly hitelt is felvesznek, majd az a lakás soha ne legyen az önöké, és még az árát se kapják vissza? Ez történt tizenöt tatabányai családdal, akik tizenöt éve járják kálváriájukat. Többen mindenüket elveszítették, azért, mert hittek egy cégnek, hogy az majd felépíti álmaik otthonát. Annyira hitték, hogy előre ki is fizették. Aztán a beruházás bedőlt, az építő cég csődbe ment és még 2007-ben elkezdték a felszámolását.
Ahogy múlnak az évek, egyre csökken az esélye, hogy a lakásvásárló károsultak megkapják a lakásaikat – ha egyszer el is készülne a társasház. A 15 éve kifizetett ingatlanok ma már körülbelül a háromszorosát érik. A hoppon maradt építtető családok közben már azt sem tudják, kitől kellene visszaköveteljék a pénzüket. A társasház, vagyis telek, amin a félkész épület áll, ugyan is az ügyletbe való bevonásuk nélkül tulajdonost cserélt. És nem más szakíthat sokat a kész állapotában milliárdos értékű ingatlanon, mint a Szeviép család, akiknek már több száz kisvállalkozó megkárosítása, sok esetben tönkretétele szárad a lelkén.
Az ügy hátteréről hétfői kiadásunkban olvashatnak majd bővebben, a tényfeltáró írásban Füssy Angéla kolléganőnk az érintett cég hátteréről, a tulajdonosi körről és az üzleti kapcsolati hálóról tudhatnak meg pikáns részleteket.
Operatőr: László Petra
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS